Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyoldalú barátság?

Egyoldalú barátság?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akit a facebook-ról ismerek már vagy öt éve. Az eltelt időszakban mindig mellette álltam, támogattam. A viselkedése akkor változott meg, amikor projektmenedzser lett egy multicégnél. Azt mondta kevesebbszer fogunk találkozni, amit furcsálltam, mivel heti egy találkozásnál nem volt sűrűbb az alkalmi beszélgetésünk. Aztán telt-múlt az idő, kérte, hogy a közös képeket vegyem le a facebook-ról, mert nem néz ki jól rajtuk, aztán nem állt közös fotóra, mondván nem érzi szükségét annak. Én segítettem neki a költözködésben, bútort szereltem neki éjfélekig ingyen, hazahoztam vidékről, de programokra egyszer se hívott meg, csak ha már nem ment vele senki, persze én akkor is elmentem. Legutóbb a vizes vébére hívtam el, ahol a szurkolói zónában röpke negyven percre magamra hagyott, mondván zavarja a zaj, aztán visszajött mintha nem történt volna semmi. Van hogy hívom és még csak fel se veszi a telefont, aztán vissza se hív. És ráadásul felállította a sikeres ember mércéjét, aminek én nem felelek meg, és ez annyira frusztrált, hogy értéktelen szarnak éreztem magam hozzá képest. Ráadásul sokszor mondta, hogy rajta kívül nincs cégvezetésre alkalmas ember. Én nem vagyok vezető és nem is akarok az lenni, tehát egy motiválatlan tuskó vagyok a szemében. A viselkedése egészen odáig vezetett, hogy a múltkor ingerülten nagyképűnek neveztem (igaz csúnya szavakat is használtam), ő meg utána egyből letiltott az ismerősei közül. Azóta se hajlandó beszélni velem. Most már egyre jobban meg vagyok bizonyosodva arról, hogy ez csak egyoldalú barátság volt a részéről, amiben tőlem megerősítést várt a sajátos elképzeléseihez, és mivel nem kapta meg, már nem számítok neki semmit. Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

2017. júl. 23. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is..ne foglalkozz vele, találsz majd igaz barátokat ..nem ilyen kihasználós majmot! Sőt az ilyen tipusú embereknek, mint ő nincsenek is igazi barátai mivel mindenkin csak 'áttaposnak' és azt várják el, hogy ajnározzák meg dicsőitsék őket..önös érdekek vezérlik
2017. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ő feltört a csúcsra és most onnan néz le téged. Legalábbis szerinte, az ő értékrendje szerint ez a helyzet. Nem tart méltónak arra, hogy veled mutatkozzon. Én az ilyet azonnali hatállyal és véglegesen menesztem. Semmi értelme az egésznek. Egy ilyen embernek nincs helye az életemben.
2017. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!