Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van valakinek Koreai baratja?...

Van valakinek Koreai baratja? Esetleg Japan, Kinai?

Figyelt kérdés
En ha vegeztem a gimiben szeretnek ki koltozni Koreaba. Nagyon bejonnek az azsiai fiuk xD Es maga Korea. De nagyon felek hogy egyatalan lesz e eselyem egy azsiai fiunal. Mert hat ugye en nem vagyok az... Es az eleg ha tudom az angolt vagy mielott ki megyek mindenkeppen tanulnom kene a Koreait? Persze kint elkezdenem tanulni segitseggel... Meg van aki ott el? Az tudna nekem meselni? Szokasok, illem, vagy ilyesmi? Szoval mindenrol... Elore is koszi^^ 16/L

2017. júl. 25. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem először menjél ki cserediákként, pl: AFS-el. Lehet, hogy egy kicsit borsos az ára, de legalább nem zsákbamacska, és tudni fogod az út végére, hogy mit hogyan kell ott, szerzel ismerősöket is ott, illetve eldöntheted, hogy tényleg ki akarsz-e költözni. :)
2017. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én Ázsiában jártam nemzetközi gimibe, szinte minden ázsiai országból voltak barátaim és ismerőseim, sokat tudok róluk mesélni. Írjál nyugodtan, mesélek szívesen :)


f/21

2017. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
k-pop fan alert
2017. júl. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
41%

Mielőtt bármit is írnék azt leszögezem, hogy nem akarok senkit piszkálni vagy okoskodni, ugyanis a többiekkel szemben semmi tapsztalatom. Azonban, ha estleg kíváncsi lennél a véleményemre, akkor leírom.

Szóval, én személy szerint nem szeretem Koreát, azonban Japán érdekelt. Azt elárulom, hogy még csupán 15 éves vagyok, nem voltam külföldön, nem tanulom a nyelvet, tehát valójában tán semmi hasznom, de hallgass rám!

Hidd el, én baromira megértem, ha tetszenek az ázsiai fiúk! Basszus, értem én, hogy vonz a kelet! És meg is értem, hogy pl elmész túriataként mit tudom én mennyi időre. Oké, ha van rá pénzed természetes. De kiköltözni? Ó, hogy milyen naiv voltam még 14 évesen. Hm, nem is volt olyan régen, mégis annak tűnik. Figyelj, ha csak a fiúk miatt mész szerintem hagyd a francba. Igaz, igaz. Mielőtt nekem támadnál. Semmit nem tudok Koreáról. Japánról is csak, amit esetleg könyvben olvastam. Egyrészt:Japánban az angol nyelvet még mindig nem beszélik olyan sokan. Ez nem tudom, hogy hogy van Koreában,de nem is lényeg. Ha ki mész oda a franca, istenem! Mindenképpen szükséges, hogy beszéld a nyelvet, hadd ne kelljen magyarázkodnom. Másrészt:beszéljünk a vízumról! Nem, nem tudok róla szinte semmit, de azt hiszed, hogy olyan könnyen megkapod. Odamész, mosolyogsz, mert elárulom, hogy nem tartózkodhatsz csak úgy az országban. Harmadrészt:ha itt elvégzel egy mit tudom én milyen egyetemet, honnan tudod, hogy a diplomádat elfogadják Koreában is. Negyedrészt:köztudott, hogy az ilyen ásziai országok milyen kemények, mennyit kell dolgozni. Csak a keleti fiúk szép szeméért marhára nem éri meg. Hidd el! Nem bántásnak mondom, de neked van fogalmad erről az egészről? Csak, mert nekem nincsen. Tudod, én is a közelmúltban jöttem rá, hogy ezek nem olyan egyszerű dolgok. Sajnos. Nagyon lusta vagyok megtanulni a japán nyelvet önszorgalomból, hisz gimiben hol tanítanak ilyen nyelveket? Hidd el fél évveleezelőtt még minden álmom volt ott élni, de az álmokat egyszer félre kell dobni, és akkor jön a valóság.

De ezeket félre téve, az egyetemen vannak ösztöndíjas lehetőségek, azzal próbálkozz. De kinnt élni. Ez szörnyen bonyolult. Teljesen más és nehéz. Ha lenne kérdésed, bár szinte egyáltalán nemértek a témához, nyugodtan írj.

2017. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
63%

Szia!


Koreáról nem sokat tudok, de szerintem hasonló lehet a helyzet mint Japánban. A férjem japán, mi itt élünk Magyarországon. Bármikor megtehetnénk, hogy kiköltözünk, de hidd el, nem olyan könnyű kint az élet, a férjem is inkább itt maradna Magyarországon. Rengeteget kell dolgozni, nagyon magasak az ingatlan- és albérletárak. Persze minden más sokkal jobb Japánban, de én például nem tudnék hétköznap is késő estig dolgozni, akár hétvégén. Így túl sokat nem tudnánk együtt lenni a férjemmel, az meg úgy számomra nem "élet" hogy éjjel- nappal csak a munkára koncentrálunk. A másik az, hogy ha ki akarsz menni, ahhoz vízum kell, amit nem egyszerű megszerezni (még nekünk sem lenne egyszerű úgy, hogy több mint két éve házasok vagyunk, hosszú procedúra lenne, sok papírmunkával).

Vízum házasság, munkavállalás útján szerezhető, vagy ha ott tanulsz egyetemen. Angolul beszélni nem elég, mindenképpen szükséges az ottani nyelv ismerete.


Szerintem először menj ki egy pár hétre, és tapasztald meg, milyen kint az élet. Én imádok Japánban tölteni több hetet minden évben, de nem vagyok benne biztos, hogy tudnék ott élni hosszabb távon. Teljesen más kultúra. Ezt leginkább akkor tapasztalom, mikor kiutazásaink alkalmával a férjem családjánál lakunk.Ha már ott élsz, vagy bekerülsz egy ottani családba elég szigorúak, és elvárják hogy kövesd az ő szabályaikat.


Mindenesetre, sok sikert kívánok az álmaid megvalósításához, ha mindenképpen ezt szeretnéd :)

2017. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Itt becsuklottam a röhögéstől: "Nem bántásnak mondom, de neked van fogalmad erről az egészről? Csak, mert nekem nincsen." :D


Levelező partnernem már volt a fentebb említett országokból (az számít barátnak?!), de soha nem költöznék egyikbe sem, max egy nyaralást tudok elképzelni.

2017. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!