Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mitévő legyek?

Szerintetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Volt egy ismerősöm, akivel facebook-on hosszabb időn át tartottam a kapcsolatot és úgy éreztem, hogy kialakult köztünk egy barátság. Többször találkoztunk, de volt vele néhány furcsaság. Megkért, hogy közös fotókat ne tegyek ki a facebook-ra, és azt is kérte, hogy ha sok képet tesz ki egy albumba, akkor háromnál többet ne lájkoljak, mert zavarja. Én szerettem volna, hogy köztünk komolyabb barátság jöjjön létre, mert alapból szimpatikus volt az illető. Sorozatban tettem neki a szívességeket, kocsival többször hazavittem, segítettem a költözködésében és bútort is szereltem neki. Mindezt önzetlenül tettem. Ő telefonon nagyon ritkán hívott, és ha beszéltünk is, a leghosszabb beszélgetés 6 perces volt, mert mindig sietett és gyorsan le akarta tenni. Üzenetben is mindig én érdeklődtem először, hogy mi újság vele, eszébe se jutott volna hogy például külföldről írjon, csak akkor tette, miután érdeklődtem nála. Programokra 10-ből kilenc esetben én hívtam. Mindezt elnéztem neki. Először akkor fakadtam ki rá, amikor elhívott egy kirándulásra, majd másnap táncpróbára hivatkozással lemondta. Úgy éreztem, hogy mindent előbbre sorol nálam. Aztán másodszor akkor haragudtam meg rá, amikor édesanyám stroke-ot kapott és ő még csak fel se ajánlotta a segítségét (pedig korábban én már sokat tettem érte). Most legutóbb azon kaptam fel a vizet, hogy elmentünk szurkolni a Margitszigetre, és 10 perc után ott hagyott, hogy túl nagy a zaj, majd 40 perccel később beállított, mintha nem történt volna semmi sem. Ráadásul az is bántott, hogy kiposztolt egy sikeres és sikertelen embert összehasonlító plakátot a facebook-ra, amiből a sikertelen ember képe alatti szövegből magamra ismertem, és ehhez szóban hozzá tette, hogy csak a testileg és lelkileg egészséges emberek lehetnek sikeresek (tudja, hogy asztmám van, tehát eleve kizárt ebből a körből). Most vezetői állásban van és már azt képzeli, hogy az ország vezetésére is egyedül ő alkalmas, miközben mindenki mást lesajnál maga körül. Legalábbis én így érzem. Ezt szóvá is tettem neki, sajnos nem túl finoman, de már nagyon kiborított az elitista hozzáállása. A kiborulásom után letiltott a facebook-ról és az előre leszervezett kirándulásunkat is lemondta. Mitévő legyek vele kapcsolatban? Ha állandóan bocsánatot kérek tőle, úgy érzi ő hibátlan, ezzel is csak az egóját növelem. Ha meg nem, akkor meg az a baj. Én tényleg csak egy figyelmes, támogató barátot szerettem volna látni a személyében, de sajnos már nem ezt látom benne. Hagyjam? Vagy érdemes még újabb kört futni?

2017. júl. 26. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám. És ne dőlj be neki, ha visszakönyörgi magát.
2017. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyjad, az ilyen emberekkel nem éri meg bajlódni!
2017. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, nemrég én is pont ilyen barátságnak vágtam el köteleit. Az ilyen nem éri meg ezt a strapát amit te lenyomsz.
2017. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire fontos neki, hogy sikeres legyen, akkor gondolom Szabó Péter pszichopata hülyeségei alapján éli az életét. Szerintük valaki csak akkor lehet igazán sikeres, ha a sikertelen embereket kizárja az életéből, mert ők csak "lehúznák". Szóval szerintem a benne maradt cseppnyi emberség miatt barátkozik veled. El kell döntenie, hogy a sikeresség fontosabb neki, vagy az emberség.
2017. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közel egy hete történt az összeveszésünk, azóta se keresett, én hívtam fel, nem tudtunk kibékülni. Az a rossz az egészben, hogy az ember évekig hiú ábrándokat kergetve bízik a másikban és önkéntelenül is hagyja magát kihasználni, majd utólag rádöbben, hogy akit a barátjának gondolt, annak csak azért kellett, hogy legyen aki támogatja. Miközben ugyanezt a törődést, támogatást nem kaptam meg tőle. Jó lecke volt...
2017. júl. 27. 11:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy a siker teljesen rabul ejtette. A vezetői kinevezése még nagyobb hatalomvágyat keletkeztetett benne, és már csak az alapján osztályozza az embereket, hogy ki a sikeres és ki nem az. Ki a fontos, ki a nem fontos. Én az embereket mindig az alapján ítélem meg, hogy ki a jó ember, és ki a rossz. Lehet valaki sikeres, ha egyébként meg egy szar alak...
2017. júl. 27. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!