Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szóljak neki, hogy...

Hogy szóljak neki, hogy javítson a helyesírásán, úgy hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó.16 éves,nem magyar suliba jár,ahogy én sem.De vannak alapvető helyesírási hibái,amit egy olyan igényes lánytól mint ő,nehezen elnézhető.A leggyakoribbak:lessz,mutazsd,dönzsd,hüje,ércs(érts helyett),berozsálok(XD ez egy új),muszály,tanízsd,és még sorolhatnám.A feleslegesen sokszori ú,ű,ő betűk használatát még teljesen elnézem,én is sokszor ejtek velük hibát.Viszont valahányszor megemlítem neki,hogy a "lesz" csak egy sz-el íródik,el megy a füle mellett.Ő már hozzászokott,hogy így írja,és sehogysem akar változtatni rajta.Sőt,még egyszer valakit ki is cikizett emiatt,mert egy sz-el írta,és szerinte ez a helytelen változat.Ergo nekem viseli el,hogy folyamatosan "rosszul írom".Tényleg én túlzom el ezt ennyire?Mert ő még olvasni is szeret velem ellentétben,és nem beszél sokkal választékosabban nálam.Én sem járok magyar suliba,a legtöbb szó helyes írásmódját is csak a úgy tanultam meg,hogy a googlbe írogattam be szépen sorban.Valamint gyakran olvasok szinonima szótárt.

Hogyan célozgassak rá finoman,de érthetően,hogy foglalkozzon egy kicsit többet a nyelvtannal?Egyáltalán jogosak az érveim?



2017. júl. 29. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jogosak az éveid. 😀 Ne törödj vele, majd rádöbben , hogy mennyire buta. Ha tényleg sokat olvas, aminek az esélye szerintem 20%,( (mert akkor megmaradna a kis agyában hogyan is írjuk a szavakat.) Max a facebook postokat, vagy a messenger üzeneteket )) Hidd el, úgy is lesz olyan ember aki belefog kötni abba , hogy nem ír helyesen. 😀😊
2017. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvas elég sokat magyarul ahhoz, hogy rögzüljön a szókép. (Esetleg diszgráfiás.) Ha őt nem érdekli, nem tudod megnevelni. De lehet, hogy erre nincs is szükség, ha nem Magyarországon éltek. Melyik ország ez?
2017. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezen szerintem javítani nem igazán lehet már..

Hiába mondod neki, ha így rögzült évek óta, így szokta meg akkor elég hosszú időbe telne ezt javítani.

Főleg így, hogy te is azt látod hogy nem igazán érdekli a dolog. Én azt mondanám hagyd rá inkább.

Az viszont tényleg idegesítő tud lenni, amikor nyilvánvalóan ő tudja rosszul de téged vagy másokat akar kijavítani, akik pedig helyesen tudják. Ilyet már én is tapasztaltam.


Mivel nem magyar iskolába jártok szerintem esetleg olvasással lehetne valamennyit javítani rajta. Esetleg említs neki egy-két könyvet, ami neked tetszett, hátha kedvet kap hozzá. Másra most nem tudok gondolni, ami segítene.

2017. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eljárhatnál vele egy-két nyelvtan előadásra,esetleg vehetnétek egütt külön órákat.Így te is tökéletesíthetnéd a saját helyesírásodat,lehetne egy közös program ez,illetve nem sértődne meg,mivel azt az érzetet keltenéd,hogy a saját érdekedben mész,de felajánlod neki is a lehetőséget,hátha úgy érzi,van mit javítania a sajátján is.
2017. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sok pasi küld neki üzenetet,velük is ugyanígy ír.Tudom,mivel sokszor szokott screenshotot küldeni a beszélgetéseiről.De gondolom ők símán elnézik azt,ha egy 16 éves szupermodel helyesírása egy 10 évesével vetekszik.Sok "ügyféllel" is szokott kommunikálni(van egy facebook oldala,ahol a kézműves dolgait árulja).Nekik nem tudom,hogy ír,de a posztjain már jobban odafigyel a ortográfiára.Egyébként Ukrajnában élünk.Ha nem kötelező a sulihoz,akkor szinte csak magyarul olvas.Azt viszont nagyon szeret.Sokszor látok szünetben könyvet a kezében,gyakran a tankönyveket is otthon hagyja miattuk,csak hogy beleférjenek a tatyóba,valamint hadd ne mondjam hányszor olvasta végig a Harry Potter meg a Gyűrűk ura összes kötetét.Én igazából könyvet nem igazán tudnék neki ajánlani,egyrészt mivel én a filmeket preferáló emberek csoportjába tartozom,valamint nagyon eltérő ízlésünk van.Én a horrort,drámát kedvelem,ő viszont a scifi meg a kalandregényeket részesíti előnyben.

A helyesírásra tényleg nagy szüksége lenne,azt mondja Magyarba szeretne menni továbbtanulni.

Különórára nincs nagyon kedvem járni.Ez egy végzős év lesz,szóval fárasztóbbak lesznek a hetek.

Azt hiszem,egyszerűen rábízoma dolgot.Az ő ügye végül is,mennyi időt fordít az önfejlesztésére.

2017. júl. 29. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
A hülyéken nem érdemes magadat felidegesíteni, mert 10 perc múlva jön a következő. Ezzel mindent elmondtam.
2017. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én nem tudom megítélni mi ez, pedig találkoztam már hasonlóval. A tanulási, stb. zavarok ki kéne zárni, aztán lehetne továbblépni.
2017. aug. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg vele. Ha olyan jóban vagytok, nem fog megharagudni. És ezzel csak neki teszel jót.
2017. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!