Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez az igazi barátság?

Ez az igazi barátság?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan természetű ember vagyok, hogy az életben sok mindent elviselek, aztán amikor besokallok, kitörök mint egy vulkán, és ilyenkor inadekvát módon reagálok le helyzeteket. Sajnos ez történik a barátságaimmal is. Van egy barátom, akivel nagyon jóban voltam. Sokat megtettem érte, aztán történt köztünk sok dolog, ami miatt megkeseredtem, például sokszor hiába hívtam programokra nem jött el, amikor meg eljött, akkor magamra hagyott, volt hogy programokat is lemondott, telefonon, üzenetben nem keresett. Ez mind fájt nekem, de nem akartam veszekedni vele, ráhagytam, egészen odáig, amíg úgy éreztem, hogy egy facebook-posztjában igaz névtelenül, de megsértett. Ekkor borult a bili, felhívtam, elmondtam mindennek. Utána egy héttel telefonon kerestem és beszélgetésünk során részben igazat adott nekem, és igyekezett lelkileg támogatni, erősíteni. Nem akarom elveszíteni, bár attól félek, hogy a kirohanásaimat nem fogja tolerálni. Mindenesetre jól eső érzés, hogy van.

2017. júl. 30. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátság fogalmába nem fér bele a hánytorgatás. Nem vagyok benne biztos, hogy ez legjobb barátság, de nem az ő részéről. Gondolj bele, szerinted ő szuttyogna rád ugyanúgy bárkinek?

Úgy gondolkodsz, ahogy akarsz, de vedd figyelembe, hogy ő is egy önálló ember. Ha nem keres, az ő dolga. Ha keres, az is, csak az jól esik. Nincs ebben nagy misztifikum, engedd őt szabadon. Tudod, ha visszamegy hozzád...

2017. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem bántási célú hánytorgatás, ha a kedves barátom figyelmét felhívom rá, hogy mennyi mindent megtettem érte és emiatt rosszul esik, ha hanyagol. Minderről ezen az oldalon névtelenül írok, tehát szerintem "szuttyogtatásról" szó sincs. Ha én képes voltam éjszakákon át segíteni neki, akkor egy telefonos érdeklődés, egy üzenetváltás miért esik terhére? Tényleg bennem van a hiba?
2017. júl. 30. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igazi barátság. Sőt, ez elég egyoldalú barátság. Tudod, az, hogy valaki iránt baráti érzelmeket táplálsz, még nem garantálja, hogy ő is így érez irányodban.
2017. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!