Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságunk a béka feneke...

Barátságunk a béka feneke alatt lenne?

Figyelt kérdés

3an vagyunk barátok és egyben osztálytársak, 2en lányok és egy fiú. Van chat csoportunk is. Mikor én osztok meg vmi képet, reakciók: megnézik nem érdekli őket, azt mondják, hogy ezt csak én értem számukra nem poén, vagy hencegek. Mikor ők raknak fel vmi képet mi tudom én egy macskáról, vagy vmi olyasmihez hasonlót mint az enyém már megy a jópofizás meg minden. Ha én megkérdezem, hogy jövő 2 hét péntek/szombat este menjünk ki egy kicsit vhova egyik azt mondja nem tudja ennyire előre, a másik meg azt mondja valószínűleg próba lesz nem ér rá. Ha ők azt mondják, hogy e hét péntek/szombat este menjünk ki akkor hírtelen egyiknek sincs programja, de ha nekem meg aznap/másnap versenyem van, vagy (mivel úgyvolt nem érnek rá) megbeszéltem a barátommal, hogy aznap este együtt megyünk el vhová, akkor kapom az ekét, miért nem tudok tőle elszabadulni, vagy ha a csapattársaimmal megyek el (több száz kilómétert utazva) akkor bulizzak csak velük.

Egyszer volt, hogy a barátomat is elhívtam akkor kicsit a "barátaimhoz" a megszokott helyünkre, akkor meg ez volt a baj, mert akkor meg a fiú haverunk egyedül volt, körülötte mindenkinek volt vkije, de barátnőmet egy kicsit sem aggasztja, hogy mióta együtt van a pasijával eddig mindig eljött velünk.

Barátom egy kicsit tehetősebb családból jön. "Barátaim" szerint azóta én is úgy viselkedek, mint ha én is vmi gazdag családból származnék. Nem értettem ezt a kijelentést, hisz nem kapok semmit a családtól ami olyan drága lenne, ha meg a barátom meglep az a saját pénzéből van és nem kell nagyra gondolni, vmi kis csoki, vagy virág (cserepes) vagy egy cd a kedvenc dalaimról. Legértékesebb dolog amit tőle kaptam, egy fülbevaló a helyi fesztiválról. Nyaralni is mentek horvátba, hívtak is, hogy menjek, de nem tudtam menni mert melóztam. Most hogy van ez a fesztivál a szomszéd falunál apukám ott önkéntes tűzoltó, barátom és apukája is az. Önkéntesként bevihetnek plusz egy főt, apukám plusz egy főjét kaptam meg, barátom a tesójának adta. "Barátaim" ma is kiakartak menni a törzshelyünkre, de mondtam nekik, hogy kimegyek a fesztiválra segíteni apukámnak, estére meg barátom apukám leváltja, és vele lennék. Erre "barátaim" kijelentették, hogy végre észrevehetném magam, mert miattam nem tud a csapat sosem összeülni. Én hülye meg visszakontrásztam, hogy bezzeg mikor én kérdezem meg kimegyünk e egyiknek sem jó, vagy ha kimegyek akkor barátnőm falja a pasiját, vagy ha viszem én is a barátom akkor meg a haverunk van egyedül.

Szüneteltessem inkább ezt a "baráti kört"?



2017. júl. 31. 22:42
 1/3 A kérdező kommentje:
És a viselkedésem lett más a barátom óta, ugyanazt szeretem és ugyanaz a véleményem a dolgokról
2017. júl. 31. 22:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérd számon őket részletesebben, aztán hagyd egy darabig. Vagy örökre.
2017. aug. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor számon kértem őket azzal kapcsolatban, hogy mégis miben vehetném észre magam, akkor jöttek ugyanezekkel az indokokkal, de én hülye, most jövök rá, hogy nem csíphetik a barátomat. Nem tudom, hogy azért mert "tehetősebb",de rajta ez nem látszik és nem mutatja. És kifejezetten utálja ha a neve alapján gondolják róla, hogy beképzelt vagy bunkó...
2017. aug. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!