Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak barátok akik azért nem...

Vannak barátok akik azért nem kísérnek végig utunkon, mert idővel más emberek leszünk?

Figyelt kérdés
Volt 3 bizalmas, őszinte barátom. Akik bíztak bennem és én is bíztam bennük. Szívből szerettem őket és megőriztem minden titkukat. Számomra a barátság a legszentebb dolog. Most ott tartok, hogy az a 3 barát sehol sincs. Az egyiket általánosba a másikat középiskolába ismertem meg a harmadikat pedig a városból ahol élek. Mind a három a legnagyobb fájdalmat okozta nekem. Nyilván volt amibe én is hunyó voltam, de hátba sosem szúrnék senkit, pláne barátot nem. Kérdem én, mi történhet? Nem hibáztunk, csak valahogy bizonyos szituációkra érzékenyen reagáltunk. De miért lesznek barátból ellenségek? Azok akiket legjobbat szerettem elhagytak, mikor a legnagyobb fájdalmakat éltem át. Az idő megöli vajon a barátságokat? Mi erről a véleményetek? Tapasztalat?
2017. aug. 1. 00:10
 1/5 anonim válasza:
18%
Igen
2017. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Kb 15 fős gyerekkori bandánkból amiben mindenki mindenki legjobb haverja volt, 35éves korunkra 2en maradtunk... mi is teljesen eltérő személyiségek vagyunk a hét nagy részében, de minden szombaton pár órára egy sör mellett újra kamaszgyerekek vagyunk.

Többiek viszont nagyon kikoptak, némelyiket már elviselni nem tudom... van aki mást sem csinál mint a munkájáról beszél, másik meg a gyerekeiről... és van neki már 4...

Nem azt mondom nekem is van, de nem tudnék 0-24 ben róla fecsegni...

2017. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ja amúgy ez az 1 megmaradt barátom, ovis korunktól ismerjük egymást, de csak 10.-ben lettünk haverok.
2017. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik ember megváltozik két ember viszonyában, már az bőven elég ahhoz, hogy megváltozzon a viszonyuk, - adott esetben rámenjen a barátságuk a dologra. Nekem hosszú éveken keresztül volt egy, a végsőkig igaznak hitt barátom. Nap mint nap találkoztunk. Munka után eljött hozzám, soha nem jött üres kézzel, de ha mégis, akkor elmentünk és megvettük, amire szükségünk volt, - ami többnyire cigaretta és/vagy alkohol volt. Jól elvoltunk ebben a tetszhalotti állapotunkban, mignem meg nem házasodott a volt barátom. Lényegében ezzel vége is nagyjából a történetnek, mert a felesége addig kombinált, mérgesítette a hangulatot, hogy még arra is volt példa, hogy előttem lenyomott egy olyan sallert a feleségének a barátom, hogy úgy kellett felpofozgatni, éleszteni a nőt.

Összeköltöztek. Jött a gyerek is. Néha fel-felkerestem a munkahelyén a srácot, de már akkor voltak jelei annak, hogy ennek a barátságnak bizony vége. Aztán az végképp betette a kaput, amikor mind a dohányzást, mind az alkoholfogyasztást befejeztem, - ezzel végérvényesen véget ért a barátság. A "pont az i-re" az volt, hogy az utolsó, barátom meglátogatására tett kísérlet alkalmával a volt barátom nem túl szociálisan érzékeny anyukája kerek perec megmondta, hogy nem akar többé meglátni a fia társaságában, - ne menjek oda, - holott semmi rosszat nem akartam senkinek. - Sem alkalmatlankodni nem akartam, sem elhívni magammal a volt barátomat, de még csak italt sem vittem a házhoz, hogy nehogy azt kapjam meg, hogy zülleszteni akarom a srácot, - egyszerűen csak beszélgetni szerettem volna vele arról (egy 10- 15 perces időintervallumban), hogy miként mennek a dolgai.

Szerintem semmi rendkívüli nem volt ebben, - nem egy műszakot akartam náluk hemperegni!

Nehezen, de leesett, hogy mi lényegében szeszcimborák voltunk, - semmi több!

Így jártam!

2017. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok még storikat ha van valakinek.
2017. aug. 1. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!