Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes megtartanom a baráti...

Érdemes megtartanom a baráti viszonyt egy olyan emberrel, akit egyáltalán nem kedvelek, de rengeteg dologban segíthet?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve ismertem meg egy egyetemista srácot, aki arra az egyetemre jár, ahová én is jelentkezni fogok, és hát akkor elég jóban lettünk. Ugyan eleinte nem sokszor beszéltünk, a nyáron többször is összefutottunk, így viszonylag jól megismertem. Most jöttem rá, hogy egyáltalán nem kedvelem, viszont előzőleg megbeszéltük, hogy a nyár folyamán még többször is találkozunk, ilyen-olyan rendezvényeken. Ami miatt azonban problémába ütköztem az az, hogy az idei év folyamán rengeteg minden szakmai dologban segített, megosztotta a tapasztalatait az egyetemről és mondta, hogy egyetem alatt is számíthatok rá. Mindemellett úgy tűnik, hogy én neki nagyon szimpatikus vagyok. Szakmailag nagyon ott van, így tényleg jól jönne az ismeretsége, viszont emberileg nem hinném, hogy akár egy találkát is kibírnék mellette. Valaki járt már hasonló cipőben, mint én? Mit javasoltok, mit tegyek? Megéri a barátság látszatát fenntartani és jópofiskodni csak azért, mert néhány dologban tud segíteni, vagy inkább hagyjam a francba az egészet és mondjam el neki az igazat?
2017. aug. 1. 21:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Lehagytam: 18/F
2017. aug. 1. 21:35
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben jóban maradnék vele, de azért megtartanék egy pár lépés távolságot, nehogy az legyen, hogy ő beleéli magát ebbe az egészbe, hogy milyen jó barátok vagytok, miközben te nem is igazán kedveled..Viszont visszaadnám neki, amit értem tett, szóval ha bármiben segítségre lenne szüksége, ott lennék.
2017. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!