Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek tényleg pofátlan...

Szerintetek tényleg pofátlan vagyok?

Figyelt kérdés

Internetről rendeltem múltkor pár ruhát, de volt 2 db, ami kicsi rám és van egy barátnőm, aki vékonyabb nálam, szóval megmutattam neki, fel is próbálta őket és jók voltak rá, de azt mondta, csak az egyik tetszik neki és mondtam, hogy azt el is viheti annyiért, amennyiért én rendeltem, ebbe ugye benne van a szállítási díj is. Erre elkezdett hisztizni, hogy de miért nem adom el neki olcsóbban, hiszen lényegében ez használt ruha, a turkálóban is jóval olcsóbban adják el a ruhákat...Ja, csak ez nem turkáló, meg nem hordtam előtte évekig azt a felsőt, csak kb 1 perc erejéig volt rajtam, amikor felpróbáltam és szembesültem vele, hogy rossz a méret..Még nem is mostam ki meg semmit nem csináltam vele. Meg amúgy mellékesen megjegyzem, alapból rohadt jól jár, ha megveszi tőlem annyiért, amennyiért én is rendeltem, ugyanis ebből a webáruházból kb 1700 ft-ért rendeltem meg, mmint a szállítási költséggel együtt került ennyibe, míg a boltban egy ilyesmi felső már 4-5 ezer forint..

Szerintetek nekem van igazam vagy tényleg bunkó vagyok, amiért ki akarom az egészet fizettetni vele?


2017. aug. 1. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Most így a végére már nem értem mi van a szállítási költséggel, de én azt nem fizettetném ki vele. Az oké, hogy annyiért eladod neki, mint amennyit te fizettél érte, de ha o hisztizik, akkor próbáld meg másnál. Mondjuk én egy barátnőmnel alapból ingyen adnám, de gondolom ez már ember függő.
2017. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem pofátlanság tőled. Miért kéne olcsóbban adnod neki, ha nem is hordtad?

De ha besértődik és emiatt nem kell neki, akkor te jársz rosszul, mert neheztelni fog meg a ruha is rajtad marad és nem tudsz mihez kezdeni vele.

2017. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Hát szerintem attól függ, hogy milyen barátról van szó.. Én pl. nem sajnálnám odaadni ingyen sem ha arról lenne szó. Régebben mindig odaadtuk egymásnak azokat a ruhákat amik nem voltak jók ránk vagy meguntuk. Sokszor cseréltünk is. Mellesleg ha 1700Ft volt mint írtad nem pedig 4-5000ft akkor szerintem nem gond. Ha tényleg egy igaz barát akkor megérdemel ennyit..

2017. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

A szállítási díjtól eltekintenék, de nem adnám ingyen az biztos. Hozzátartozómnak minden további nélkül, de annak aki nem a vérem :D ha csak nem pont olyanok az érzéseim iránta.


Nagyon régen vettem egy kabátot 5000-ért (egyszer volt rajtam), sajna benéztem és lógott rajtam mint tehénen a gatya. Nem állt módomban visszacserélni, mivel egy másik városban vásároltam. Valaki meglátta rajtam, elvolt ájulva, azt hitte valami méregdrága vétel volt, mivel ott, ahol ő vásárol, ugyanez a kabát 15-20.000. Át akarta venni tőlem és nem sajnálta volna a 15-öt sem megadni érte, annak ellenére sem, hogy elmeséltem neki mennyiért vettem. Végül, nem adtam el, bevágtam az ágyneműtartóban és ott "rohadt" évekig.

Aztán anyám előállt azzal, hogy van egy lecsórosodott munkatársa, tél van, kabátja nincsen. Eladtam neki 2000-ért !

2017. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tőkés gazdasági szempontból vizsgáljuk a dolgot akkor az a nagy kérdés hogy képes leszel-e eladni másnak drágábban mint vetted vagy legalább ugyan annyiért ? A ruha kelendő dolog , lehet sikerülne azonban a barátnőd egy biztos vevő azonban buknál rajta pénzt de mégis visszakapnál valamennyit , azonban ha kockáztatsz akkor nem biztos hogy találsz más vevőt és bukod az egész pénzt ...


Én a helyedben kockáztatnék mert a rizikófaktor kicsi az internet számtalan lehetőséget kínál hogy megválj dolgaidtól , még az is lehet drágábban eltudnád adni !

2017. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Drágábban nem igazán szeretném eladni másnak, mert az valahogy tényleg olyan...izé dolog lenne tőlem szerintem, szóval szerintem kérdezgetek még az ismerőseim között, hogy valaki megveszi-e az árért, amennyiért én vettem+kihozták hozzám. Vagy talán ha nagyon jóban lennék az illetővel, akkor a szállítási költséget levonnám belőle és annyiért odaadnám talán, ingyen viszont tuti nem adnám oda senkinek. Nem állunk sajnos olyan anyagi helyzetben, nekem elég sokat jelent ez az 1-2 ezer forint is.
2017. aug. 1. 22:30
 7/7 anonim válasza:
0%
Szerintem, ha jó barátnőd, add oda ajándékba. Én ezt tenném, szégyellném, hogy pénzt kérjek érte. Na meg kétezer az nem a világ vége...
2017. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!