Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan küzdjem le a folytonos...

Hogyan küzdjem le a folytonos megfelelési kényszert és paranoiát?

Figyelt kérdés

Mindenkinek meg akarok felelni, mégha ez teljességgel lehetetlen is.

Ráadásul rettentően paranoiás vagyok (remélem ez egy megfelelő szó erre) ha valamelyik barátom máahogy válaszol az üzenetemre, vagy máshogy mond valamit, akkor rögtön az jut eszembe, hogy biztot rosszul csináltam valamit, vagy velem van a baj.

Néhány barátom nemrég kitalálta, hogy találkozzunk nyáron, de akárhogy szerveztük nem volt jó időpont.

Egy pár ilyen össze nem jött alkalom után most mát nincsenek ilyen próbálkozások.

Valamiért nekem rögtön az jutott eszembe, hogy biztos csináltak egy privát csoportot, és ott beszélik meg, hogy mikor találkozzanak.

Amikor én kérdeztem őket, hogy megyünk e majd valahová, akkor alig reagáltak valamit rá, azt is csak 1 ember.

Suliban minden okénak tűnik, sulin kívüli programokon olyan furcsán kívülállónak érzem magam néha.

Tényleg lehet, hogy csak beképzelem magamnak, de nem bír nyugodni a lelkem emiatt :D

Mert amúgy nem csináltam semmit, hogy hirtelen külön kéne, hogy megbeszéljék a dolgokat, nem tudom igazából, hogy honnan vettem.

De ehhez hasonló csomó ilyen eset van még, amikor előjön ez a paranoid énem.

Normális vagyok?

Másokkal is szokott ilyen lenni?

Elég fiatal vagyok még, lehet, emiatt van?



2017. aug. 2. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A paranoia attól van, hogy görcsösen meg akarsz felelni mindenkinek. Próbálj lazább lenni, és jobban a saját dolgaidra koncentrálni, azt meg lesz@rni, hogy ki mit mond, vagy gondol.
2017. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De egyedül sosem fogok boldogulni az életben. Mindig kell egy barát, aki kihúz a szarból, de nekem egyre inkább nincs. (Legalább is úgy érzem)
2017. aug. 2. 23:24
 3/7 Bihar Valatonon ***** válasza:

Ilyen sokakkal előfordul, csak mindenki máshogy tudja ezt le magában....

Megfeleléssel kapcsolatban, ha nincs önálló elképzelésed, hogy a legfontosabb embernek megfelelj az életedben...aki nem más, mint TE magad...akkor ott gáz van, és ezt kell kialakítani, hogy TE mit szeretnél, és milyen akarsz lenni.

Ha ők nem akarják a társaságod, ami a leírtak alapján egyáltalán nem indokolt, hogy így van, akkor ha így is lenne, és te kapkodsz azért, hogy ők mindenben bevegyenek, és ott legyenek, de ha ők nem akarnák akkor akár mit is csinálsz te annak a társaságnak sehol nem leszel a része max rájuk erőlteted magad, amiből csak kellemetlen következmények vannak. Meg kell tanulni egyértelműen ki nyilatkoztatni az elképzeléseid, és hogy mi az ami neked megfelelő.

2017. aug. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
....jah és a fiatalság...mivel ők is azok lehet csak ők sem tudják mikor mit kéne, azért nem tudnak egyértelműen válaszolni sokszor...
2017. aug. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van, köszi a válaszokat!

Szívesen olvasok még új válaszokat is, hogy másoknak mi a véleménye erről. :)

2017. aug. 3. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én megfelelési kényszerem is túlságosan nagy. Attól függetlenül, hogy mások véleményét a nullával egyenlőnek tartom, mégis van bennem egy olyan érzés, hogy adnom kell magamra, és ha megnéznek, akkor azért nézzenek, mert pozitív dolgokat lehet rólam elmondani, nem pedig azért, mert inkább csak negatívumokat. Túlságosan zárkózott is vagyok emiatt, és ezért rengeteg időt töltök olyan dolgokkal melyre a kortársak még csak nem is gondolnának, hogy esetleg ilyennel is el lehet ütni az időt. Hozzáállás kérdése - nekem sajnos eléggé gyenge ahhoz, hogy a sarkamra álljak. Az iskolában szintúgy rendben van minden, viszont egy közös osztálykirándulástól ténylegesen a falra tudnék mászni. Ilyenek vagyunk, nem tehetünk róla.


15/F

2017. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne akarj senkinek se megfelelni és soha ne magadat hibáztasd! Add önmagad és xarj le mindent!
2017. szept. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!