Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én reagálom túl vagy nekem...

Én reagálom túl vagy nekem van igazam ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sajnos gondjaim voltak az elhelyezkedéssel, és ezt az egyik ismerősöm jól tudta, aki elvállalt egy külföldi munkát valamilyen gondozóként, és meg is beszéltük, hogyha jó a hely, akkor ideiglenesen kimegyek én is, ha minden kötél szakad. Eleinte erősködött is, hogy az én személyiségemhez illene ez a munkakör, mert türelmes vagyok az emberekkel, noha szerintem ez nincs így, de mindegy.


Aztán kiköltözött, eleinte eléggé nehezen teltek a napok és sok volt a probléma, de ennek ellenére rendszeresen tartottuk a kapcsolatot, minden nap beszéltünk.


Viszont meglehetősen hirtelen, amint rendeződtek a dolgai elég furcsán kezdett viselkedni, valahogy bármire amit mondtam, a munkáját hozta elő, és mindig az volt a vége, hogy én gyakorlatilag egy felelőtlen valaki vagyok, és nem lennék alkalmas elvégezni azt. Teljesen abszurd, jelentéktelen helyzetekből hozakodott elő ezzel (pl. nem tudta kiszedni a sim kártyát a telefonjából, és mondtam, hogy kérjen a szomszédtól egy fogpiszkálót, de történetesen a szomszédjában is egy sérült személy lakik, akit ilyesmik közelébe nem szabad engedni, és ebből azt szűrte le, hogy én felelőtlen vagyok, mert egy súlyos mentálisan sérült embernek a kezébe fogpiszkálót adnék). Amint összebarátkozott másokkal a munkahelyen alig beszéltünk, és amikor én kezdeményeztem rettenetesen elutasító és lenéző lett, egyszerűen nem is értem miért. Nektek mi a véleményetek, én reagálom túl ezek alapján?



2017. aug. 4. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy irigy, ha kimennél te is, jobban végeznéd a munkát, mint ő.

Pár dolgot megtanultam már: Nagyon jó baráttal nem szabad együtt lakni (lakva ismerszik meg az ember) és csak akkor szabad együtt dolgozni, ha mindketten külön tudjuk választani a munkát a barátságunktól. Mert ha nem, akkor abból csak irigykedés, féltékenykedés lesz és arra fog menni a "játék", hogy jobb legyek, mint a másik és a földbe döngöljem a másikat. Valószínűleg a te barátnőd is ilyen.

2017. aug. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tűnik őszintének ez az ember.Valószinüleg valamilyen kisebbrendűségi érzését próbálja kompenzálni ezzel a vislekedésmóddal.Amit meg a fogpiszkálós dologról irt,hát az elég furcsa,hoyg ez alapján von le következtetést és azt állitja felelőtlen vagy.Mindenki magából indul ki valójában ő a felelőtlen vagy inkább megbizhatatlan,mert segitséget igért most meg visszatáncol és nem elég egyenes a gerince,hogy megmondja nem segit helyette inkább himel-hámol.A helyedben hagynám az egészet,tőle igaz segitséget nem fogsz kapni.Gondolkodj el megéri-e ilyen kapscolatot fenntartani
2017. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elgondolkodva a helyzeten én is arra jutottam, hogy valami ilyesmi lehet a dologban, főleg, hogy új munkatárs nélkül egy hatalmas lakásban lakhatott egyedül, gondolom ezt a kényelmes pozíciót akarta megőrizni.
2017. aug. 7. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!