Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok a barátomról,...

Mit gondoltok a barátomról, ki lennétek akadva a helyemben (hosszú)?

Figyelt kérdés

Elnézést, hosszú lesz. Történt, hogy még egy éve nyáron megismerkedtem a volt párommal. Amikor örömmel újságoltam az újonnan lett páromat a lány barátomnak, ő elég furcsán viselkedett (volt pasija) és elszólta magát, mert olyan dolgokat tudott a páromról, amiket ismeretlenül nem lehet. Ez feltűnt akkor, de nem tudtam hová tenni, csak furcsa érzésem volt.

Aztán hónapokkal később észrevettem véletlenül valami lájkolásból Facebookon, hogy a páromnak és a lány barátomnak van egy közös ismerőse, ami miatt valamiért megint furcsa érzésem támadt (talán bizalmatlan voltam a lány barátommal). Fél évnél volt a kapcsolatom, amikor kezdődtek bizonyos problémák. Csak akkor árulta el nekem a lány barátom, hogy a párom ismerőse felkereste őt "még a nyáron" Facebookon és érdeklődött irántam, erősen bizalmas személyes információkat próbálva kiszedni a lány barátomból rólam.

Amikor próbáltam utalgatni erre a páromnál, ő úgy tűnt, nem tudott róla (lehet tudott, lehet nem). Megkérdeztem, nem-e az anyja kérte meg a közös ismerőst, hogy érdeklődjön utánam. Erre a párom iszonyatosan dühös lett és sértődött, felháborodott rajta, hogy mit gondolok az ő anyjáról (persze azt elmesélte, hogy az anyja annak idején Facebookon felkereste az ő gimis osztálytársait, hogy ne mondják ezt-azt a tanáraikra). Aztán mondta, hogy megkérdezi az anyját. A válasz az volt, hogy nem az anyja kérte meg, hanem az ismerős magától nézett utánam.

Kb. 1 évnél szakítottunk, amikor is a párom elszólta magát a vitánál: "anyukám is csak azért kérdezett utánad..." És ekkor felemlítettem neki, hogy ő annak idején azt mondta, nem az anyja volt és még ő háborodott fel a feltételezésemen (ami így végül igaznak bizonyult). Ezen meglepődött, már nem emlékezett rá, hogyan reagált, és lerendezte azzal, hogy "Mindegy...".

Aztán beszéltem erről a lány barátomnak. Megdöbbentem, mert most meg azt mondta: "még január tájékán keresett fel" az ismerőse. Tisztán emlékszem, hogy először nyarat mondott és még akkor is szólta el magát, teljesen összeillett a kép. És akkor még engem nézett hülyének a lány barátom, mert úgymond "nem emlékszik pontosan" (fél évet lehet tévedni? - pedig nem is volt olyan rég)

No és ekkor elmeséltem neki, hogy névtelenül milyen gusztustalan levelet kaptam, amiben az én személyes dolgaim egyértelműen rám vonatkozólag voltak leírva, olyan bizalmas dolgokról, amikről csak a párom tudott - illetve mindezeket megosztotta az anyjával, mert abnormálisan közeli kapcsolatban van vele és nincsenek barátai se, az anyja irányítja konkrétan és mindent ellenőriz). Azt is elmeséltem a lány barátomnak, hogy az egyetemi oktatóim visszajelezték, hogy illetéktelenek érdeklődtek tőlük én irántam az egyetemen (a párom apja ráadásul ott dolgozik az egyetemen), de nem adtak ki rólam semmit. Az is megtörtént, hogy a párom - ki tudja milyen okból - titokban fotózott a szobámban (lebukott) és a személyimet is "csak nézegette", persze mobillal a közelben... (sejtem, hogy lefotózhatta az anyja indíttatásából), a bátyja meg azután érdeklődött, hogy hol dolgozom. Aztán feljelentéssel is zaklatott (alaptalanul, mert nem követtem el semmit), késő éjjel házi vonalason zaklatott erőszakosan, engem mocskolva és hogy feljelent. A párom orvosilag megállapítva skizofrén volt, ami társult egy másik mentális-pszichikai betegséggel, személyiségzavarral, amit eltitkolt előlem az anyjával együtt, aki tudott róla, mert gyógypedagógus.


Amin kiakadtam, hogy a lány barátom minderre, amiket elmeséltem neki is, csak azt reagálta, hogy "ne szarjak" már ettől (hogy utánam járkálnak a szülei), szerinte nem kell aggódnom emiatt (a vélhetőleg lefotózott személyim miatt se), és szerinte egyáltalán nem nagy dolog, hogy az anyja utánam kérdeztette az ismerősét. Ráadásul jól átverte őt az az ismerőse, amit mondtam is neki, és meg se lepődött és nem is érdekelte, hanem még az ismerőse védelmére kelt!


Jogosan érzem felháborodva magam, hogy amikor legelőször felkeresték a lány barátomat, akkor nem jelzett nekem rögtön, csak később árulta el, és még utána is valószínűleg hazudott nekem és védte az ismerősét? És ő is kiadott rólam pár lényegtelen infot annak az ismerősnek (de ki tudja, igazat mondott-e... lehet, sok mindent elárult rólam), ahelyett, hogy letagadta volna, hogy engem közelebbről ismer. És vele rengeteg bizalmas infot megosztottam magamról, mert jó barátomnak ismertem és mély barátságot ápoltunk.


26/F (a lány barátom is ennyi), a volt párom 24



2017. aug. 9. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el az egesz bandat, baratnodet is beleertve. Szakits meg veluk minden kapcsolatot, ha kell valtoztass telefonszamot is. Ne beszelj roluk, ne gondolj rajuk es zard ki oket az agyadbol.

Legkozelebb pedig legyel ovatosabb mind a barat mind pedig a baratno valasztasnal.

2017. aug. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak engem zavar piszokul a "volt párom" kifejezés?
2017. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a volt párom = az exem :D
2017. aug. 9. 01:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben ignorálnám az összeset, olyan volt végigolvasni, mint egy thriller eleje lett volna. Nyilván ne is "szarj", bántani nem hiszem, hogy fog bárki is, de én biztos, hogy a barátnőt, és az exet is (teljes pereputtyal együtt) elfelejteném sürgősen. Már amennyire lehet az apja és az egyetem miatt. :/
2017. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!