Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik barátom állanoan elképed...

Egyik barátom állanoan elképed, hogy magasan funkcionáló autistaklént el tudom magam tartani, és még üghyes ezermester is vagyok. Gyak tudok burkolni, asztalos munkák, villamossági stb. magamtól tanulultam. Most ez tényleg annyira hihetetlen? F

Figyelt kérdés
NEm vagyok értelmi fogyatékos, inkább szociális és félreértelmezem a kapott infókat, illetve rosszul, hibásan reagálok bejövő infókra. Nehezen alkalmazkodom új környxezethez, nem tudok kialakítani normális szociális kapcsolatokat. 1-2 barátom van. De ez az ismerősöm nem hiszi el hogy autista lehet olyan mint én. Ezermester, és önellátó vagyok teljesen.
2017. aug. 11. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván azért, mert nem illeszkedsz a sztereotípiába, ami az autistákról él az emberek fejében. És valljuk be, ilyen magasan funkcionáló autistával ritkán találkozni. Nem lehet, hogy csak szimplán Aspergeres vagy?
2017. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Diagnózisomon autizmus áll, azonban nagyon a spektrum szélén vagyok. Dührohamjaim sajnos vannak, nagyon nehezen kezelem.
2017. aug. 11. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert az autistákról az jut az emberek eszébe, amit filmekben láttak. Azok pedig általában nem teljesen ép karakterek voltak, fura viselkedéssel.
2017. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Fontos az életedben, hogy megfelelj ennek az ismerősnek? Vélhetően nem. Boldogulsz az elfogadása nélkül? Bizonyára igen. Miért taglalod ezt a kérdést?
2017. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a barátodat minősíti. Nem lehet túl művelt, ha ennyit sem tud. Nem filmekből kéne tájékozódni. Értelmes ember tudja, hogy az aspergeres / magasan funkcionáló autista akár orvos is lehet vagy bármi más. Nem mindenkin látni az autizmust. Nem minden autista értelmi fogyatékos. Miért ne tudná magát ellátni ?
2017. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól reagáltad le szociálisan a kommentemet, törtöltetted is, te kis cukika.
2017. aug. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
A legtöbb ember csak filmekből vagy hallomásból ismeri az autizmust, sokan el sem tudják képzelni, hogy lehetnek teljesen önellátóak is. Rajtam is folyamatosan csodálkozik az aki tudja, hogy aspi vagyok. Munkám van, önellátó vagyok, gyerekkorom óta be tudok fizetni számlákat, sokszor én értelmeztem a szüleimnek küldött hivatalos leveleket is. Az általad írt tulajdonságok is megvannak, de sok gyerekkori tünetet "kinőttem" vagy megtanultam kontrollálni az évek alatt és ezt ők nem tudják. Kívülről annyi látszik rajtam, hogy nem értem a viccet, nem tudok filmet nézni, gyakran nem esik le, hogy épp mi történik, ragaszkodom a megszokott tárgyaimhoz, útvolalakhoz, színekhez, számokhoz, stb. De aki csak a többnyire súlyos eseteket bemutató filmekből, cikkekből látott autistát, annak persze hogy ez furcsa. A média is mindig a kirívó eseteket kapja fel, akik "túl normálisak", arról általában senki nem tud az illető orvosán és szűk családján kívül.
2017. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hihetetlen. Sok emberről egyáltalán ki se derül felnőttkoráig, hogy autista, csak amikor már munkahelye és családja van. A legtipikusabb az, amikor a gyereken látszik, hogy valami nem oké vele, és amikor őt kivizsgálják, a szülő saját maga is jelentkezik a vizsgálatra, mert sejti, hogy esetleg ő maga is valahol a spektrumon lehet.
2017. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is magasan funkcionáló autista vagyok, igaz hálistennek nincs róla papírom, és nem vagyok ezermester.


Ez van. Kit érdekel, hogy mit gondol az ismerősöd?

2020. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!