Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tegyem magam túl ha...

Hogyan tegyem magam túl ha jelenleg az életem sehogy se alakul, viszont a legjobb barátnőmnek minden összejött?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a barátnőm de sajnos mostanában kissé féltékeny vagyok, mert mindenben leköröz és én meg egy nagy 0 vagyok...


Pl:van új pasija(én még csak nem is beszélek senkivel), jól alakulnak a dolgai, sokkal szebb mint én, megy nyaralni(én itthon leszek,vagyok), folyton megy mindenhová,menőbb mint én,gazdagok(mi átlagosak kb),csinosabb..


Amióta megismerte ezt a pasit folyton róla dicsekszik, olyan már mintha az orrom alá akarná dörgölni, tudja nekem senkim sincs...Másról se tud beszélni és van egy csaj akivel folyton elvan én meg úgy érzem neki csak egy pótlék vagyok...


Olyan irigy vagyok vagy nem tudom, de hát nem akarooook....Miért van ez???Miért vagyok ilyen szerencsétlen????



2017. aug. 14. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem :c

Mondjuk én nagyrészt azért mert neki a tanulás jobban megy kevesebb erőfeszítéssel is(igaz most nyár van),és egyretöbb barátja van míg én egyre több barátomat veszítem el.

Pedig nem akarok féltékeny lenni, de hát mondani könnyű...

2017. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Ha első szerelem akkor el fog múlni a "dicsekvés", most még rózsaszín felhőben van, de ha tényleg barátok vagytok akkor 100% hogy nem akarja az orrod alá dörgölni hogy milyen jól alakul az élete.

De ezt vele beszéld meg, mert ha magadban érleled a negatív gondolatokat akkor ez ki fog hatni a barátságotokra is. Ki ez a lány akivel jól elvan? Beszélj te is vele, kapcsolódj be! Nem hiszem hogy ki fognak zárni.

Ha pedig egyedül érzed magad akkor beszéld meg barátnőddel hogy segítsen ismerkedni:)

Egyébként voltam a barátnőd helyzetében az első szerelem után, teljesen ugyanez volt a helyzet mint amit most leírtál. Bár én nem "dicsekedtem", csak az elején sokat meséltem a barátomról mert a legjobb barátnőmben bíztam meg legjobban, szerettem neki mesélni. De amikor láttam hogy rosszul esik neki, témát váltottam. Aztán beszéltem vele erről és kiderült hogy féltékeny mert jól alakul az életem. De az a helyzet hogy ez csak a látszat volt, olyan problémák voltak a "boldog" életem mögött amikről még neki sem bírtam beszélni.


Szóval ne ítélkezz elsőre, nem biztos hogy olyan jól megy a sora.

És komolyan mondom, beszéljétek ezt meg!:)

2017. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Foglalkozz többet magaddal és ne a barinő életével.

Minden csaj tud vonzó lenni és nem a csinosságon múlik, hanem kisugárzás.

Dolgaidban meg tedd azt, amiben jó vagy és jobb lehetsz...

Mit kell szerencsétlenkedni életedben...te alakítod csak a lényeg, hogy alakítsad és ne a "szél".

2017. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bálint3311 válasza:
100%
Amíg mások életével vagyunk elfoglalva, nem lesz időnk azokon a dolgokon javítani, amelyekkel nem vagyunk megelégedve saját magunkkal kapcsolatban. Ahelyett, hogy másokra irigykednénk, inkább gondolkozzunk el azon, hogyan szerezhetnénk meg mi magunk az áhított dolgokat. Egy kicsivel kevesebb önsajnálat, egy kicsivel több erőfeszítés, és máris nem lesz kire irigykednünk.
2017. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Mar okori gorog filozofusok is rajottek, hogy a frusztraciot, haragot, depressziot nem a sajat szenvedesunk okozza onmagaban, hanem az allando masokhoz valo hasonlitgatas.

Szerintem te egesz jol el lennel magaddal es a kis eleteddel meg akkor is ha az nem tokeletes, ha nem hasonlitgatnad magad a baratnodhoz aki volt olyan szerencses hogy jobb helyre es egy szebb testbe szuletett.

Tudod mit? Akkor nezz korul a vilagban, en biztos vagyok benne, hogy nem kell megeroltetni magad, latsz magadnal csunyabbat, betegebbek, szerencsetlenebbet. Hasonlitsd magad ahhoz, es maris boldogabb leszel. Mert nem csak felfele kellene nezni, lefele is, es meg megtortenhet az is, hogy holnap er egy baleset, es toloszekbe kenyszerulsz - remeljuk nem - es akkor majd szomoruan gondolsz a mara, hogy milyen buta voltal, hisz meg volt mindened ahhoz hogy boldog legyel.

2017. aug. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koncentrálj magadra, azon javíts, biztos nem olyan rossz s helyzet. Beszélgess sokat másokkal, más ismerőseiddel. Ne folyton azon gondolkozz, hogy neki milyen jó. Illetve mivel a barátnőd megkérheted, hogy ne beszéljen azokról a dolgokról amik téged zavarnak, elmagyarázod és megérti majd.
2017. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!