Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lépnek ki egyes haverjai...

Miért lépnek ki egyes haverjaim (barátaim) az életemből egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Barátoknak tartottam őket, de egy barát ilyet nem tenne, szóval inkább haveroknak hívom őket.

A hobbim által szoktam új embereket az interneten keresztül megismerni. Hetekig, akár hónapokig beszélgetünk, rengeteg közös témánk van, a szimpátia kölcsönös, azt mondják, hogy milyen klassz vagyok meg mennyire jó velem beszélgetni... aztán egyik nap békésen, boldogan elköszönünk egymástól és másnap mintha teljesen más emberek lennének. Ha írok, akkor csak 1-2 szavas válaszokat kapok, ha kérdezem van e valami probléma, akkor a válasz az, hogy nem, semmi gond. De továbbra sem válaszolnak nagyon, majd végül csak teljesen eltűnnek és soha többé nem beszélünk.

Veletek is van ilyen? Mégis mi lehet ennek az oka? Tudom, hogy csak internetes barátok, de ha ilyen jól elvagyunk együtt, akkor mégis mi lehet az oka annak, hogy többé nem akarnak velem beszélni?



2017. aug. 17. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

ezek tényleg csak haverok, meg kell nyugtassalak. valószínűleg elvesztették az érdeklődést a hobbi iránt, vagy csak kifogyott a közös téma, mert mindent megbeszéltetek, amit ők akartak veled.

de mi lenne, ha felállnál a gép elől és igazi ismeretségre tennétek szert és találkozót szerveznél? akkor talán jobban elmélyül a kapcsolatod a többiekkel. a közös élmények összehozzák az embereket.

2017. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet nem veled van problémájuk, hanem az életükben vannak olyan dolgok, események amik miatt nem érnek rá, vagy egyszerűen nem feltétlenül vannak olyan hangulatban, hogy másokkal megosszák a gondjaikat. Igazából bármilyen magánjellegű oka lehet...
2017. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak rendes barátaim is, nem az a lényeg. Közülük is vannak olyanok, akikkel interneten keresztül ismerkedtem meg, majd később találkoztunk élőben is. Csak egy kicsit furcsállom a dolgot. Azoktól nem várok el sokat, akikkel már az első beszélgetés is zötykölődős és unalmas. Amúgy magánéletüket is gyakran kibeszélték nekem, szóval eléggé jó kapcsolatban voltunk, aztán meg puff, eltünnek.

Csak kiváncsi voltam mások mit gondolnak erről, vagy hogy másokkal is előfordulnak-e ilyenek. Köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 17. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

ezek nem barátok, max jó volt veled lógni, ennyi. neten haverok? nemár...olyan nincs, unatkoznak és van kire írni.


Tényleg ezek miatt a netes beszélgetések miatt ne parázz, hívj el embereket élőben és majd kialakul

2017. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja... napi szinten, órákon át, hónapokon keresztül unatkoznak és csak azért írnak, aha, oké. Amúgy a legjobb barátomat interneten keresztül ismertem meg, szóval interneten is lehet barátokat szerezni. Nem azért mondom, mert barátokat keresnék. Nekem elég annyi amennyi jelenleg is van, de ha jól megy a beszélgetés, akkor miért is ne? 1000% hogy nem fogok új barátokat keresni. Nem is zavar annyira a dolog, csak kicsit furcsa. Egyesek azt mondják, hogy azért lehet mert én lány vagyok és nem mernek tovább beszélgetni velem. Lényegtelen. Már megszoktam. Csak kiváncsi voltam, hogy másokkal is történnek-e ilyenek.
2017. aug. 18. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez teljesen normális, máshol is így megy. Lehetne sokat gondolkozni az okain, több mindentől is függhet. Megváltozott az élete, a gondolkodása, elfogyott a téma, nincs kedve...

Az internetes barátság kicsit becsapós emiatt, mert a közvetlen kontaktus hiánya miatt sokkal bőbeszédűbbek magánszférában is az emberek, tudnak aprókat füllenteni is amiktől még szimpatikusabbak egymásnak, minden szép és jó és tökéletesnek tűnik, viszont valójában csak egy egyszerű beszélgetés az egész, akkor is ha éveken át tart. Aztán a nagy szélsőségek miatt szokatlan a helyzet a végére, mikor leáll a beszélgetés, mert nagyon frankónak tűnt az elején, de mégis csak egy egyszerű beszélgetés és a végén megszakad.


Az ilyen kapcsolatok közel 100%-a úgyis megszűnik idővel, hónapok, fél évek, pár évek kérdése.

Aminek van esélye is, az olyanok akik viszonylag közel laknak egymáshoz és össze is tudnak járni pl. De az ország másik felében élő emberrel, még ha találkozok is egyszer vagy kétszer, nem lesz tartós a kapcsolat akkor se. Rengeteg ismerősöm volt már így akikkel megszakadt a kapcsolat, pedig mindenféle autós találkozókra is eljárkáltunk közösen.

A netes barátság olyan, hogy ha nem akarsz mindig búslakodni miatta akkor egyszerre 20 emberrel kell beszélned és állandóan újakat keresni, hogy mindig legyen valaki aki marad is a végére és az is mindig cserélődni fog.

Vagy pedig a közelben élő személyesen is fenntartható barátokat kell keresni, ami persze sokkal nehezebb.

Én pl. 30Km-re lévő unokatestvéreimmel se beszéltem évek óta pedig jóban voltunk, de egyszerűen "messze" vannak. Ennyire lényeges a személyi kontakt. Amíg itt laktak ahol én is, addig heti szinten összejártunk.

2017. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Tény, hogy személyes kapcsolat nélkül nehéz barátságot fenntartani, de nem lehetetlen. Amint említettem a legjobb barátomat már vagy 5 éve ismertem meg az interneten. Érdekes módon vele a kapcsolatom sokkal jobb, mint azokkal, akikkel személyesen is összejártunk, de miután elköltöztem másik országba, idővel teljesen leépült a barátságunk. De ott annyira nem is volt meg az összhang, inkább csak amolyan "össze vagyunk zárva, hát akkor haverkodjunk".
2017. aug. 19. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!