Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek létezik elvárás a...

Szerintetek létezik elvárás a másik felé egy barátságban?

Figyelt kérdés
Elvárás alatt azt értem, hogy a barátunktól is legalább ugyanolyan figyelmet, törődést, érdeklődést várunk, mint ahogyan mi fordulunk felé. Számtalanszor megkaptam, hogy a barátság feltétel nélküli szereteten alapul, de szerintem nem így van, mert azért választunk és keresünk barátokat, hogy jól érezzük magunkat velük és egyfajta elvárás az is, hogy örömünket, bánatunkat megoszthassuk velük. Én legalábbis így gondolom. Ti hogy látjátok?

2017. aug. 18. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, mivel egyrészről erről (is) szól a barátság; hogy megértsenek, támogassanak egy adott szituációban és persze a bizalom se árt... szval szerintem teljesen normális dolog az ha elvárod, hogy úgy viszonyuljon hozzád ahogy te hozzá
2017. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, az úgy nem működik ha csak én keresem, én segítek neki fordítva soha semmi nincs, akkor az olyan mintha az embert csak kihasználnák
2017. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak lehúzós emberek. Kiknek az a céljuk, hogy elszigeteljék egymástól az embereket. Ezt azért, hogy mindig ő legyen a központban, ő akarja irányítani az eseményeket, embereket a saját javára.


A lehúzós emberek egyedül maradt ember áldozata még fizetni is képes a barátságért, egyszóval elvárás nélküli barát.


Vagyis mindig keresik az alkalmat a veszekedésre. Felnagyítják a másik hibáit, én nem barátkoznék vele című, találnak ki sztorikat, amik meg sem történtek, becsapják a másikat és rá fogják másra és még sorolhatnám. A szemedbe teszi a jófiút, a hátad mögött meg elhord mindennek és elárulja a titkaidat. Ezért mindig sugdolóznak, nehogy más is meghallja című, mit szólnak mások. Elhiteti veled, hogy beteg vagy, vagy nem vagy normális, örülhetsz hogy elfogadnak. Mindig hangoskodnak felhívják magukra a figyelmet, mert ők mindenkinél különbek.


Ez azért is hódít. Mivel sokan úgy nevelik a gyereküket. Hogy ne álljanak idegenekkel szóba, ne barátkozzanak idegenek gyerekeivel. És pont e kiszolgáltatott lelkek lesznek a lehúzós emberek célpontjai. Nyitottságra kell nevelni a gyerekeket, hogy különbséget tudjanak tenni az emberek között. Ezáltal jobban meg tudják válogatni, kivel állnak szóba. És hogy ne legyen kérdés "létezik elvárás a másik felé egy barátságban?".

2017. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csak elvárás szerint lehet barátság

ha nem várnál el semmiféle másmilyen hozzáállást, akkor nehezen lenne nevezhető barátságnak


egyébként nem túl sok az elvárás, a maximális hűség, a hízelgés kerülése és a másikra való teljes odafigyelés

2017. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ezt megértsd, tudnod kell, hogy a barátság az őskorból ránk maradt atavisztikus érzelem. A többtonnás mamutra vadászó, az idegen hordákkal hadakozó ősember (ősférfi) egymásra utaltságából fakad. (A nők akkoriban gyűjtögettek, nekik a másik asszony nem segítség, nem támasz, hanem konkurens volt. Meg is lehet nézni, mennyit ér a nők barátsága.)

Voltaképpen tehát a barátság ugyanaz, mint a szerelem, csak míg előzőnek a lét-, utóbbinak a fajfenntartás a célja. (Feltéve persze, ha valóban barátságról, és nem holmi haverságról beszélünk.) Ilyenképpen tehát igenis elvárások mentén működik a dolog. Csak éppen ezt sem szabad egyoldalúan, saját szemszögből szemlélni. Ha nem kapod vissza, amit belefeccöltél, akkor valamilyen szinten te vagy kevés, te vagy érdemtelen arra, hogy a másik keresse a társaságodat. A barátságban ugyanúgy szükség van fejlődésre, mint a szerelemben. Fejlődni kell, jobb emberré, jobb baráttá kell válni ahhoz, hogy jó barátságot kapjál.

2017. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!