Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy barátom, akinek van...

Van egy barátom, akinek van valami gondja, de nem meri elmondani. Segíteni szeretnék neki, hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval. Van valami, amit már évek óta hordoz magában, de nem mondja el senkinek. Ez a dolog miatt nem tud közel kerülni senkihez, és elmondta, hogy szenved tőle, de nem mondja el, miből ered a probléma. Saját meglátásom szerint ha elmondaná valakinek, vagy csak kiadná magából, könnyebb lenne neki, de nem tudom, hogyan mondjam meg neki. Vagyis azt el tudom mondani, hogy nekem elmondhatja, de ettől még nem fog megnyílni. Ötletek? És bocsi, ha érthetetlen lett! :/

2017. aug. 28. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég ha a közelében vagy, nem kell semmi mást csinálni, főleg nem erőltetni. Van az emberi pszichológiának egy olyan érdekes vetülete, hogy ha a biztonságérzet egy bizonyos szint fölé emelkedik, akkor automatikusan elkezdünk "gyászolni" majd kapcsolódni más emberekhez.
2017. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valami pitiáner dolog lehet. Gondolom meleg, vagy ilyesmi, de inkább jobb, ha nem találgatsz, de még az is lehet, hogy jobb, ha tényleg nem tudod! Lehet nem mondanád el senkinek, de lehet, hogy idővel emiatt szakadna meg a kapcsolatotok! Jobb, ha nem mondja el! Ha nagyon akarja, úgyis elmondja!
2017. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehetek hozzá közel, messze lakunk egymástól. 😕
2017. aug. 28. 17:33
 4/6 A kérdező kommentje:
További válaszokat is szívesen fogadok! :)
2017. aug. 28. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, csak én voltam a barát aki nem merte elmondani. Tudasd vele, hogy te mellette állsz. Kérdezz rá többször, hogy bántja-e valami. De ne erőltesd. Neki kell rájönnie, hogy el kell valakinek mondania, és lehet te leszel az.
2017. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez most jól esett :) Ha valami kérdésem lenne, írhatok privátba?
2017. aug. 29. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!