Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Haphefóbiám van. Hogyan...

Haphefóbiám van. Hogyan mondjam el a legjobb barátomnak?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná hogy mi az a haphefóbia, az érintéstől való félelem. Szóval konkrétan nem bírom ha akárki is hozzámnyúl.


A legjobb barátom alapból egy ölelgetős típus. Ez nem is okozott számomra olyan nagy gondot, de nagyjából két és fél éve nem igazán bírom ha hozzámérnek, pláne nem ha megölelnek. Eleinte nem volt olyan komoly, de mostanság már reflexből elrántom magam hogyha hozzámér bárki is. Az a bajom, hogy látszik rajta, hogy meg van sértődve, és mindig azt hiszi hogy mérges vagyok rá. Például most nyáron is találkoztunk, amikor már két hónapja nem láttuk egymást, de én akkor is kitértem az öleléstől. Rossz volt nézni ahogy elszomorodik. De félek, hogyha elmondom neki hogy hapefóbiás vagyok, hülyének fog nézni. Elmondjam neki egyjántalán? Ha igen, akkor hogyan? 15L


2017. szept. 4. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek van egy kicsi esze, az megérti az ilyesmit, ha meg nem fogja föl vagy "hülyének néz miatta", akkor szerintem nem érdemli meg, hogy szeresd.


De javasolnék egy hosszú pszichoterápiát, mert a fóbiád meg fogja mérgezni az összes jövőbeni párkapcsolatodat, sőt talán az összes közelebbi emberi kapcsolatodat is.

2017. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hogyan? Egyszerűen mond el neki azt amit itt leírtál. Körítés nélkül. Ez nem egy nagy was ist das, meg fogja érteni
2017. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Húúha ez elég rossz, le kéne ezt küzdened,bnőd mellett mivel ölelgetős típus sikerülhetne is.

Mivel ez egy félelem, a félelmeket le lehet küzdeni.

Még ha nehezen is.


De általában van mindig kiváltó ok.

Történt veled vmi ami miatt nem szereted ha hozzád nyúlnak?


Így a jövőben párkapcsolatod sem lesz és általában minden emberi kapcsolatnál,még a barátságnál is fontos,hogy érintkezettek pl ölelés,mert rég láttátok egymást. Vagy akár egy szülinap,névnap stb

Táncolásnál.


Szerintem győzd ezt le,mert az emberi kapcsolataid elfognak romlani ez miatt!

2017. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!