Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőnek hogy lehet tapintat...

Barátnőnek hogy lehet tapintatosan megmondani, hogy legyen igényesebb magára?

Figyelt kérdés

39 éves nő vagyok. Van egy jó barátnőm, aki most lesz 44 éves. Nagyon jólelkű, vagány nő, viszont nem igazán ad magára. Ritkán találkozunk, de egyre slamposabban néz ki. Gyakran van férfi ingben, melltartó nélkül, a ruhája sosem tiszta, néha szakadt is. Fésületlen, sokszor a cipője is piszkos. Amúgy a testhigiéniájával semmi gond, és úgy vagyok vele, a barátság a lényeg, de ezek a dolgok egyre feltűnőbbek. Észreveszem, hogy ha megyünk valahová, az emberek undorral néznek rá. Nem az anyagi helyzete miatt ilyen, ő egyszerűen azt vallja, hogy őt ez nem érdekli. Próbáltam elmenni vele ruhaboltokba, ezt vagy elutasítja, vagy azt mondja, hogy nem tetszik neki semmi, vagy előfordult, hogy vett valamit lelkesen, amit aztán sosem láttam rajta. Ajándékoztam én is neki ruhadarabokat, amiket a stílusához illőnek gondoltam, látszott is rajta, hogy örül, de nem hordta őket.

Nem szeretném ráhagyni ezt az egészet, mert egyre rosszabbodik a helyzet. Nincsenek más barátnői, meg azt látom, hogy eléggé elfordultak tőle az emberek, elég otthonülő. Pszichés gondjai, depresszió ilyesmi, nincsenek. Tehetnék valamit ebben a témában?


2017. szept. 6. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogod ebbe beleszólni. Véleményt és tanácsot mondhatsz neki, de csak akkor, ha kéri tőled. Fogadd el, hogy ő ilyen.
2017. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Én kb. minden emberre undorral nézek.
2017. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy akkor mondd el neki szemtől szembe.


Nincs férje? Menjetek el szórakozni, öltöztesd ki. Mutasd meg neki, hogy milyen jó nő is tud lenni. Egyébként sok ember ilyen, a kor előrehaladtával kezdenek egyre kevésbé figyelnek magukra.

2017. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem a te dolgod, mindent megtettél, hogy rábírd az igényességre, de nyilván nem mondhatod meg neki, hogy hogyan kéne öltöznie, ha ő így érzi jól magát. biztos nincs mögötte szorongás, vagy depresszió? általában azok az emberek válnak ilyenné.
2017. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak valemiylen lelki okai a háttérben,amiről nem tud vagy nem akar beszélni.Azt kellene felderiteni tapintatosan,ha elzárkózik akkor egyszerúen jobb csak mellette maradni, elfogadni hátha idővel megnyilik. Az öltözési stilusába talán nem kellene beleszólni,nem biztos,hogy jó néven venné.
2017. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lánykènt ènis fiúsabban öltözködök,meg az ingeket is imádom..akkor ez már egyenlő az igènytelensèggel is? Sokan nem hordanak ám a ruha alá melltartót..sőt,van aki bugyit se..pláne nyáron. Oo Ráadásul igazuk van a fentieknek,maximum őszintèn elmondhatod neki a dolgokat,de ennyi. Ha ő nem akar akkor nm változtat.
2017. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a fiús ruha a gond, hanem hogy a ruha plecsnis, piszkos, szakadt. Nincs férje. Nem annyira szociális, hogy bulizni vágyjon.
2017. szept. 7. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igaz,hogy gond ha piszkos,de ettől függetlenül inkább ne mondj neki semmit,valószinüleg ő is tudja ezt.De valami miatt nem érdekli és ha felhivnád a véleményét nem biztos,hogy eredményt érnél el.Egyébként mindig ilyen volt vagy meg van hogy mióta viselkedik igy?
2017. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm, de én már ezen túlléptem.


Én sem vagyok nagyon felszínes, viszont barátnőm egyre durvábban öltözik. Tehát az enyém kövér is (olyan amerikai típusú), és mindig a legelőnytelenebb rikító pólókat veszi fel teljesen elütő színű nadrággal, mint egy hatalmas óvodás olyan. Ő sem törődik a hajával. Pl. szerinte az már frizura, ha kettéválasztja a mindig ugyanolyan rövidre vágott haját és hagyja lebegni.

A helyzetet rosszabbítja, hogy ő úgy gondolja odafigyel magára és jól öltözik...:( Párszor én is próbáltam szólni, mert nézik, és én is észrevettem, hogy kiröhögték sokszor, sőt volt olyan is, hogy lefotózták (akkor odamentem a sráchoz és letöröltettem vele a képet).


Nem fog változni, főleg, ha így gondolja, hogy ez így rendben van. Viszont pszichés gondra gyanakodnék, bár lehet csak erősen introvertált. Próbáljatok olyan programokat szervezni, amikor nem kell emberek közé menni, lehet ő is jobban érezné magát így.

2017. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!