Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom egyetemre...

A legjobb barátom egyetemre megy! Félek, hogy elveszítem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én és a legjobb barátom most ballagtunk el gimiből az előző tanévben. Őt felvették egyetemre, engem sajnos idén nem majd jövőre próbálom újra. Nagyon szoros volt eddig a kapcsolatom vele, a bátyámnak tartom őt. A nyáron még nagyon sűrűn találkoztunk sőt szeptember elején is. Bevallom bennem már nyáron is voltak félelmek, hogy elveszítem e őt, de szerencsére tudtunk akkor beszélni róla és biztosított, hogy nem fog elhanyagolni csak mert új barátai lesznek az egyetemen. Amióta viszont elkezdődött a suli szinte csak én írtam neki. 2 hete már én sem, kíváncsi voltam magától legalább annyit ír-e, hogy "hogy vagy", "mizu", stb... De semmi. Nem akarom túlaggódni de ez megtörtént már velem korábban és ő túl fontos nekem ahhoz, hogy elveszítsem csak mert már nem ugyanoda járunk. Ha pár napig nem beszélünk egy dolog de az, hogy 2 hete felém se néz bánt. Az új csoporttársait nem is ismeri én a legjobb barátja vagyok. Nem szeretném, hogy én legyek mindig az a fél aki töri magát. Nem tudom, hogyan mondjam ezt el neki mert félek, hogy csak veszekedést szítana köztünk ez az egész. 18/L

2017. szept. 21. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
hát, el kell keserítselek, de jobb móka lehet neki most gólyalányokat dugni, mint veled friendzone-osdit játszani, meg lelkizni. Nyilván azokkal lóg, akikkel közös órái, élményei és hasonlói vannak, a világ pedig forog tovább. Néha üljetek be pizzázni, vagy ilyesmi, és ha van hozzáadott értéke a kapcsolatotoknak számára is, akkor meg fog maradni.
2017. szept. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
huhh , és még ennek nyalod a seggét? óriási logika női módra...
2017. szept. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is most veszítettem el a legjobb barátnőm. Ő egyetemre ment én nem, de addig amíg befejezte még viszonylag jól elvoltunk. Mindig találkoztunk ha hazajött, egy kis ideje volt rám.

Erre most hogy befejezte úgy látszik a velem való barátságának is búcsút intett... :((

Így utólag belegondolva mi is mindig úgy voltunk, hogy én kerestem őt többet. Kíváncsi lettem, hogy milyen az, amikor ő keres. Hát 1 hónapja nem beszéltünk. Soha, soha nem gondoltam volna pont róla ilyet! Nagyon csalódott vagyok... Azt se venné észre ha meghalnék... Pedig én úgy gondoltam rá, mint a testvéremre, mindig önzetlenül támogattam, biztattam. Akkor sem hanyagoltam el, amikor párom lett, bármikor jelentkezhetett. Hát ennyit ért!


Szóval simán lehet, hogy nektek is ennyi volt. Úgy látszik ma már a barátságok nem érnek semmit.

2017. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 barátnőm is egyetemista. Most már csak 1.... aki megmaradt mellettem, vele 10 kerek éve vagyunk barátok. A másik lánnyal olyan 6 évig voltunk jóban. Nem is teljesen az egyetemi tanulmányai miatt tojt rám, hiszen tojik az egyetemre is magasról. Szóval ne add fel. A legjobb fiúbarátommal meg olyan havi 1-2x találkozom, a munkánk miatt ilyen keveset, de nem érzem, hogy romlana a kapcsolat. Szóval ha igazi barát, akkor semmi de semmi de semmi nem állhat az utatokba. :)
2017. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is most kezdem az egyetemet és hadd mondjam el, egyszerre sok a rengeteg új dolog, sok idődet elveszi az iskola is, meg a közösség formálódásából se akarsz kimaradni az elején, szóval én se tudok annyit írni régi barátoknak mint amennyit előtte, meg nekem se jut eszembe annyira. Ettől még beszélünk, megtartjuk a kapcsolatot és nem cserélem le őket, imádom őket, csak most kicsit háttérben vannak. Vissza fognak jönni, ha kicsit lenyugodott a helyzet. Tavaly amikor ők kezdték én is el voltam hanyagolva egy kicsit, de ezt nem róvom fel nekik. Hagysz neki egy kis teret és hidd el, ha tényleg fontos vagy neki, akkor eszébe fogsz jutni. Ha meg nem, akkor sajnálom, de elég egyoldalú volt a barátságotok és nem az egyetem tehet arról, hogy szétmegy. Ebben az esetben jobb ha elengeded. 20l
2017. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha igazi barát, nem fogod őt elveszíteni csak azért, mert ő egyetemre jár, te meg még nem.
2017. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!