Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvesztettem a legjobb barátnő...

Elvesztettem a legjobb barátnőm,7 év barátság után, pedig azt hittem, hogy a miénk igazi. Hatalmas a csalódás és az űr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szomorú vagyok, hogy nekem is ki kellett írnom egy ilyen kérdést. :(((


Azóta nagyon depressziós vagyok. A párom is egyfolytában nyaggat, hogy mi van, mi a baj, zavarja a rossz hangulatom, de nem tudok magamra egy cseppnyi jókedvet sem erőltetni. Annyi de annyi közös élményünk volt, nyaralások, bénázások, kirándulások, vásárolgatások, mozik, pletykázások... Ráadásul ő volt az egyetlen barátnőm, senki mással nem értettem meg magam ilyen tökéletesen, még a párommal sem. Ő volt a testvérem, a lelkitársam.


De úgy látszik csak részemről voltak ezek a dolgok.

Még a nyarat úgy indítottuk, hogy milyen sokat leszünk majd együtt, megyünk mindenfele. Az elején mindig kerestem is, de aztán egyre kevesebbszer ért rá (megszerezte élete első pasiját), mire én mondtam neki, hogy akkor majd keressen ő. 1 hónapot vártam rá, mire eszébe jutottam, akkor szakított rám 2 órát. Akkor meg is mondtam neki, hogy mindig én kerestem a találkozók miatt, mostantól nem fogom. Nem igaz, hogy neki egyszer sem jutok eszébe! Hát de. Újabb hónap eltelt a 2 órás kis találkozónk óta. Holott régen egész délutánokat elhülyéskedtünk, elbeszélgettünk. Annyira jól megértettük egymást.


Nem tudom mi történt, mi változott. Én a párom miatt egyetlen egyszer sem hanyagoltam el őt. Mindig megtaláltam az egyensúlyt kettejük között. És ő is mindig fogadkozott, hogy ő sem fog engem elhanyagolni, ha párja lesz. És együtt furcsállottuk azokat, akik egy pasi miatt elhanyagolnak minden addigi dolgot, barátságokat.


Nem tudom mi történt, a párom ezt nem érti meg, de nekem rettenetesen hiányzik. A párommal is megvagyunk amúgy, de ő nem nő. Nem lehet vele olyan dolgokról beszélgetni, amiről vele lehetett. (És nem csak női dolgokról, hanem az élet nagy dolgairól, az értelméről, már-már filozofikusan.)


Nekem nincs senki más, és olyan, mint ő, soha nem is lesz. Amúgy sem voltam topon (sok más probléma miatt) de ez volt az utolsó lökés a szakadék felé. Belezuhantam. :(



2017. szept. 24. 09:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
22 éves lányok vagyunk.
2017. szept. 24. 09:21
 2/12 anonim ***** válasza:

Én kb annyi idős voltam mint te amikor nekem egy ember azt mondta hogy a "barátok jönnek, mennek". Ez nem volt annyira régen de én ezt nagyon megtanultam. Nekem régen sok jó barátom volt, de sorban vesztettem el őket pontosan azért mert mindegyiknek alakult az életébe olyan dolog ami miatt elkezdett engem hanyagolni, én meg kerestem, kerestem, de belefáradtam abba hogy ez egyoldalú és így lett vége az egésznek.

A gyerekkori legjobb barátomat is így vesztettem el. Ő nála az ok az volt hogy a szüleink összekaptak valamin mivel családbarátság volt ez, az ő anyja nekem szinte a második anyám. Bár ennek ellenére időnként még beszélgetek velük ha összefutunk valahol, de már annyira tartós kapcsolat nincs köztünk. Nem tudjuk hogy akkor mi lehetett hogy eddig fajult a helyzet, de sajnos ez van.

A másik legjobb barátom aki nálam jóval idősebb volt őt 1 éve vesztettem el. Az oka az volt hogy az élettársnője berágott arra hogy ennyire jóba vagyunk és addig kavarta a szart mire összevesztünk teljesen. A gond az volt hogy a csaj mindig irigy volt arra hogy a párjának vannak barátai és ő miatta járnak fel hozzá, holott én is ugyanúgy mentem a csajhoz amikor arra volt éppen dolgom és tudtam hogy egyedül van otthon a pici gyerekükkel és azért is mentem hogy ne legyen annyira egyedül mert tudtam jól hogy nincsenek barátai és jól esik neki az ha valakivel beszélgethet, de ez nem számított nála. Lényegében vele volt egy kis nézeteltérésem én kiálltam a saját igazam mellett annak ellenére hogy neki is igaza volt, de nem teljesen és csak egy hülye döntéstől akartam megkímélni ezen kaptunk össze a csajjal. Aztán kitudja mit mondott rólam haveromnak mert utána még dumáltunk egy párat de már akkor érdekes volt a helyzet mert nem akarta hogy odamenjek hozzájuk, mindig lerázott valami hülye kifogással, és végül amikor egyszer felhívtam hogy el-e jönne valahova akkor lerázott egy sms-sel hogy sok dolga van, majd később felhív. Napokat vártam erre a hívásra, amikor én hívtam kinyomta a telefont letiltott fb-ről, semmi üzenetemre nem reagált teljesen eltűnt az életemből. Aztán rá 2 hónappal később arra jártam és gondoltam benézek a lakásukra. Becsöngettem és érdekes módon nem nyitottak ajtót, pedig hallottam hogy bent vannak. Szerintem teljesen le akartak koptatni és el is érték céljukat ezzel. Pedig én rengeteget segítettem nekik, sokszor vittem őket autóval mert az övéké hol jó volt hol nem. Sok mindent szereztem nekik amikor várták a gyereküket, havernak még melót is szereztem ott ahol régen dolgoztam, egyszerűen egy rejtély volt ez számomra hogy miért szakadt meg így a barátságunk, de így közel 1 év után már annyira nem érdekel. Igaz azóta se látom őket sehol a városban, pedig tudom hogy szeretnek sétálgatni de egyszerűen nem látom őket. Van egy közös ismerősünk akivel szintén jó barátok voltak ő is mesélte hogy egyszerűen megváltozott mióta együtt van a csajával mert vele is ugyan ezt csinálta amikor ő kért volna valamit akkor nem volt elérhető, amikor meg fordítva volt akkor állandóan hívogatta őt.

Lényegében nála párkapcsolata miatt ment tönkre a barátságunk és sajnos nagyon sok hasonló példát ismerek még erre.

Nekem igaz csak pár hónapja van barátnőm de ő is mesélte nekem még megismerkedésünk során hogy az összes barátját elveszítette akiknek párkapcsolatuk lett. Egyetlen egy barátja van aki fiú, de mondta hogy szerinte az is cserben fogja hagyni mert udvarol egy csajszinak és mióta megvan az a csaj az életébe, azóta egyre kevesebbet keresi.


Szóval nagyon sok példa van erre, sajnos ezt túl kell élni.

2017. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy 18 éves "legjobb" barátságom tűnt el a semmibe nemrég.Fogalmam sincs miért.

De már nem is érdekel. Voltak gondok,időnkét elpártolt más társaságokba,mondta is,hogy most új társasága van,meg hogy nem ér rá.Pedig tényleg olyan volt mintha testvérek lettünk volna.Egy ideig még taktikáztam,csábítgattam,idegeltem magam hogy mit tegyek hogy érdekes legyek neki továbbra is,dehát annyi közös élményünk van,ha ez nem elég akkor semmi.

Mindig azzal jönnek hogy a barátok a fontosak a pasik/nők csak utána,de az évek során meglátod,hogy sokszor a barátságok is ugyanúgy változak,cserélődnek. Viszont van egy párom,ő pótol mindent. Ő a legjobb barátom,annak ellenére hogy férfi,ugyanúgy lehet vele "női" dolgokról is beszélni,akármiről filózni,és ő még sosem bántott meg,sose m vág át.Senki em ért meg úgy,ahogy ő.

A barátság meg majd jön másik.

2017. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem sosem voltak barátaim, eddig csak olvastam, milyen az a barátság. Szép és jó minden, amíg az egyik személy meg nem ismerkedik valakivel. Utána minden más le van ... az életben, egyedül csak az új személy fontos, a régi kapcsolatok már nem. Jobb esetben valamikor felismeri az illető, mekkorát hibázott, rosszabb esetben soha.
2017. szept. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval van, aki még 18 éves barátságot is képes félredobni csak úgy... Én mindig azt hittem, minél több ideje tart, annál jobban összetartozunk. Épp ezért a barátságot mindig többre tartottam, mint a párkapcsolatot. Szomorú leckét kaptam :(:(:(
2017. szept. 26. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele,ahogy te,dehát ha csak én erőltetem akkor nem megy.

Különben is jobb ha valaki őszintén érdeklődik irátam,és tudom hogy szeret a társaságomban lenni,mint hogy megjátssza :)

Ne aggód,majd lesz másik :)

2017. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon különc vagyok, nem illek bele semmilyen közösségbe. Kizárt, hogy találok, ez is csak egy véletlen volt, még általánosban. Mindegy. Nem is kell senki. Minden létező ismerősömben csalódtam, elég volt az emberekből.
2017. szept. 26. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos átérezem min mész keresztül.

Sajnos én is ilyen vagyok mint te, elvesztettem a legjobb barátom. Ez már lassan fél éve történt, de még mindig káosz azóta az életem. Nem tudok felszabadult lenni, egyre zárkózottabb, elfásultabb leszek, egyre reménytelenebb az életem.

Próbálok vele kibékülni, de ő nem igazán kezdeményező, azt mondja nem haragszik, de elege van belőlem. Pedig olyan jól megvoltunk... Én még reménykedek, alázom meg magam, és próbálkozok, de eredménytelenül...

És úgy érzem soha nem lesz már egy ilyen barátom...

Ilyen az élet, van akinek egy esélyt ad, és ha eljátszod, örökre magányos maradsz...

2017. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,megértem a szomorúságodat és amin most keresztül mész.Közel négy éve veszitettem el a legjobb barátnőmnek hitt barátnőmet.Azt gondoltam én is,hogy olyan jól elbeszélgetni senkivel sem tudok majd, meg más emberekkel nem lesz meg az a kölcsönös odafigyelés és segitségnyújtás közöttünk ami vele volt.Egy ideig magamba voltam zárkózva,sokat sírtam,mert akkorát csalódtam és annyira mélyen érintett az egész,hogy elveszitettem a bizalmamat az emberekben.Ez akkora változást hozott az életembe,hogy még segitő beszélgetésekre is jártam,hogy megtudjak bocsátani,túl tudjak jutni ezen az egészen.Azóta új tanulmányokba fogtam és a hétvégi főiskolán meg azokon a helyeken ahova eljárok sok új embert megismertem és sokakkal nagyon jó,tartalmas és mély beszélgetésket tudok folytatni.Meg akadt a régebbi ismerőseim közül is olyan akivel elméylült a barátságunk,aki újból megérintette a lelkemet.Ne add fel a reményt te sem!Biztosan lesz megint olyan valaki az életedben akiből jó barát válik.Olyan mint ő valóban nem lesz senki,de lesz más jellegű és sokkal jobb.Ezt bátran állithatom.Az emberek nem ok nélkül lépnek be vagy lépnek ki az életünkből.
2017. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hátha valaki olvassa:

A napokban jelentkezett újra. A pasi miatt volt, miatta hanyagolt el, de rájött, hogy hiányzom neki, szeretne találkozni, és azt reméli, hogy még lehet minden olyan mint régen...

Mondjuk számomra nagy csalódás volt ez a viselkedése, és életem egyik legrosszabb időszakát köszönhetem neki, úgyhogy még nem tudom túl tudunk-e lendülni a dolgon, de legalább jelentkezett és elmondta miért. Így már nem magam hibáztatom.

A többit meg majd az idő alakítja. Ő is mondta és én is úgy éreztem mintha testvérek lennénk és ha tényleg komolyan gondolja akkor egy idő után szerintem sikerül majd újra egymásra találnunk. Legalábbis nagyon-nagyon reménykedem benne.

2017. okt. 22. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!