Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek fiú barátaim?

Miért nincsenek fiú barátaim?

Figyelt kérdés
Egyre csak azt veszem észre a lány barátnőim körében, hogy mindegyiküknek vannak fiú barátai. Mikor kicsike voltam, nekem is csak fiú barátaim voltak, most viszont egy fiút tudnék mondani, akire barátként tekintek, ő is azért foglalkozik velem, mert bejövök neki (és 2,5 évvel kisebb is ha már itt tartunk). De egyébként ez az alapja mindennek nem? A fiú-lány barátságoknál tinikorban az a lényege, hogy a fiút érdekli a lány, de fordítva nem. A lányok szeretnek fiúkkal barátkozni, mert önbizalomnövelő. A másik, hogy én nem futok fiúk után, nem keresem annyira a társaságukat, nem hagyom ott a barinőmet, ha meglátok egy "fiúbarátot". És a fiúk is nyilván azokkal barátkoznak, akik felkeltették az érdeklődésüket... Én miért nem vagyok "érdekes" a fiúk szemében? Szeretnék fiú barátokat, de fogalmam sincs, hogyan kellene hozzájuk viszonyulni...

2017. okt. 10. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez vicces, mert pont tegnap raktam ki egy ugyanilyen kérdést csak épp fordított esetben :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Szóval ha gondolod, írj nyugodtan :)

17/F

2017. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

"A fiú-lány barátságoknál tinikorban az a lényege, hogy a fiút érdekli a lány, de fordítva nem."


Csak trollkodsz ugye?

2017. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert így tekintesz a fiúkra.

A fiúbarátok annyiban különböznek a lánybarátoktól, hogy fiúk. Ennyi.

2017. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
úgy értettem, kedves második, hogy általában úgy születnek a fiú-lány barátságok, hogy a fiúnak felkelti az érdeklődését a lány, szeretne többet, de mivel ez nem kölcsönös, csak barátok maradnak. legalábbis én így tapasztaltam :)
2017. okt. 10. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak abban a korban van így. Az én ismeretségi körömben az ellenkező nemű barátok között régen volt valami komolyabb is, vagy legalábbis az egyik akart volna.

Sokszor nem is nevezném ezt barátságnak, inkább ismeretség/haverság.

A barát az ennél több, sokkal több, érzelmileg, és minden szempontból.

Ha hiányolod a fiúkat az ismeretségi körödből, akkor ismerkedj velük, de ne csodálkozz, hogy majd sokan komolyabban, vagy "lazábban" bepróbálkoznak nálad, nem "baráti" ajánlatokkal. Ez van. :)

2017. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"általában úgy születnek a fiú-lány barátságok, hogy a fiúnak felkelti az érdeklődését a lány, szeretne többet, de mivel ez nem kölcsönös, csak barátok maradnak."

Nem. Mármint van ilyen természetesen elég sok, és nincs is erre a jelenségre külön elnevezés, de én ezt soha nem neveztem barátságnak. Ez inkább amolyan érdekbarátság, ahol az egyik fél azért barátkozik a másikkal, hogy "tartalékban" ott legyen, bízva benne, hogy ha eleget nyaggatja a másikat, akkor az idővel legalább egy kis dugimugira beadja a derekát.

Nos, a barátság nem ilyen. Természetesen nem lehetetlen, hogy valami szerelemnek indult, és barátság lesz belőle, de ha valódi barátságról beszélünk, akkor az nem a (nemi) vonzalom miatt van. Ha valakivel barátkozok, vagy barátnak tartom, akkor az nem azért van, mert bejön, meg szeretnék vele járni, és nem is azért, mert dugni akarok vele, hanem mert megbízok benne, a barátomnak tartom, és mint embert, értékelem és becsülöm. Akkor is, ha fiú, akkor is, ha lány.

2017. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!