Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem ebben a...

Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval, általános iskolában, ötödikes tanévem közepe fele derült ki, hogy édesanyám rákos. Elég sokáig beteg volt, és a végén nagyon rossz állapotban volt, de otthon, mert soha nem bocsátotta volna meg nekünk, ha berakjuk kórházba idegenek közé. Senki sem tudott erről az iskolámban, minden problémámat magamban tartottam, édesapámmal sem tudtam beszélni, nem volt jó kapcsolatunk. Feltehetően ezért 5.-7. osztályig minden osztálykiránduláson volt valakivel egy nagyobb, ordibálós veszekedésem, apróbb dolgokon kaptam fel a vizet, mert le kellett vezetnem a feszültséget. (6.-7. osztályban anorexiás is voltam, anya sosem látott már gyógyult(abb)an). Anya halála után, hatodik év végén, nem mutattam ki a fájdalmamat, nem tudtam, mit kellene tennem. Megjátszottam, hogy minden szuper. Nyolcadikban végig csendes voltam.


Teljesen elkönyvelt az egész volt osztályom egy hisztis libának. Ott volt osztálytársam egy lány, nevezzük Annának. Kilencedikben, habár nem ugyanoda jártunk, reggelente szinte mindig együtt mentünk buszra. Neki elváltak a szülei, és néha még most is sajnáltatja magát miatta. Tavaly megint beleestem az anorexiába, meg akartam ölni magam, majd bulimiás is lettem. Nagyon lefogytam, de nem szólt kb semmit, csak azt mondta, hogy rohadtul vékony vagyok. És ennyi.


Idén eljutottam odáig, hogy beszéljek a problémáimról, felnőttek módjára meg szeretném beszélni azt, ha valakivel bajom van. De ő folyamatosan azt érezteti velem, hogy egy hisztis kis... vagyok. Sőt, mikor viccből annak hívtam magam, ő komolyan helyeselt, hogy "én nem ellenkezem". Minden egyes komoly (átsírom miatta az éjszakát) problémámra azt mondja, hogy "most fáj a fejem, nem akarom hallgatni a hülyeségeidet".


Hajnalban megírtam neki, hogy örülök, hogy az összes "hülyeségem" ellenére kitart mellettem, szívecskékkel, meg minden. Nem tudtam, hogy nincs lenémítva a telefonja. Visszaírta, hogy most "fáj a fejem, kapar a torkom, felkeltettél. Szerinted érdekelnek ezek engem?!

Erre összefoglaltam az üzenetem lényegét, ő írt pár ...-ot, elköszönt, én meg bocsánatot kértem.


Ez volt éjfélkor, azóta három órán keresztül bőgtem, ezer bajom van, egy tanár rámszállt, apa azt mondta, hogy miattam nincs semmi élete. Mindenki elvárja, hogy foglalkozzak a problémáival, engem meg le se....


Ma jönnek át közös barátaink, próbáljam ezt megbeszélni velük?


Van az új sulimban jobb barátnőm, mint "Anna", ő segíthetne, de csak hétfőn találkozunk...



2017. okt. 14. 04:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is részvétem édesanyád miatt... El se tudom képzelni, milyen lehet elveszíteni ilyen fiatalon az egyik szülődet.


Tudod, az a gond, hogy vannak, akik képtelenek mások fájdalmát átérezni, éncentrikusak, nem nőnek fel hamar, érzelmi intelligenciájuk alacsony. Bennem is megvolt ez, mégha nem is annyira mint a barátnődben, mivel a környezetem miatt nem mutattam ki ki is vagyok valójában, sőt, a szüleim és a testvéreim mai napig nem tudnak rólam dolgokat. Ez akkor változott meg, amikor megismerkedtem egy társkeresőn egy lánnyal (én fiú vagyok), és levelezgettünk. Elmesélte a gondokkal teli gyerekkorát, ami nem volt a legszebb időszaka. Én meghallgattam, és furcsa mód, átéreztem a fájdalmát. Mostmár összejöttünk, és kiderült, hogy mindketten túl idősek vagyunk lelkileg, ő a gyerekkora miatt, én pedig nem tudom mi miatt.


Ebből az egészből az a lényeg, hogy ne gondolj arra, hogy csak veled történnek rossz dolgok, hanem tudd, hogy mint barátnőmmel is, másokkal is történnek. Így nem érzed magad egyedül. Vannak, akik meg tudják érteni mások fájdalmát, mint barátnőm vagy én, vagy a te ritkán látott barátnőd, aki ha át tudja érezni a gondod, akkor interneten keresztül is megért téged. A fejfájós lány pedig nem a barátod, csak egy ismerősöd, mert nem tud támogatni téged lelkiekben, csak lehúz téged. Én rá biztos nem támaszkodnék.


Emlékezz arra, hogy neked milyen volt, amikor nem mondhattad el senkinek se a gondjaidat. Lehet édesapád is emiatt mond ilyen dolgokat rád. Beszéld meg vele, ha még nem tettétek volna, mert ő neki meg kellene értenie mi folyik benned.


Azokkal beszéld meg, akikről tudod, hogy megértenek. Szerintem rosszabb megtapasztalni, hogy nem érdeklesz másokat, minthogy nem szólnál semmit se nekik.


Kitartást az életben és csak pozitívan! Édesanyád még mindig figyel és neki is számítasz. :)

2017. okt. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

kapcsold le a lányt magadról, nem ő fog rajtad segíteni

ha vannak barátaid azokkal beszéld meg a dolgot, hagyd őket segíteni ha akarnak

2017. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!