Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nincsenek barátaim?

Mit tegyek ha nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok akik havernak nevezhetők de velük csak hülyülni szoktunk viszont olyan ember akivel kölcsönösen barátnak tekintenénk egymást és akivel kölcsönösen fontosak lennénk egymás számára olyan nincs viszont úgy érzem enélkül nem tudok boldog lenni.

Nem vagyok az a panaszkodós fajta és utálom azokat az embereket akik csak panaszkodnak de semmit sem akarnak tenni azért, hogy jobb legyen.

Régen volt egy sötét depresszív korszakom amikor utáltam magam mert nem voltam olyan amilyen lenni akartam de aztán elkezdtem sportolni meg a látásmódom is megváltozott és azóta már sokkal vidámabb vagyok de ez a barát kérdés továbbra is egy visszatérő probléma.

Zárkózottnak se mondanám magam. Sőt talán túl gyorsan is megnyílok. Ha valaki szimpatikus lenne bátran megszólítanám bár ilyenre még nem volt példa. A lényeg, hogy nem félek az emberektől és nem kelt bennem szorongást vagy félelelmet ha egy idegen embereket kell megszólítanom.


Volt egy lány baráti társaság akivel még 2015 nyarán ismerkedtem meg és elsőre jó benyomást tettem de a későbbi hónapok során sokszor voltak érzelmileg túlfűtött veszekedések a közös messenger csoportba aminek az lett a vége, hogy a csoportba lassan egyre kevesebb tag lett és ezzel arányosan a veszekedés is kevesebb lett. Mindig mikor veszekedés volt az úgy nézett ki, hogy én vs mindenki más.


Ebből a társaságból már csak egy lány maradt meg akivel még mindig tartom napi szinten a kapcsolatot. Veszekedni nem szoktunk csak nagyon ritkán. Személyesen nem szoktunk találkozni mert elég elfoglalt a suli és egyéb dolgok miatt viszont nagyon fontos számomra és nagyon szeretem és úgy érzem ha ő se lenne sokkal lehangoltabbak lennének a mindennapjaim viszont én sajnos nem vagyok annyira fontos számára mint ő nekem. Ez érthető is mivel nekem csak ő az egyetlen barátom viszont neki ott vannak a többiek is.


Van valami tanácsotok, hogy hogyan oldhatnám meg ezt a problémámat?


Az MBTI személyiségtípusom: INTP


18/F



2017. okt. 14. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Semmit nem kell megoldani,az élet megoldja.

Eleinte mindenki barát.

Majd marad egy két arc.

Utána gyanakodsz,hogy nincs olyan hogy barát.

Végül rájössz,hogy csak magadra és maximum a nagyon közeli rokonaidra számíthatsz,de ez utóbbira sem biztos!

Barát csak a dedóban van,a nagybetűs életben minden szertefoszlik.

Viszont egy jó tanács:

Az első komoly kapcsolatot,házasságot(főleg ha gyerek is van)nagyon meg kell becsülni,ha rossznak tűnik a kapcsolat,akkor is ápolni kell,meg kell oldani mindent,mert az az ember jövője!

:)

2017. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerezz uj baratokat es hagyd a szemelyisegtipusos hulyeseget.
2017. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy oldhatod ezt meg, hogy önmagad maradsz mindig. Idővel meg lesz az a pár ember akik értékelni fognak. :) Sajnos ez ilyen lassú folyamat. De a jó dolgokra mindig várni kell. :)
2017. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szokd meg! :D


intp 22f


a másik tanácsom az, hogy találj valamit ami annyira érdekel, hogy megszűnik a külvilág. nem biztos hogy könnyű lesz, de ha megvan, szerintem nem lesz probléma a barát kérdés, mert vagy annyira érdekel amit találtál, hogy elfelejtesz minden mást, vagy a talált dologgal együtt új embereket és így potenciális barátokat is megismersz.


az mbti osztályzást egész elfogadhatónak gondolom, szóval feltételezem, te is komplex rendszerben gondolkodsz, vagy afelé haladsz. ebből a szempontból csak annyit, hogy nekem ilyen 1-2 éves időintervallumokra voltak olyan emberek akiket barátnak tekintettem, de azért csak 1-2 év, mert ennyi idő alatt általában jobban kiismertem a másik személyiségét, mint ő maga. hiába voltak jók a "baráti" kapcsolataim, meguntam őket. lehet, hogy csak véletlenül sikerül hosszútávon unalmas embereket megismernem, de én már lemondtam az életre szóló minőségi emberi kapcsolatokról.

2017. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ElectriGh0st ***** válasza:
Intp-ként mivel az elménk a legnagyobb erősségünk, azt javaslom hogy illene is fejleszteni ezt. Ajánlatos felnézni az agykontroll.hu-ra, vagy ilyesmivel foglalkozó cikkeket/pdf-eket majmolni :)
2017. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!