Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak ismerőseim, akik...

Vannak ismerőseim, akik álnéven vannak fent facebook-on, ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Igazából szerintem ennek van előnye is, mert nem találhat rád bárki, ugyanakkor lehet hátrányos is, mert pl. volt olyan, hogy elhagytam valamit, és facebook-on találtak meg, és visszaadták. Ha valaki nem vállalja a nevét, annak mi lehet az oka? Tegyük fel, nem a foglalkozása miatt, mert pl. egy bíró, egy pszichiáter vagy egy nyomozó nem biztos, hogy jó, ha a saját nevén van fent.

2017. okt. 21. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az jut eszembe, hogy ezzel én is így vagyok :D

Nekem szörnyű gyakori a teljes nevem, így biztos, hogy nem találna meg senki, ha elhagynék valamit.

Hogy miért így vagyok fent, az több okból tevődik össze. Először is, több barátságom ment már tönkre a facebook miatt, normális emberek hülyültek el, csak ott voltak hajlandóak kommunikálni, sem telefonon sem személyesen már. Nekem ez nem pálya. Hivatalosan nem használom, de van egy-két olyan oldal, amit ilyen módon könnyebb követni, meg persze a családot elérni, ha fontos, szóval a fiók kellett. Előbb elolvassák a chat üzenetet, mint egy sms-t... :(

Másodszor: én is kétszáz ismerőssel, napi posztokkal kezdtem, de amikor be akart szippantani a Facebook, akkor megkérdeztem, hogy tulajdonképpen mi a jó bánatért csinálom én ezt? Amikor már nem tudod kiélvezni a pillanatot, mert minden lépést fényképekkel kell dokumentálnod, mert benned van az a hülye érzés: ha nem rakod ki, akkor mit gondol rólad a többi. Megkérdeztem, miért kéne mindenkinek mindenről tudnia, mindent látnia, miért kéne nekem is megjátszanom, ami nem vagyok... mert ugye a Facebookon minden a rózsaszín szűrőn át kerül fel :)

Azóta egyébként nem is vagyok hajlandó semmit fényképezni, bőven elég, ha az emlékeimben megmarad :D

2017. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, az, hogy nem vállalom fel a nevem, mert ugye lehetne üres fiók is, gyakorlati dolog. Ahogy odaköszönök valakinek az utcán, már keresgélne Facebookon... könnyebb odavetni, hogy nem vagyok fent.
2017. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. okt. 21. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ők a bölcsek.

Egy buta szennyoldalon tiszta ostobaság személyes adatokat kiadni, már a nevet is, amely "harmadik" személy is megtud, pedig semmi köze hozzá.

2017. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emlékszek még az internet höskorára, amikor mindenki nicknév mögé bujva élte az online életet, mégse volt ennyi troll meg rosszindulatù ember...

Ui én is álnéven vagyok, nincs abban semmi rossz

2017. okt. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!