Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy kezelitek, amikor...

Ti hogy kezelitek, amikor rájöttök, hogy egy ismerősötök hazudik? Hogyan álltok a kapcsolathoz ezek után?

Figyelt kérdés
A minap kiderült, hogy egy férfi ismerősöm nem mondott igazat valamivel kapcsolatban. Ő nem tudja, hogy tudom. Most egy kicsit ambivalens vagyok vele kapcsolatban, mert kedvelem, de nem tudom mire vélni ezt a viselkedését. Egy hazugság még nem a világ vége, de lehet, hogy legközelebb is meg fogja csinálni. Arról nem is beszélve, h nem tartozik elszámolással nekem, akkor meg mi értelme volt... Azt hozzá teszem, h érzékeny vagyok ezekre, mert sztem minden jó kapcsolat alapja az őszinteség.

2017. okt. 23. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha én megtudom, hogy valaki hazudott nekem egyszer, akkor általában figyelek, hogy többször is fog-e. Ha igen, akkor onnantól kezdve nagyon óvatos leszek, hogy mit osztok meg vele, és valószínűleg ritkábban keresem majd a társaságát.
2017. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bihar Valatonon ***** válasza:
Azért ne legyünk álszentek....az emberek igen sokszor "hazudnak" ...füllentenek,szépítenek dolgokban stb stb...ha nem eget rengető a dolog, akkor nem hinném kéne bolhából elefánt módot csinálni...
2017. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ismerős minősítést, ezért kapja valaki, mert nem méltó barátságra.Tehát, inkább az érdek előtérbe, mint bizalom-megbízhatóság...nem tudtad?
2017. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért ismerős, mert a hazugság után nem tudom barátnak nevezni többet. Igazság szerint csak sajnálom, h így alakult, biztos később értelmet kap, h miért :(
2017. okt. 23. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, engem egyszer át lehet verni, de nem lesz édes az öröme a siker miatt annak, aki megpróbálja, mert a magam javára fordítom a helyzetet.
2017. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4


Manapság sokan sokféleképpen értelmezik a barátságot és adják is...pedig azt ki kell érdemelni...

2017. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért sincs oly sok ismerősöm, mert nem akarok se pro-, se kontra ilyen dolgokkal foglalkozni.
2017. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én próbálom növelni az ismerőseim számát, mert szeretek ismerkedni, szeretek társaságba járni, de egy ilyen emberrel nem tudok mit kezdeni... Azt se tudom, h hogyan tovább, vagy majd az idő eldönti?
2017. okt. 23. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenki hazudik, ferdít. Többek közt én sem, nyílt lapokkal játszom. Kevés ember képes kezelni, ha valaki belemondja az igazat az arcába, még kevésbé, ha tőle is ezt várják el. Viszont az őszinte kapcsolat lehet csak harmonikus, zökkenőmentes, mert a felek képesek mindent idejében átbeszélni és hamar lemorzsolódik, aki nem kompatibilis.

Én is rühellem, ha valaki nem őszinte. Sőt, minél kisebb horderejű a dolog, annál jobban idegesít, hogy mi a bánatért nem merte elmondani az igazat? Ha az utolsó pillanatban mégsem akar találkozni, mondja azt. Ha épp nincs kedve a hülyeségeimhez, azt. Ha valamivel megbántottam, mondja el, beszéljük meg. Ha magát próbálja fényezni, ott már komoly problémák vannak.

Soha semmiért nem szoktam megsértődni, talán a világ legmegértőbb és leglazább embere vagyok, szóval mondhat kb. bármit, ha igazat beszél, elfogadom. Nyilván megvan az oka, hogy úgy gondolja, ahogy. Ha valaki ezt nem tudja rólam, az egyszerűen nem barát. Kétszer szoktam figyelmeztetni a füllentőt, harmadjára szélnek eresztem.

Egyszer volt olyan barátnőm akiről tudtam, hogy hazudik és évekig rá is hagytam, mert szerettem nagyon, hát elég rendesen vérszemet kapott. Nem tett túl jót a kapcsolatunknak, amikor már azt se hittem el, ha kérdezett valamit. 27/N

2017. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!