Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szeressenek meg az...

Hogyan szeressenek meg az emberek?

Figyelt kérdés

Most mentem középiskolába, és nem érzem magam rosszul ott, de senki sem keresi a társaságom. Ha valakivel ketten vagyunk, egész jól elbeszélgetek vele, mert bem bírom a kínos csendet, viszont ha többen vagyunk, kiszorítottnak érzem magam. Néha rámjön a beszélhetnék, de általában csendbn vagyok. És senki sem jön oda hozzám, nem hívnak sehova. Önbizalmam is alig van. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

14/L



2017. okt. 27. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj a könyvtárba mert ott egyébként is csendben kell lenni. Amikor pocsék kedvem volt, akkor én is odamentem, de csak azért, hogy ülve ott töltsem a szünetet.
2017. okt. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én nem azért maradok csendben, mert úgy érzem jól magam, hanem mert félek, hogy valami hülyeséget mondok.
2017. okt. 28. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


Ha meg akarsz felelni mindenkinek, akkor szokjál hozzá, hogy életed végéig csendben kell lenned:DDD

Ha egyéniség akarsz lenni, add magadat, ha hüleséget is brekegsz...ez vagy bár néha gondold át szöveged közlés előtt persze.

2017. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondj hülyeséget direkt, és figyeld a reakciókat. Nem olyan nagy dolog, mert okosat az emberek egy százaléka mond. Mi emberek csak ismételgetjük egymást, amit olvastunk,láttunk,hallottunk...
2017. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lowriderGirl válasza:

Én is így kezdtem a középsulit, aztán ez hamar megváltozott :)


A lényeg tényleg az, hogy add önmagad, és keresd te bátran azoknak a társaságát, akik számodra legszimpatikusabbak, akikkel jól érzed magad. Úgyis fognak még az osztály-/évfolyambeli barátságok bőven az évek alatt.


Ne félj megszólalni! A legtöbb ember pont annyira fél attól, hogy hülyének nézik mások, mint te. Ha bátran felvállalod magad, akkor ezt előbb utóbb elfogadják az emberek, esetleg még akkor is, ha tényleg hülyeségeket mondasz. :) Fordítsd az előnyödre. Mindenki szereti a humort, egy ember pedig sokféleképpen lehet vicces. Én is mondtam sokszor baromságot, volt, amit évekig emlegettek. Nem bántam, jót poénkodtunk rajta.


Fő az önbizalom! És a nyitottság mások felé. Sok sikert! Élvezd a gimit, rengeteg mindent ki lehet hozni belőle.


22/L

2017. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!^^ És még az lenne a kérdésem, hogy szünetben hogy menjek oda hozzájuk? Mert ha megyünk haza, általában együtt tesszük, de a szünetben, mikor mindenki ül a helyén, akkor hogy menjek oda?
2017. okt. 31. 09:09
 7/8 lowriderGirl válasza:

Sok mindennel lehet beszélgetést indítani, a trükkje az, hogy a gyorsan letudható, "eldöntendő" kérdések helyett inkább ösztönözd őket arra, hogy meséljenek.


Egy egyszerű "hogy vagy?", "mit csináltál hétvégén?", "milyen sorozatot néztél utoljára?" talán közhelynek hangzik, de amint találtok valamilyen közös pontot, már könnyen megy az egész.

Ha esetleg túl mesterkéltnek érzed az ilyesmit, nyithatsz valamilyen sulis témával is, kérdezheted a házi feladatról, stb.


Hidd el, nem is a téma számít, hanem a hozzáállás - ha kedves vagy és érdeklődő, szívesen beszélgetnek veled az emberek. És persze fő az önbizalom! :)

2017. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!^^
2017. nov. 1. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!