Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz ember vagyok, mert nem...

Rossz ember vagyok, mert nem akarok depressziós emberrel barátságot kialakítani?

Figyelt kérdés

Egyszer már végig csináltam, éveket öltem a srác 'gyógyításába', de nem változott semmi. Mellette álltam mindenben, támogattam, de nem ez a lényeg most.

A baráti körünkbe bemutattak egy lányt, aki ezzel a betegséggel küzd. Tudom, nem kötelező barátkozni mindenkivel, sokat jár ki velünk, de sokszor elejt olyan mondatokat, amivel az életkedvem a béka feneke alá süllyed. Úgy érzem nincs szükségem semmilyen negatív impulzusra.

Önző, primitív ember vagyok, ha nem akarok vele bármilyen kapcsolatot kialakítani?



2017. nov. 12. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy az én is megkíséreltem annó segíteni valakin de azon kívül hogy nyomatta az önsajnáltató dumát azon kívül nem sok mi volt, semmi fejlemény csak a panaszkodás, beleuntam és megszabadultam tőle, én sem kezdek többet depressziós emberrel, egyszerűen csak elrontják a kedvem, azért mert neki rossz miért legyen nekem is rossz, fejlődést meg nem mutat szóval csak az időmet és a jókedvemet vesztegettem rá, érthető ha te sem kérsz belőle és nem is kötelező, szerintem ettől nem vagy rossz ember.
2017. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem, azzal barátkozol akivel jól esik.Mivel csak ismeretségi szinten vagytok egymással eldöntheted,barátkozol-e vele vagy nem.Ha meghaladja a lelkierődet,hogy depressziós emberrel tartsd a kapcsolatot ne tedd.Semmi értelme az olyan kapcsolattartásnak,ha utána kiskanállal kell összeszedegetni a maradék erődet.Bizonyára vannak emberek akiknek nincs terhére az illető,és szivesen barátkoznak vele.Tehát ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.
2017. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:
86%

Nem.

Nekem is vannak depresszív hajlamaim, néha elkap a gépszíj és nagyon negatív leszek. Próbálom ezt visszaszorítani, mert általában szégyellem magamat, de nagyon nehéz kontrollálni, ha csak ezen jár az eszem...

A szégyenérzet meg pont ezért van, mert szerintem elég taszító, ha az ember depresszív, depressziós... féléve vagyok a barátommal, neki is alig mertem ezt felhozni hónapok után, mert féltem, hogy otthagy.

Talán jobb, ha kerülöd az ilyen emberek társaságát. Nem a Te feladatod kihozni a besüppedésből más, idegen embereket, ha nem is vagy erre vevő.

2017. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát, nézd, szerintem az teljesen oké, hogy nem akarsz vele kettesben-hármasban programokat, de azt meg kéne próbálnod elviselni, hogy ő is a társaságban van, és néha vannak ilyen mondatai. Próbáld meg átgondolni, hogy miért hatnak rád ezek ilyen erősen, mert ennek szerintem benned van az oka, és tudsz rajta változtatni. De nem ismerlek személyesen, és nem vagyok sem jós, sem pszichológus, lehet, hogy rosszul ítélem meg a helyzetet. Attól remélhetőleg nem lesz bajod, ha elgondolkodsz ezen a dolgon :-)
2017. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Én nem szeretnék ilyen barátságot.

Volt benne részem, csak leszívja az energiámat, de ő nem változik.

Én nem vagyok Teréz anya, sem pszichiáter, olyan emberek barátságát keresem, akiktől több leszek, nem kevesebb.

Hozzátéve, hogyha egy olyan barátom lenne hirtelen depressziós, akihez régi barátság fűz, nyilván nem számolnám fel a barátságot, de eleve problémás emberekkel nem kezdenék.

2017. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Akkor vagy rossz ember ha tele vagy rossz èrzèsekkel, amikből rossz gondolatok születnek ès rossz tettek amik másokból rossz èrzèst vált ki. Akkor vagy jó ember ha tele vagy jó èrzèsekkel, amikből jó gondolatok születnek ès jó tettek amik másokból jó èrzèst vált ki.
2017. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2017. nov. 12. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Ki a ménkű akar egy búvalba5zott emberrel barátkozni? Azzal barátkozunk, akivel jól érezzük magunkat. Ez nem primitívség, nem önzés, hanem saját, jól felfogott érdekünk.
2017. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy segítesz neki legyőzni a depit. Rá kell venned, hogy elfgadjon egy új èletszemlèletet. Mutasd meg neki ès ne engedd, hogy a sajátja mellett èrveljen.
2017. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fiúk, lányok köszi. Főleg az első válaszolónak. Kicsit felnyitottad a szemem.. :) ❤


23F (aki kbaszott depis)

2017. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!