Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnék neki segíteni?

Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Tesi tanár vagyok, pár éve kezdtem a páját, és az egyik diákomról lenne szó.

Nagyon sokat segít az osztálytársainak, meg úgy a környezetében mindenkinek, de mégsem az a kihasználható típus.

És igazából azt vettem észre, hogy neki nincs kifejezetten legjobb barátnője, sosem panaszkodik senkinek. És olyan megtört szeme van. Iskolát is váltott, mert nagyon sokat bántották, és autóbalesete is volt.

Ennek ellenére a kisugárzása nagyon jó, és általában pozitívnak látszik.

Emellet diszgráfiás, és tanulási nehézségei is vannak, de nagyon okos lány és tehetséges is. Nagyon jól rajzol, és láttam már, hogy szünetben az osztálytársaira "tetovál" tollal.

Nem az osztályomba jár, heti öt órám van vele, és lehet, hogy nem nekem kéne vele foglalkoznom, de akkor is. Érdemes ezzel foglalkozni? Ha igen hogy tudnék neki segíteni?



2017. nov. 14. 19:15
 1/6 A kérdező kommentje:
A lány hetedikes és 13 éves.
2017. nov. 14. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes???

Ha akarsz, akkor segítesz, de érdemes? Valami jutalmat vársz érte, ha segítesz vagy mi a frász???


Szervezd be programokba és korrepetálásokba esetleg, ahol fejlődhet és még cimborákat is szerezhet.

Legalább jót is mondanak rólad-tanárokról bár ez az érdemes megközelítés igen kiakasztó...

2017. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt, hogy érdemes nem úgy értem, hogy nekem jobb lesz, hanem,hogy neki.
2017. nov. 14. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3


Biztosan tanár vagy?

Ha valakinek nehezen megy valami, de látni, hogy tudna jobb is lenni, sikeresebb, boldogabb s még meg is érdemli, akkor valóban kérdés számodra, hogy érdemes e?

2017. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárcsak a mi tanáraink is ilyenek lennének!
2017. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Detto én :D


Általánosban elnyomott bármikor leszolható "izéke voltam. Bántottak (lelkileg) és utáltam mindent és Mindenkit. nagyon... Magamba fordultam...


Aztán mikor gimibe kerültem nagyon nem akartam ezt. Mindent megtettem hogy különleges legyek. Sikerült. Kedvelnek és én is kb. Mindenkit kedvel :)


Miben segíthetsz neki? Hát nem tudom :) én pl. Nem babérokat aratni akarok/akartam csak féltem hogy vissza szorulok.

2017. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!