Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam el a barátaimnak,...

Hogy mondjam el a barátaimnak, hogy csúszok az egyetemen? A nagynénémnek?

Figyelt kérdés

Az egyetemiek tudják, de az otthoniaknak nem tudom hogyan mondjam el. Tavaly nem sikerült a számvitelem, ezért csúszok egy fél évet. Először anyának mondtam el, ő viszonylag jól fogadta, de megegyeztünk, hogy apának ne mondjam el. Tavasszal még is megtudta a poklok poklát éltem át. Megpofozott, behúzott, kikészített, ott akarta hagyatni a sulit, terrorizált, leégetett a falu előtt. Szó szerint a poklok poklát éltem át. Ezek után persze nem is hoztam az eredményt, pedig tavaly még 30.000 Ft ösztöndíjat kaptam (nem szoc.) hiába nem lett meg a számvitel.

Ők nem fogják fel, hogy itt nem évismétlés van, ha valami nem sikerül. Amikor meg tudtam az eredményt ezt el is magyarázta anyának, illetve hogy nem ölhetem meg magam miatta, ez van.

Már többször is a határán voltam, hogy ott hagyom és majd saját erőből folytatom, határán voltam az összeomlásnak.

Most azt hajtogatják, hogy ki fognak röhögni, ezután sz.rt sem érek stb.

A barátnőmet még én korrepetálom számvitelből, nem tudom hogyan mondjam el.

A nagynénémnek végképp, azt hiszi kitűnő vagyok, mint középsuliban.

Diplomaosztóra biztos nem megyek el ezek után.


2017. nov. 15. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Fuu tesó(ha nem haragszol a megnevezésért, asszem mondhatjuk, hogy hasonló cipőben járunk), átérzem a helyzetet. Én is az 5. félévemet taposom(7féléves a képzés), és lehet benne lesz még egy csúszás is. Első félévemben nem tudtam elmenni vizsgázni 2 tárgyból, mert elcsúsztam a vizsgaidőszakban, és azóta hozom őket magammal. Még időben befejezhetem az egyetemet, de elég nehézkes lesz mert rengeteg kreditet kell teljesítenem a tárgyeltolódások miatt. Mikor otthon mondtam nekem is kiakadtak, ordítottak velem, hogy mi a f.@szt képzelek elb.@szom az életem stb... Aztán szépen lassan megbékéltek, meg minden. Viszont engem is mindig baszogatnak otthon, hogy tanuljak már stb. Ha nagyon nem bírod menj el én azt mondom. Én megcsinálnám csak nem merem otthagyni őket szó nélkül(amugy kollegista vagyok). Nincs saját pénzem, próbálok félrerakni abból amit kajára adnak, de ennyi tárgy meg mérnöki képzés mellett már végképp nem tudok elmenni dolgozni. Nekem az egyetlen esélyem, ha minél hamarabb befejezem az egyetemet aztán húzok. Egyébként egy nagyon jó tanács sz.rd le az egészet amit mondanak. Ne foglalkozz vele, ne reagálj nekik semmit, és ha kolis vagy töltsd a legkevesebb lehetséges időt otthon.
2017. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:(

Neked is kitartást!

Hát én otthon lakom, mert helyben van az iskola. Semmit nem tudok félrerakni, vagyis nem sokat, mert a rezsi kivételével mindent én veszek magamnak.

Én utálom az egészet, a mai eszemmel először elmennék dolgozni és levelezőn csinálnám, ezt lehetne.

Én betegség miatt mentem el az utolsó vizsgára, ott meg szivatás volt. De nem kimagyarázni akarom.

Szószerint belehülyültek az egészbe, tönkretesznek engem. Múltkor kint bőgött anyám a nagyi sírjánál, hogy nézd mi lett a kislányodból, bolond lett, pedig kitűnő volt stb.

Életem legszebb napja lesz, ha végzek és végre dolgozgatok, minél messzebb!

2017. nov. 15. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem akarom elhinni hogy ilyen szülők vannak...
2017. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez elég durva... Nem akarok bántani senkit, de ha nem tudják felfogni, hogy ez mit jelent, akkor nem veled van baj. Megértem, ha ráépül minden, alig tudsz valamit felvenni, de ez milyen hozzáállás?! Az egyetem már nem csak arról szól, mint a gimi, és sok szülő ezt nem látja be, csak elvárja, hogy a gyerek hozza a gimis átlagot.

Én 4 éves képzésen vagyok, ahol számos vizsga nem más, mint kemény kitolás. Kiteszem a lelkem, mégis jó esély van rá, hogy elhúznak, mert nem vagyok szimpatikus a tanárnak, vagy csak már megvan a keret, aki mehet tovább.

Nagyon frusztrál már most a gondolat, említettem már otthon, anyu nem csinált belőle ügyet, megérti. Hogy más (pl. tesóim, mások a szakról) mit gondolnak, mutassák be, hogyan lehet megcsinálni.

Ezt értem a te esetedre is. Nem gondolom, hogy ezzel segítenének. Leragadtak a közoktatásban, ahol tényleg cink, ha valaki megbukik, de itt?!.

Azért kíváncsi vagyok mit csináltatnának veled, ha otthagynád...

Mert ez inkább jelentené azt, hogy feladod egy kis kudarc miatt, de ez nem te vagy, hanem a saját gondolkodásukat erőltetnék rád.

2017. nov. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kitűnő gimi, érettségi után az első jegyem egyetemen karó lett - nem tudtam még a készülés mikéntjét, utána beletanultam persze.

Párom szülei: miyen diplomás lesz így belőled? Nagyon rosszul esett, de nekik érettségijük sincs, nem voltak még életükben vizsgahelyzetben (max KRESZ).

Nagymamám az első döbbenet után ráállt "fene a körmit, aki az én kis onokámat bántja" üzemmódra:)

Fiam most jócskán csúszik gépészen, láttam, mennyire bántotta a dolog. Ismerősök kérdései nekem is kínosak, sokszor érzem a lekezelést.

Kérdezd meg anyukádat, hogy a falu szája fontosabb-e neki, mint a saját gyereke? Védjen inkább meg, hogy nagyon gonosz oktatód van, ki van rád rúgva, de te panaszt tettél és most már menni fog. Az ember a saját fészkébe ne piszkítson.

Légy erős, Veled érzek.

2017. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ugyan már az egyetemen, főleg gazdasági, mérnöki, orvosi szakokon, sokan csúsznak. nekem volt olyan tárgyam amire később még 4!!! másik épült, nem 1 hanem 2 félévet csúsztál ha nem csináltad meg azt a tárgyat. Én 3 félévet csúszok legjobb esetben, de nálunk ebből senki nem csinál ügyet. Őszintén szólva a szüleim leszarják, a lényeg hogy végezzem el, ha már ennyi pénz és energia benne van. Annál édesebb lesz a diploma :D Pedig ők sem jártak egyetemre, de tudják hogy ez a bolognai rendszer teljesen más, mint a középiskola.

Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik hogy én már főállásúként dolgozom az egyetem mellett 1-1,5 éve, tehát eltartom magam és magam fizetem a sulit, de amikor még nem volt munkám, akkor is csak az volt a lényeg, hogy görbüljön a jegy :D és azért akarták hogy ne csússzak, hogy minél hamarabb végezhessek és dolgozhassak. Mondták az elején hogy lehetőleg ne csússzak, mert nem mutat jól az önéletrajzomban ha a 7 féléves képzést 9-10-11 félév alatt végzem el, de ezt is csak azért, mert aggódtak értem, szó nem volt arról hogy megszégyenítsenek meg felpofozzanak 20 évesen...

2018. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!