Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Traffipax - 30ezres büntetés...

Traffipax - 30ezres büntetés - kinek illene kifizetnie?

Figyelt kérdés
Nemrég műtöttek, emiatt éppen nem tudtam vezetni. Egy barátomat megkértem hogy vigyen el a kórházból a családomhoz mert napok óta nem láttam őket. Ő segített nekem, eljött értem és elvitt. Útközben be akart ugrani elintézni valamit de én mondtam hogy ne tegye mert az kerülő lenne és én sietek mert estére vissza kell érnem a kórházba. Emiatt hazafelé menet akarta letudni az elintéznivalóját. Mivel sietett, mert még dolga volt aznap így sajnos gyorsan hajtott és megbüntették 30ezer Ft-ra. Ő aznap csak miattam ült be az autójába, amúgy nem használta volna az autóját. Ráadásul elég rosszul keres mostanában, a fizetése nagy részét elviszi a büntetés Szerintetek illene kifizetnem helyette a büntetést?

2017. nov. 15. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Annak kell fizetni, aki a gázpedált nyomta.
2017. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
hát ez így necces. sztem legyen 50-50%
2017. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nehogy kifizesd! Nem azért büntették meg mert aznap kocsiba ült, hanem mert gyorsan hajtott!


Egyszer egy kollégám és én külön autóval mentünk dolgozni, ő ment elöl és simán nyomta 70-nel lakott területen. Én meg nem, mert egyrészt parasztságnak tartom, másrészt nem akartam büntetést kapni. De ha mégis nyomom 70-nel, attól még nem neki kellett volna kifizetnie az esetleges büntetést, hanem nekem, mivel az én döntésem volt, hogy ennyivel megyek.


A barátod anyagi helyzete itt teljesen indifferens. Aki vezet, az a felelős.

Ha belementetek volna egy másik autóba a szembesávban és emiatt sokan megsérülnek, akkor a rendőrség nem téged vesz elő, mert a te kérésedre ült autóba, hanem őt.

2017. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
ha kifizetnéd éppen szép gesztus lenne, főleg ha neki annyira az anyagiak se engedik
2017. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
felét fizesd ki.
2017. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Fele-fele az kb korrekt.
2017. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te büntetésed, hanem az övé.

Ő vezetett, ő döntött a gyorshajtásról.

Ha annyira sürgős elintéznivalója volt, amúgy is beült volna a kocsijába aznap.

2017. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha megvárja, hogy átváltoztassák elzárásba, 6 nap alatt leülheti 5000-Ft/ napba.
2017. nov. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nyilván, aki gyorsan hajtott, annak kell fizetnie. Az, hogy szarul keres, nem mentség, az az ő egyéni problémája. Már csak azért is neki kellene fizetnie, mert más autójára illik vigyázni, a gyorshajtással balesetet is okozhatott volna.

Én nem mennék bele semmilyen osztozkodásba.

2017. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha szarul keres főleg figyelnie kéne a táblákat, hogy ne kelljen büntetéseket fizetni. Nekem is volt már ilyen, vagy engem vittek, vagy nekem hoztak valamit, meg én is mentem már más helyett és nem néztem, hogy ötvenes tábla került ki az addigi hetvenes helyett. Fel se merült, hogy másra kenjük. Most ha annyira siet, hogy elüt valakit a zebrán, mert nem áll meg, akkor le is ülnéd helyette, mert jaj miattad ült kocsiba? Francokat. Nem te mondtad neki, hogy nyomassa. Amúgy én sem értem, hogy csak miattad ült kocsiba, holott a saját dolga intézése közben büntették meg. Akkor meg még csak úgy se kellene érezned, hogy neked ehhez közöd van.
2017. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!