Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lettek ilyenek?

Miért lettek ilyenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal lassan 1,5 éve vagyunk együtt és nem sokára össze is hazasodunk. Viszont hiába vagyunk felhőtlenül boldogok együtt, észre vettem rajta, hogy nagyon bántja, hogy egy nagyon közeli barátja akivel középiskolás kora óta (20 éve) legjobb barátok voltak mióta én vagyok az életében teljesen elfordult tőle. Az egész úgy kezdődött, hogy tavaly kérdeztem tőle (első szilveszterunk volt együtt) hogy mit csináljunk. Mondta, hogy mindig (nevezzük Mikinek) Mikiéknél szilveszterezik. Én le is mondtam minden programot, mert párom is mondta, hogy sehova ne igerkezzek el. Szilveszter előtt 2-3 nappal még mindig nem szóltak, de úgy volt vele párom, hogy majd aznap szólnak. Egy közös barátainktól tudtuk meg hogy nekik már rég szóltak ezzel kapcsolatban, és természetesen szilveszter napján sem lett/lettünk meghivva. Láttam páromon, hogy nagyon rosszul esett neki de természetesen nekem tagadta. Mivel közeledik az esküvőnk és ez a barát hobbi zenész párom egyből mondta, hogy majd Miki fog zenélni. Udvariasan meg is kérdeztük tőle nyáron, hogy elvállalná-e? Észrevehetően nem igazán tetszet neki, de azt mondta, februárban leülünk megbeszélni a részleteket. Szeptemberben megszületett az első gyermekük, párom olyan boldog volt, mintha kb neki született volna meg az első gyermeke. Kérdezte tőle, hogy mikor mehetnénk megnézni. Azt válaszolták, hogy egy hónapig csak hármasban szeretnének lenni, amit meg is értettünk. De a közös barát küldött képet a kicsirol kb két héttel a születése után. Aztán ezekkel a közös barátokkal elmentünk vacsizni, és kérdezte, hogy mikor megyünk meglátogatni Mikiéket. Párom gyors rá is irt. Megbeszéltek egy időpontot, vettünk 100as pampers pelenkát (gondolom senkinek nem kell leírni az árát) 3 kis ruhát, cumit, Avent cumisuveget, pampers popsitorloket,tehát több ezer forintot költöttünk, erre aznap mikor mentünk volna hirtelen lemondták, mondván, hogy mennek a nagyszülők...azóta sem beszéltek. :(

Én kezdem úgy érezni, hogy velem van bajuk. Bár én abszolút nem is ismerem őket, és ők sem engem. Nyáron kívül mikor az esküvőről beszélgettünk se előtte és se utána nem találkoztam velük. Félek, hogy az eskuvonket is vissza fogja mondani. :(

Gondoltam arra is, hogy írok nekik, hogy ha velem van bajuk az nem baj, de páromat ne lökjék el magukat. Bejelőltem mindkettőjüket Facebookon mindkettő elutasított, pedig én csak megszerettem volna tőlük kerdezni, hogy miért csinálják?

Mit tegyek? Tudom, hogy páromnak fontosak. :,(



#barát #Elfordultak
2017. nov. 27. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Fura ez a szituáció!A legjobb az lenne hogy a közös barát szervezne nektek egy találkozót úgy hogy mindenki ott lesz és közösen megbeszélitek az egész története hogy miért ilyen ellenséges.Persze a közös barát ne szóljon Mikinek hogy ti is eljöttök majd meglepődik a helyszínen ha akkor is kitalál valami kamut hogy otthagyjon titeket akkor szerintem a párod már elvesztette a régi haverját!Kedves író ne magadat okold te semmivel nem ártottál!Lehet hülyén fogalmaztam stb de szezerintem érthető!
2017. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ez jó ötlet lenne, de a közös barátok ebbe nem akarnak belemenni, mert félnek, hogy velük is meg szakítják a kapcsolatot. Most annyit megtettünk, hogy az ajándékokat elküldjük nekik velük, ezt elvállalták. Ezt én találtam ki, hogy küldjük el nekik, hátha lesz valami eredménye és legalább páromnak írnak egy köszönömöt. Nekem már ennyi elég lenne. Sőt ha már őt elhivnák hogy nézze meg a babát én már annak is örülnék. Csak tényleg őt ne lökjék el maguktól.
2017. nov. 29. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!