Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Önzésnek számít ha függetlened...

Önzésnek számít ha függetlenedni szeretnék itthonról és van egy barátnőm aki szintén de nem akarok vele közösen bérelni lakást inkább egyedül élnék?

Figyelt kérdés
Úgy érzem így lenne igazi a függedlenedés.Az más lenne ha párom lenne és vele kezdenék új életet.Nem érzem jó ötletnek,hogy egy barátnővel költözzek össze.Nem vagyunk egyetemisták,hogy az egyetemi évek alatt ideiglenesen közösen béreljünk lakást,hogy kiesebb legyen a költségvetés.A másik dolog,hogy szerintem ő azért szertne valakivel összeköltözni,mert képtelen egyedül lenni és könnyebb lenne valakire támaszkodni,mert az úgy kényelmesebb.Saját gazdaságuk van,simán megtehetné anyagilag,hogy külön megy.Bár azt állítja nincs félretett pénze.Meg nem is érzem,hogy annyira jó barátnők lennénk,hogy ezt megtegyem érte.Senkiért nem is tenném meg.Segíteni szívesen segítek mindenkinek,akár lakás keresés terén is,de ez nem jelenti azt,hogy közös kenyéren kell lennünk.Ismerve a természetét biztosan lenne sok konfliktus közöttünk.Úgy érzem akkor nem a saját életemet élném.Ha már egyedülálló vagyok legalább éljek úgy ahogy szeretnék.Azokkal találkozzak akikkel akarok, azokat és akkor fogadjam a lakásban akiket és amikor akarok.Ha este van kedvem főzni vagy sütkérezni akkor megtehessem.

2017. dec. 5. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem önzésnek számít, hanem rendkívül okos hozzáállásnak.
2017. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd, mint sok máshoz az életben ehhez is pénz kell, korodat bár nem írtad, de a legtöbb fiatal 17 éves kortól kezd megzakkanni, és kimenne a világból is, csak elfelejtik hogy nincsen kp-ban 10 milliójuk egy saját lakásra, vagy épp 300ezres melójuk, albérlethez.


Egy gazdaság még nem indok arra hogy ott a gyerek is ki legyen tömve, sok vállalkozói családban pont hogy másodlagos a gyerek, tanulmányokra adnak, de kocsira, költőpénzre nem fordítanak sokat.


Annyiban közös a nézőpontunk hogy én srácként, nem tudnék és nem is szeretnék a jövőben mással "közösködni" ez részemről egy fajta idegen helyzetet teremt, alkalmazkodjak máshoz, tudom mert itthon is ez van, ha a többi már alszik akkor nekem is tekintettel kell rájuk lennem és TV kikapcs akkor is ha még nézném, ilyenkor jó lenne egyedül, de még nincs itt az ideje, amiben az anyagiak játszanak közre.

25F

2017. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: igen,úgy érezném jómagam is,hogy idegen helyzetet teremtene egy ilyen fajta összeköltözés.Nem érzem magamat képtelennek az alkalmazkodásra,de az már más téma,hogy nem szeretnék mindenkihez alkalmazkodni.Más az ha párom lenne vagy saját családom.Nem érzem azt,hogy két barátnőnek ilyen módon bele kellene folyni egymás életébe.Meg a másik részről ott az önös érdek is,hogy ne egyedül menjen.Az itthoni helyzettől csak jobba szeretné menni nem még nagyobb rosszba.Nem vagyunk tizenévesek.A tanulmányaim során laktam már együtt másokkal és tudom kb.milyen konfliktusok lehetnek.Volt akivel jól kilehetett jönni.De ez már nem a főiskolai együttlakás időszaka.Egyenlőre még nem tudok elmenni itthonról, d már körvonalazódik a dolog és a jövő évi terveim között ott szerepel.
2017. dec. 5. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem önzés, ez teljesen normális gondolkodásra vall.
2017. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem számít önzőségnek. Bármibe én se mennék bele. Ahol le kell adnom az elveimből, az elvárásaimból, ott nekem semmi keresnivalóm; mert minek engednék abból, ami nekem pl nagyon fontos A kérdés kifejtését még nem olvastam el.
2017. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem önzőség! (ha párod lenne az illető, akkor már rezegne a léc, de nem az)

Nem vagy te máltai szeretetszolgálat, hogy te segítsd őt ki, főleg hogy... na... ha ezt gondolod róla, annak megvan az oka. Sőt. Rengeteg ilyet láttam a környezetemben egyetemisták között, aztán mindnek rossz lett a vége. Egyik barátnőmnek hasonló stílusú barátnője lett az albérlője, mondjuk előtte ők jobb kapcsolatban voltak... de a végén... húha.

A legdurvább húzása az volt a csajnak, hogy megígérte, ekkor meg ekkor kiköltözik egyetem elvégzése után, főleg mert virágnyelven, de a barátnőm megmondta, hogy ő is elvégzi majd az egyetemet, és szeretne összeköltözni a párjával stb... aztán utolsó pillanatban: "ja, amúgy még fél évig maradok, ennyike". Ebből asszem 2 hónap lett, mert nem akarta elküldeni a p..ba akkor, így engedte, de aztán rájött, ez így nem jó, és módszeresen "kitúrta"/"kiüldözte" a csajt. Kihúzták a kábelt a tévéből, és így nem tudott a csaj Barátok Köztöt nézni; átjáróház lett a lakás a barátnőm családja, barátai segítségével, a pasi is egyre többször átjött, nem vett közös wc-papírt a barátnőm (nem a csajét használta, hanem sajátot, de sutyiban), eldugta a közös használati tárgyakat, belakta a lakást, szórakoztak a routerrel... akkor a másik csaj magától ment el.

2017. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os:azon én is elgondolkodtam,ha találok lakást ami tetszik,és utána nem jönnénk ki jól egymással és megkérném,hogy lakjunk külön.Akkor ő simán lehet olyan pofátlan lenne,hogy azt mondaná menjen az akinek nem tetszik ő nem megy ki onnan, és semmit nem is tudnék tenni ellene.De ezek csak feltételezések.Mivel eleve nem szeretnék lakótársnőt erre nem fog sor kerülni.Az ilyen együtt lakások sokat tudnak rontani a kapcsolatokon.Néha még 10nap nyaralás amikor össze vagy másokkal zárva.
2017. dec. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!