Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akarok egy irígy libának...

Nem akarok egy irígy libának tűnni, de nem akarom elveszíteni őket. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval. Az van,hogy már egy hónapja van két legjobb barátnőm,sőt igazából testvérek vagyunk.Minden szabadidőnket együtt töltjük,állandóan feljárunk egymáshoz. Csakhogy,mi nem egy osztályba járunk. De az én osztályom nagyon rossz,ezért mondták,hogy menyjek át az ő osztályokba.Át is fogok,ez idáig oké.Csak volt nekik régen egy ugyanilyen barátnőjük mellettem,aki féltékeny lett rám,és összevesztek.Nekem ez nem számított,de utána kibékültek,és mivel egy osztályba járnak,ezért többet vannak együtt.Engem meg teljesen elhanyagolnak,pedig nagyon közel álltunk egymáshoz,mindent megbeszéltünk,meg ilyenek,és csak úgy eldobtak.És nem akarok szólni,mert akkor még egy hisztis kínálnak tűnnék,és engem utálnának. Szerintetek mit tegyek?

2017. dec. 7. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A probléma akkor fog megoldódni, ahogy nem akarsz majd senkit "legjobbnak" tekinteni. Én nem értem, a lányoknál, főleg a kislányoknál miért van ez a kisajátítási ösztön, hogy te vagy a legjobb barátnőm, és akkor elvárom, hogy senki mással ne barátkozzál.

Ne akarj senkinek 100%-ban megfelelni és minden igényét kielégíteni. Azon kívül negyedikesek vagytok, ilyenkor folyamatosan változik, alakul a személyiségetek, az életfelfogásotok, és ezáltal a véleményetek a világról és más emberekről. Akit most barátnak tartasz, egy év múlva talán már nem fogod, mert rájössz, hogy nem illetek össze. Ezzel a többiek is így vannak, szóval ez a korszak, ami tipikusan az általános iskolás évekre esik, ez sajnos ilyen. Úgy érzed, ezek világrengető csalódások ilyenkor. De ezek olyan kötelező elemei ennek a kornak, mint ahogy a járni tanuló kisbaba folyton felbukik. Te csak legyél mindenkivel kedves, megértő, de azért ne engedd, hogy kihasználjanak. Próbáld meg észrevenni, hogy kinek hiányzol és kinek nem. Ha valaki megbánt, mondd el neki, ha nem esett jól, de ne legyél önző és haragtartó, mert azzal senkinek nem lesz jobb.

És te se akarj senkit kisajátítani. Barátkozz több emberrel, és te állíts rangsort közöttük soha.

2017. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a vége ez lett volna: NE állíts rangsort közöttük soha.
2017. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Az a probléma, hogy egy hónapja ismeritek egymást, és te már a testvéredként beszélsz róluk. És, hogy ez így maradjon, te mindent megtennél, hogy ez így maradjon.

1 hónap alatt ilyen testvéri viszonyba nem tudsz kerülni senkihez!

Ne gondolj többet a barátságotokról, mint ami valójában van. Hiszen az igazi barátságot nem választja el az, hogy nem egy osztályba jártok.

2017. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első:Köszönöm a választ, habár azt nem értem,pontosan honnan jött az,hogy negyedikesek vagyunk. Hatodikba járokXD Mindenesetre hasznos volt,köszi!
2017. dec. 22. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!