Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek is fájna?

Nektek is fájna?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, azt hittem, hogy barátom. Évek óta mellette vagyok, ha kell, sok mindenben támogattam már, a legnehezebb időszakában is. Azt hittem barátok vagyunk. Nemsokára lesz az esküvője. Azokat meghívta, akik családi körbe tartoznak, még ha magasról is tettek rá, illetve egy régi ismerősét, csak mert az évekkel ezelőtt az egyik nehéz helyzetének tanúja volt és ugyanabban a szituban is volt az illető, mint ő és őt is kérte fel tanúnak. Engem meg le sem... és ez fáj. Jó lenne nem így érezni. Nem is kajálni mennék el, hanem csak tanúja szerettem volna lenni annak az örömnek, ami miatt évekig drukkoltam neki. És semmi. Elmeséli minden részletét a tervezgetésnek, meg mindennek, én meg csak magamban szenvedek, mert ezt megalázásnak élem meg, hogy másokat fontosnak tart, engem meg nem. Vagy csak addig voltam jó, míg szükség volt valamire, ténylegesen nem is voltunk vajon barátok?
2017. dec. 7. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló cipőben járok én is. :D azt hittem csak én fogok ki sz@r embereket...én a helyedben nyíltan rákérdeznék.
2017. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gyáva vagyok ehhez. Meg nem akarok szembesülni azzal, hogy ő valójában nem is tartott soha fontosnak, de akkor, mikor baj volt jó voltam...
2017. dec. 7. 11:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

És ezt neki is elmondtad már, miközben mesél a tervezgetésről?

Mondd meg neki, hogy ez rosszul esett, és, hogy nem érdekel a tervezése, neked ne meséljen róla, mert rossz hallgatni.

Ennyi.

2017. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért jobb a gyávaság ilyen helyzetben? Úgy is tudod a válaszát.

Inkább mondja ki ő hamarabb, mint, hogy még áltatod magad.

2017. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.
2017. dec. 7. 11:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kell gyávának lenned. Úgy is tudod, hogy sosem voltatok igazán barátok. Mondd meg neki nyugodtan, aztán én közölném vele, hogy a továbbiakban megkímélhet a problémáitól.
2017. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg genya dolog. Úgy tűnik részéről ez nem barátság, csak kéznél voltál amikor kellett neki valaki.

Én nem kérdeznék rá, mert minek pitizni egy ilyen előtt. Ha ekkora tahó, hogy nem veszi észre... Viszont innentől magasról és látványosan tojnék rá. Tudod mikor hallgatnám a sztorijait a tervekről... ne legyél buta, hagyd ott a fenébe, kerüld el!

2017. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi van bennem is, mint amit a 7. válaszoló írt. Nemrég nem enyhe célzásként mesélte, hogy nincs elég autó a vendégek körében, hogy egyik pontból a másikba el tudjanak jutni, jó lenne még egy (nekem van egy nagy, a maradék ember befért volna, de inkább hallgattam mélyen).


Mindenkinek igaza van. De annyira fáj, hogy nem tudom ilyen egyszerűen elintézni. Remélem az idő segít.

2017. dec. 7. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az utolsó mondatodban van az igazság.


Ettől függetlenül én sem hagynám szó nélkül, elmondanám, hogy rosszul esett, és ha véletlenül ezek után szánalomból meghívna, már csak azért se mennék el.

2017. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szúrj vissza"

Elmeséli a kis nótáját s megjegyzed neki: Örülök, hogy nem hívtál meg, így nem kell ajándékot se venni s mind ezt átszenvedni;)

2017. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!