Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mi erről a véleményetek?

Nektek mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha van egy nagyon jó barátom (legalábbis eddig azt hittem barátok vagyunk) és az utóbbi fél évben hanyagol egy kapcsolat miatt (nekem is van, nem összeegyeztethetetlen a két dolog) és emiatt berágok, akkor bennem van a hiba?


Elmondtam már neki is, nem változott semmi.

Úgy érzem, hogy csak akkor kellek, amikor kell egy lelki szemetesláda, de akkor minden nap jó voltam. Most, hogy minden tökéletes, le vagyok szarva. 10 éves barátságról van szó, ezért érzem magam nagyon megbántva.

Viszont túlvagyok rajta olyan szempontból, hogy lezátnak tekintem, én nem keresem, nem veszekszem, egyszerűen bevettem a leszarom tablettát.


Csak elgondolkoztam azon, hogy ha szétmennek és megint bajban lesz lelkileg, akkor keresni fog nyilván. Ha akkor elhajtom, én leszek a rossz ember? Bennem van a hiba, én nem vagyok igazi barát? Nem az a lényege a barátságnak is, hogy jóban-rosszban? Vagy az a barátság, amikor mindig a másik mellé állsz ha szarban van és mindent megbocsátasz?


Nekem is volt most egy hullámvölgyem, jól esett volna ha meg tudom vele beszélni és hiába írtam neki, nem válaszolt. Nyilván meg tudom beszélni a párommal, de jól esett volna egy kívülálló véleményét meghallgatni és nekem ő (volt) az egyetlen barátom. Neki meg én.


Elegem van abból, hogy a jó időszakokban eltűnik, a rosszakban előkerül. Emiatt én lennék a rossz ember?



2017. dec. 7. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez tényleg nem barátság, sajnos vannak ilyen emberek, akiknek szülségük van lelki szemetesre, de a jóban már nem akarnak osztozni.

Szerintem egyszer még keresd meg, mondd el neki, hogy te a barátodnak hitted, és mennyire rosszul esik az egész, és te nem fogod keresni ezek után, és örülnél, ha a legközelebbi szemetesládának valaki mást választana.


Aztán pedig hanyagold. Nem vagy rossz ember, ezt felejtsd el. Mindenki csak azt kapja vissza, amit ad.


De még az is lehet, hogy magába néz, bocsánatot kér, és változtat a viselkedésén.

2017. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már elmondtam ezt neki egyszer. Értelmes ember, szerintem felfogta. Ha megkeres majd még, akkor elmondom neki a véleményemet és hogy keressen új barátokat.


Nem az első eset amikor így járok és ezért kezdtem azt hinni, hogy bennem van a hiba és kiváltom ezt másokból, de hiába kutattam, nem találtam magamban olyan hibát ami ezt a viselkedést indokolttá tenné...

Köszönöm a válaszod.

2017. dec. 7. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez a 2 sztori nem teljesen ugyanaz, több ponton bukik a történet.
2017. dec. 7. 13:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy találtam még az elmúlt 1 órában 3 hasonló kérdést, azokat sem én írtam ki. Csak hogy megelőzzem a további okoskodást.
2017. dec. 7. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A szerelem és a barátság, noha hasonló érzelmek, két külön tőről fakad. Míg az első a faj-, addig utóbbi a létfenntartást szolgálja. (Vagyis szolgálta valamikor.)

Ivarérett korba lépve, ha párra talál az ember, a szerelem (fajfenntartás) kerül előtérbe, ez egy teljesen normális evolúciós jelenség. Majd 40 körül ismét a barátságok győzedelmeskednek.

2017. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!