Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudom ezt feldolgozni?...

Hogyan tudom ezt feldolgozni? Hogyan tudok magamnak megbocsátani?

Figyelt kérdés
Néhány éve az egyetemen megismerkedtem egy fiúval, hamar jóban lettünk, majd a barátságunk elmélyült. Petitől az évek során nagyon sokat kaptam.. Bármilyen problémám volt az évek során, akkor mindig mellettem állt. Nem volt olyan dolog, amelyben nem akart volna nekem segíteni. Petit szépen lassan bevezettem a baráti társaságomba.. Néhány hónappal később rájöttem arra, hogy lapos ember, ezért kezdtem tőle eltávolodni, az egyetemen a népszerűbb társaság felé nyitottam, magára hagytam, többször hazudtam neki, a vizsgáim előtt megkerestem, akkor érdekből kerestem őt... Tavaly az életem a legnehezebb helyzetbe került, Peti volt az, aki mindenben mellettem állt, mindig meghallgatott, az egyetemen minden vizsgámban segített.. Ebben az időszakban egy számomra nagyon fontos embert gyászoltam, de amikor kezdett a gyász oldódni, akkor mindig becsaptam, hogy otthon fekszem, senkivel nem szeretnek találkozni, miközben a menőbbnek hitt haverjaimmal járkáltam ide-oda... Nyár elején még a vizsgáim során a segítségét elfogadtam, azután megmondtam neki, hogy én nem akarom, hogy barátok legyünk, mert nagyon különböző emberek vagyunk... A barátaink ugyanazok voltak, közös lett a barátikör addigra, de miután megmondtam neki, hogy ne barátkozzunk utána mindenki elfordult tőle, mert nem akartam vele egy társaságban lenni. Tudtam, hogy a családja nem szereti, nem maradtak barátai, de én elfordultam tőle. Néhány hete csörgött a telefonom, az egyik haverom telefonált, hogy Peti öngyilkos lett, meghalt. Hagyott nekem egy borítékot, amit az anyjától megkaptam, hogy én voltam az egyetlen barátja, és hogy nem bírta már a magányt, hogy mindenki elfordult tőle.. Ezt én és a barátaim idéztük elő. Valaha képes leszek ezt feldolgozni? Hogyan tudok magamnak megbocsátani?
2017. dec. 10. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú történet. Hogy dolgozd fel?? Legközelebb vagy fairplay-ben állsz helyt, vagy képes leszel másokra is odafigyelni, időt szánni rá. Törni csak annyira törd magad, hogy ezt eldöntsd, szerintem.
2017. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az emberek már olykor jönnek rá mindenre amikor már valami bekövetkezik..ebben az esetben a fiú halála. Az embereknek sajnos sokkal többet számít a menőség meg minden,mint az,hogy van egy olyan ember aki kiáll mellettük és segít mindenben."inkább leszek egy menő társasság tagja,minthogy egy nyomival töltsem az időmet,őt elég kihasználni" Gondolkoztál azon,hogy te hogyan élted volna túl ezt az egészet amit te csináltál azzal a fiúval akinek sok mindent köszönhetsz? Nagyon szomorú ez a történet,de ebből már csak tanulni tudsz,és ha még egy ilyen helyzettel találkozol az életben akkor már remélem fogod tudni a helyes döntést. Máskor gondolkozz! El sem tudnám képzelni magam egy ilyen helyzetben..egy ember miattam halt meg.. sajnálom az egészet. 13/L
2017. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neked őszintén a véleményemet. Mesélhetnék, hogy jaj majd az idő, nem csak a te hibád, semmi baj nincs és a többi önsimogató PC ostoba közhely. Szerintem egy igazi féreg módjára viselkedtél. Mikor valami kellett egy párna amin sírhatsz ott volt a srác, mikor valami nyomorúságod volt ott volt a srác, mikor segíteni kellett akkor is ott volt. Ja de ha nem egy igazi cool party arc hanem megunod akkor beteszed a szekrénybe. Csak az a része kellett neked amit éppen hasznosak gondoltál akkor ha már egy kicsit untad akkor félre raktad még újból nem tudtad kihasználni. Szerintem gusztustalan amit művelsz itt! Mosnád a kezeid vagy patyolatozzuk ki a kis lelki világod? Peti neked csak egy eszköz volt, hogyha valami bajod van akkor azt megtud vele oldatni. Jöhetsz itt azzal, hogy nem mert ő sokkal több volt számodra de legalább magadnak ne hazudj. Meg akarsz bocsájtani magadnak? Szánalom, inkább hanyagold egy kicsit az embereket és tarts önvizsgálatot, hogy másokkal ne kezd el újra ezt csinálni. Szerintem amíg ezt nem tudod elfojtani a a jellemedben, hogy csak kihasználsz érzelmileg embereket addig ne is próbálj senkit magadhoz közel rángatni.
2017. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Őszinte és nyers leszek szóval nem biztos hogy jót fog neked tenni amit írok. Átéltem azt amit Peti, nem teljesen így de a lényege ugyan az hogy mivel senkid sincs csak egy valaki ahhoz ragaszkodsz akkor is ha csak kihasznál mondván "ő legalább itt van nekem" én el sem tudom képzelni hogy hogy lehet valaki ekkora *******. Ha tudod hogy csak te vagy az egyetlen aki kicsit is tamászt nyújt neki mindezt csupán azzal hogy legalább addig szükséged van rá amíg pl segít a vizsgáidnál (addig is hasznos) tudtában vagy annak hogy ha te elküldöd akkor nem lesz senkije és hogy valószínüleg jobb esetben öngyilkos lesz rosszabb esetben egész életére megyomorítod lelkileg. Mert jobb ha tudod hogy az az érzés hogy semmire sem vagy jó és még az aki kihásznál is eldob az szépen szólva szar érzés innen max 2 kiút van van sikerül haragodat táplalva lassan kilábalni ebből. Ezesetben már egy részed halott és nem hiszel abban hogy bárki is lehet kedves, mert bár olvasol meg hallasz olyanokról akik olyanok mint te sajnos már csak voltál, de valahogy nem találkozol soha ilyennel. Eszerüen minden értekét veszti számámára. Ez nem azt jelenti hogy nem tud nevetni csak azt hogy elképzeni sem tudja hogy milyen boldognak lenni hogy milyen az ha szeretik, fura érzés ez, de ez sem érdekel mert nincs célod amiért küzdj, amiben megakadákozzan bármi is. eszóval nincs semmid. Nehogy azt hidd hogy akkor már nem is fáj az amit tette veled ha eszedbe jut még mindíg elkap aza bizonyos érzés amit nem tudnék leírni, sajnos ezt csak akkor tudod milyen ha átélted. ha épp nem otthon vagy próbálod visszatartani a sírást, ami nem is sírás inkább csak könnyezés sajnosezt tényleg nem lehet körülírni(én legalábbis nem tudom)hogy milyen. Válaszként a kérdésedre:Ha már sikeresen a halálba kergettél valaki ezzel a viselkedéssel akkor változz meg segíts másokon ha tudsz és ne használd ki őket (amúgy nehéz tanácsot adni ez ügyben hogy min változtass, úgy hogy elképzeni sem tudom hogy lehet valaki olyan amilyen te vagy) gondolkozz gondold át hogy amit teszel az másnak hogy eshet képzeld magad a másik helyzetébe. Vagy te magad is követed Peti példáját és ezzel mégjobban aláásod a megbecsülésed. Legyen az a tanulópénz Piti halála emlékeztesen arra hogy mit tettél hogy milyen voltál és hogy milyen ne legyél többet. 16/f (vissazgondolva hogy milyen voltam 1-2 évvel ezelőtt elhinnéd ha azt modnaám hogy optimista életvidám és boldog voltam? és végül ez lett belőlem pessziomista céltalan senki. És mindezt a változást kb 1 év hozta. jó mi?)(hogy miért írtam ennyit azt nem tudom ahogy azt sem hogy miért kellett az a végére de ez jöttt én meg leírtam)Ui.:a helyesírési hibákért bocsi gyorsan írtam.
2017. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez bizony a te lelkeden szárad.
2017. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ti irtatok le, hogy 2 választása volt.. Az egyik az élet, másik a halál. A könnyebbik utat választotta. Hibáztatom magam, de őt is, mert a döntésével megnyomorított lelkileg.. Ő akart nekem segíteni, soha nem kértem semmire.. A barátaim nem bírták, lehetetlen volt barátikörbe bevonni.. Dühös vagyok, mert hagyott egy levelet, amit a szüleitől megkaptam, hogy mindenki elfordult tőle, mindenki csak kihasználta. Tudtam, hogy a családja nem szereti, hogy bántják otthon, de az ő problémáit nem vehettem magamra. A barátaim nem fogadták be őt, így ne volt lehetőségem mást tenni. Ne bántson senki, ő akart menni!!!
2017. dec. 10. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te végig olvastad amit írtam? A lényege as vilt hogy nagyon elcseszted és hogy te okoztad a bajt. Nem mellesleg meg érdemled amit kaptál. Mert ha valaki segít neked akkor a minimum hogy nem küldöd el melegebb éghajlatra a semmiért.(mert gondolom nem tett semmit amiért ezt érdemelte volna)te voltál aki csak kihasználtad és még meg is aláztad,de neked áll fejjebb? Ő nyomorított meg téged? Remélem hogy csak viccnek szántad. (bár akkor ritka szar a humorod) gondolkozz már el hogy mit tettél.
2017. dec. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah és itt most nem az a megoldás hogy emészted magad vagy hogy te is öngyilkos leszel,hanem hogy beismered a hibáid is teszel azért hogy többet ne történjen ilyen
2017. dec. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Én biztosan soha nem leszek öngyilkos. Vannak barátaim, gyakran járunk bulizni, jól érzem magam a bőrömben. Megérintett a dolog, mert a levelében arra hivatkozott, hogy fáj neki, hogy mindenki elfordult tőle, és nem bírja tovább a magányt. Ez a dolog megtörtént, nem lehet rajta változtatni. Nem tett ellenem soha semmit, néha veszekedett, hogy milyen rosszul esik neki, hogy ha ő hív el valahova, akkor lemondom, hogy nincs kedvem. Meg gyakran vitazott azért, hogy csak a többi barátommal szeretek közös programokat csinálni, illetve volt, hogy lebuktam előtte, hogy hazudtam, mert azt mondtam, hogy nincs kedvem semmihez, otthon fekszem, közben a többiekkel voltam, és lebuktam előtte. Ilyenekből volt vita, de ő akart menni! Már biztos jobb neki!
2017. dec. 11. 06:38
 10/13 anonim ***** válasza:

De miért kellett ezt csinálnod vele?

Miért?

2017. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!