Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én hibáztam vagy ő? Mi a...

Én hibáztam vagy ő? Mi a baráti meghívás etikettje vendéglátó részéről?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki eddig már kétszer játszotta el azt, hogy meghívott magához,lebeszéltük az időpontot és aztán az utolsó pillanatban nagyon kurtán-furcsán vagy lemondta, vagy nekiállt variálni az időponttal.

Őszintén szólva a mostani esetnél estem gondolkozóba, hogy esetleg én hibáztam-e.

Ugyanis meghívott ebédre. A napot ő mondta meg - szombat. Az időpontot ő jelölte ki - délután három óra. A meghívásért cserébe én bevállaltam, hogy viszek desszertet.


Szombat reggel elmentem vásárlolni, nem vittem magammal telefont. Délután 2.30kor a számítógépem pittyegett - FB üzenetet kaptam, amiben azt írta,hogy délelőtt keresett, tegyük át inkább az időpontot három óráról délután 5 órára.

Először visszaírtam azt, hogy okés, de valahogy megállt bennem a kérdése,hogy azért két órát tolni egy olyan meghívást, amit ő kezdeményezett...

Megnéztem a telefont. Ott volt egy szem hívása és egy sms, amiben azt írta, hogylegyendélután 5, mert akkor a kutyáit - kettő darab - is meg tudja etetni.


Nekem ez nagyon furcsa volt. Ezért felhívtam és akkor kaptam egy katyvaszt arról, hogy reggel bement az apjához a kórházba és utána még el akart menni a temetőbe, de mivel nem vettem fel, ezért hazajött és hogy nyugodtan menjek át, meg valójában azt hitte,hogy én elfelejtettem a meghívást.

Erre feltettem a kérdést hogy találkozzunk-e egyáltalán, mert ha most zavaros a történet, akkor inkább elengedném.

A válasza az volt, hogy menjek csak háromra.

Ekkor bevallom elegem lett. Azt éreztem, hogy szórakozik velem és finoman megkérdeztem,hogy megharagudna-e ha nem mennék, mert valahogy elment a kedvem a dologtól.

Erre felcsattant,hogy csak akkor hajlandó elfogadni a lemondásomat, ha ALAPOS indokot hozok fel.

Ekkor már nagyon ideges lettem és én is felcsattantam, mire közölte, hogy akkor szervusz és letette a telefont.


Most azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek illendő-e egy meghívás időpontával így játszadozni? Két órákat ide-oda csúsztatni úgy,hogy ő maga jelölte ki az időpontot. Mindezt úgy,hogy egy hasonló történet már volt vele nyáron.


Én vagyok a túl érzékeny, és hibáztam-e akkor amikor lemondtam végül a meghívást vagy valami nála nem stimmel?



2017. dec. 17. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Erre felcsattant,hogy csak akkor hajlandó elfogadni a lemondásomat, ha ALAPOS indokot hozok fel."


LOL mert a két órás kutyaetetés az nagyon életszerű!

Figyelj, őszinte leszek: kitalálni se tudom, miről van szó, annyira zavaros, hogy hogyan gondolkodott. Ha azt gondoljuk, a másik elfelejtette, rákérdezünk, akár előtte való nap. Ha tolni kell az időpoton, toljon, de utána ne hozza vissza korábbra.

Itt valami simlisség volt, amit úgyse lehet megfejteni, pláne így kommentelőként, kívülről.

Egy viszont biztos: aki olyat mond, hogy csak akkor fogadja el a lemondásomat, ha megindokolom, az játsszon törvényszékeset otthon a kutyáival és ne hívjon vendégeket.


Hagyd a csudába és ne foglalkozz vele többet.


Nekem olyan barátom van, aki meghív ebédre/vacsira a hét elején hétvégére, közben elmegy a kedve, vagy meggondolja magát, és nem mondja le, hanem úgy tesz, mintha elfelejtette volna. Így próbál kibújni alóla. A második eset után teljesen világos lett, hogy nála ez a taktika. Vannak ilyen macerás emberek, akik nem képesek világosan elmondani, mit akarnak. Ha azt írná, bocs, e tekintsünk el tőle, mert nem jött ki a lépés, vagy nagyon fáradt vagyok, akkor nem lenne semmi baj. De ez...

2017. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2. után én meguntam volna, ha valaki találkozni akar, akkor döntse el és aztán ne variáljon, ha nincs rá nyomós oka. Nem baj, ha nincs kedve, akkor mondja azt és találkozunk máskor. Nem egy agysebészet.

Főleg ha még valaki ezek után számon is kérne, nálam szakadna a cérna.Ilyen variálások mellett nem is lehet a napodat megtervezni.

2017. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Megerősítettétek az érzésemet, hogy nem százas a történet.


Én is úgy gondolom, hogy ha valaki vendéget hív, ráadásul ő választja ki az időpontot, akkor három órával az időpont előtt a másik idejével szórakozva tologatni az időpontot udvariatlanság.

Ahogy az etikett szerint az is az, ha elfogadod a meghívást és az utolsó pillanatban lemondod, mert am ásik addira már készült.

Ezért nem voltam benne biztos, hogy korrekt voltam, de végiggondolva mindent és a vélemményeitekkel megerősítve úgy gondolom, hogy a zavar nem az én készülékemben van.


Őszintén szólva gyűlölöm, amikor valaki az időmmel szórakozik. Vagymegbeszélünk valamit és artjukmagunkat hozzá, vagy hagyjuk a fenébe. Lehet olyan, hogy valakinek valami közbejön, de hogy mindig... és mindig az utolsó pillanatban... az ilyen ember komolytalan.


Még egyszer köszi!

2017. dec. 17. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen ember egy pillanatig nem lenne a barátom, maximum haver.


Marha jó, ő variál, meg változtat folyamatosan, te meg ugrasz rá... hát, tudod ki!


Én már RÉG megmondtam volna neki, hogy elmehet a fenébe, de engem hagyjon békén. Idióta. :(

2017. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A dolog lezárult, ugyanis az esetből szombatról vasárnapra lett egy több felvonásos sms vihar.


Most már tényleg megnyugodtam.


Ez az ember sérült. Mindennek le voltam hordva, én voltam az, aki felnagyította az ügyet, pedig "ő tiszta szívvel, nyitott szívvel várt" és ÉN rontottam el ezt.

Úgyhogy mivel ilyen aljas voltam, azért " benne valami örökre összetört" valami, " amit már nem lehet visszacsinálni".

Teljesen nem normális.Hosszú órákon keresztül jöttek ezek az sms-ek. Én hiába írtam le, hogy nem korrekt más idejével játszani, teljesen elment a füle mellett, vagy inkább be se ment a retinájába.


Röviden összegezve - én vagyok a hibás, a rossz, a gonosz, ő meg a mártír.


Na most innentől kezdve nekem ő pszichiátriai eset pozitív, úgyhogy mindenhonnan letiltottam.

2017. dec. 19. 00:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Jézusom... "eltört valami" - igen, az üveg, amiben a gyógyszerei voltak :) Egyetértek, hogy teljesen agyabeteg, nem kell vele foglalkozni. Jól tetted, hogy tiltottad.
2017. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!