Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek a barátja, ha...

Hogyan legyek a barátja, ha csak haverként kezel? 15l

Figyelt kérdés

Szóval idén kezdtem a középsulit és a koleszt. Van egy srác, akivel tök jól elpoénkodunk, de kifejezetten nem vagyunk barátok. Eléggé fura. A szobatársammal jóban vannak eléggé, csak az a probléma, hogy a nevezzük most Alexának szerelmes belé és ezt a srác nagyon jól tudja. Konkrétan volt, hogy azt mondta, hogy ne beszéljenek, vagy csak két naponként. Ennek az "Alexának" mondta, hogy a másik lánnyal, aki szintén bele van zúgva a srácba direkt nagyon bunkó, hogy jó hamar felejtse el. A szobatársam viszont eléggé rosszul érzi magát a fiú miatt, ha például más lánnyal látja, és én őt sem szeretném megbántani, ha valami félreérthetőnek tűnne, csak ezt nehéz lenne megoldani, mert ott a koli és az, hogy osztálytársak és csoporttársak is vagyunk.

Szóval vissza a lényegre, amióta először találkoztunk látom, hogy eléggé hasonló problémi vannak, mint nekem és ezt egyre jobban észre vettem. És igazam is volt, "Alexa" említett egy fontos kis részletet, hogy mik miatt olyan amilyen a srác. Illetve azt is, hogy csomószor barátként is elutasítja őt, mert a srác úgy érzi, hogy lehetetlen őt kedvelni.


Tudom, hogy nekem kéne először nyitni, de nem tudom hogyan, spontán a tömegbe nem mehetek oda, hogy látom, hogy baj van beszéljünk már róla, mert annyira nem vagyunk jóban. El sem hívhatom, mert azt hinné vagy ő vagy valaki, hogy bele estem én is. Illetve még csak annyit tennék, hogy ha valami bajom van akkor rajtam, sokáig nem is látszik azoknak sem, akik évek óta ismernek szóval, ha nem nyitok elsőnek nem hinném, hogy megbízna bennem, mint valakiben aki érti, mert én állandóan vidámnak látszok.


Hogy oldjam meg úgy, hogy senkinek ne okozzak fájdalmat, legrosszabb esetben is csak magamnak? 15l


2017. dec. 22. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:
53%
Hozom a popcornt mesélj még :)
2017. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!