Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőtteknek. Keressem, vagy...

Felnőtteknek. Keressem, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Felnőtt nők vagyunk (30+, 40+), ő idősebb pár évvel. Régen jóban voltunk sok-sok éven át, aztán megromlott a viszony úgy 3 éve, mert neki lett egy szeretője a család mellett és kifordult magából. Próbáltam beszélni a fejével (ő kérte a tanácsom), hogy a vesztébe rohan mert a férfi kihasználja, de a szerető helyett végül rám haragudott meg.

Azóta két alkalommal írtam neki, szerettem volna rendezni a dolgokat, mert fontos nekem. Semmi választ nem kaptam. Utoljára 1 éve kerestem. Kétszer futottunk össze azóta véletlenül, nézett rám de nem köszönt.

Nem vagyok haragtartó típus, de hülyét sem akarok csinálni magamból azzal, hogy évente keresem őt, eredménytelenül.

Szerintetek megér egy utolsó próbálkozást, vagy felejtsem el?

Már nem akarok neki "könyörögni" (jobb szót most nem tudok), csak kellemes ünnepeket kívánnék, aztán vagy beindul egy beszélgetés, vagy ennyi volt.


2017. dec. 23. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelmét látom hosszú távon ilyen személy után futni, de ettől függetlenül egy karácsonyi jókívánság belefér, nyugodtan írj rá, ha szeretnél.
2017. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám,hogy felejtsd el.A leírásból nagyon az tűnik ki,hogy nem akarja tartani ezt a kapcsolatot.Tapasztalatból írom,mert megjártam a saját kálváriámat a volt legjobb barátnőmmel.Mi más dolog miatt mentünk szét,miután leorditottuk egymás fejét.Ő lepiócázott meg minednnek lehordott.Azt is a képembe vágta,hogy csak felszines kapcsolatot akar velem.Ezt nem tudam elfogadni.Jó ideig reménykedtem,hogy rendeződik a dolog,de ő nem akarta.Annyira megbántva éreztem magam,hogy jó ideig nem is köszöntem neki,ha szembe jött velem vagy semmibe vettem vagy más irányba fordultam.Kb.3évembe telt mire megbocsátottam.Azóta ha összefutunk,vagy egy társaságba vagyunk beszélünk,néha hozzászól az internetes bejegyzéseimhez,képeimhez, irunk egymás születésnapjára.Általában ő a kezdeményező,azok után,hogy ő megtagadta a barátságunkat és ezt nem tisztáztuk ki,ennyi bőven elég ennyit fogadok a részéről,de nem kezedményezek semmit.Ennyire redukálódott a kapcsolatunk.Meg szerintem egyikünk sem igényli a másik társaságát.Mostmár azt mondom jobb is,hogy igy történt.Okkal nem szerepel az életemben.

Ha írsz neki az ünnepekre azzal nincs semmi gond,de ne tápláld magadban a reményt,ha nem írna,vagy sablonosabban reagálna.De ha úgy érzed egy próbát megér és ez kell ahhoz,hogy leki megnyugvást találj,hogy te mindent megtettél akkor ezt még lépd meg.

2017. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt:30-as nő.
2017. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt hiszem a helyedben én már ennyire sem tartanám a kapcsolatot a csajjal, ha egyszer így beszél velem valaki és ilyeneket mond, onnantól már nem tartanám vele a kapcsolatot semmilyen formában.

Nekem a barátság fontos dolog, fontosabb mint valami jöttment pasi. Kevés emberben bízom meg, és igyekszem értékes kapcsolatokat fenntartani, noha nem sokat. Ennek ellenére ez az ember a harmadik, aki hátba támad sok év után. Nehezen engedem el őket, próbálom megoldani.

Persze egy idő után belátja az ember, hogy a történtek fényében nem érdemes időt vesztegetni.

Különben írtam neki, csak egy mondat lett, szimpla üdvözlet.

2017. dec. 23. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Így nyugodtabb lesz a lelked,hogy te mindent megpróbáltál.Tartogat még az élet számodra is szép találkozásokat.Csalódni én is csalódtam nagyot másokban is,de az előbb említett eset viszi a pálmát.A volt barátnőm még azt is a fejemhez vágta,hogy ez a barátság csak illúzió volt,soha sem létezett.Tartani nem tartom vele a kapcsolatot,ha szól társaságban váltunk néhány szót,meg egy-egy sablonos születésnapi üdvözlet.Azelőtt ennyit sem tettem.Nagyon nehezen de sikerült megbocsátanom-jobb így a saját lelkemnek is, ami nem jelenti a kapcsolat rendezését,hogy újból barátok legyünk.Azt nem szeretném.Ameddig nem tettem magam túl rajta kerültem is a társaságokat és rendezvényeket ahol tudtam ő is megjelenhet,mert sok közös program,társaság,ismerős és barát kötött össze bennünket.De amióta nem érdekel az egész,eljárok ugyanazokba a társaságokba,programokra.Ha látom és odajön beszélünk kicsit még mosoloygni is tudok rá,ha nem jön vagy nem látnám évekig sem az se lenne gond.Nem sok vizet zavar.
2017. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy. Reméljük így lesz, de az eddig megromlott barátságok mély nyomot hagynak az emberben, bennem legalábbis.

Az egyikük nekem is hasonló dolgot vágott a fejemhez úgy 15 év után: hogy csak azért haverkodott velem mert sosem cikiztem a mássága miatt. Ennyi.... én a barátomnak tartottam, ő csak egy embernek aki végre nem b..zizza le.

Azóta eltelt pár év, abból sok évig mi sem beszéltünk. Ő később próbálkozott, de annyi negatív és durva dolgot tett ellenem, hogy azokat nem tudom neki megbocsátani, és beszélni sem tudok vele. Az ellenségemmé vált legjobb barátból, és ezt nem tudja utólag semmissé tenni.

Úgy tűnik az emberek változnak, és sok év után a legkedvesebb bizalmasodból is lehet egy idegen, akitől jobb távolságot tartani.

2017. dec. 23. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon igazad van a megromlott,megszakadt barátságok mély nyomot hagynak.Nekem ennek hatására mentálhigiénés szakemberhez kellett járnom beszélgetésekre.A tőle kapott instrukciók segítettek, hogy megtudjak bocsatani, de ez hosszú folyamat volt.Az egyéniségemet is más alapokra építettem azóta. Amit a barátnőm tett velem ugy érzem egy jó darabot elvitt belőlem,és bár megbocsátottam,de ez olyan megtapasztalas amit soha nem fogok elfelejteni.
2017. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!