Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudok valahogy segíteni ezen...

Tudok valahogy segíteni ezen a szerencsétlenen? Régi barát.

Figyelt kérdés

Együtt nőttünk fel egy 10 fős társaságban. Legjobb barátok voltunk 24/7 együtt. Én 4 éve költöztem el tőlük a családommal az ország másik végébe. Ezután ahogy lenni szokott, szétesett a társaság, jöttek a barátnők, vége a középiskolának, van aki egyetem, van aki munka.


Ennek a srácnak viszont semmi sem jött össze, én már másodéves vagyok az egyetemen, ő meg esti iskolába jár.


Meg van sértődve a barátainkra mert el mernek menni a barátnőhöz, dolgozni mernek hétvégén és nem őt szórakoztatják, emiatt nem is beszél velük.


Egyáltalán nincs semmi barátja, heti 2x van iskolában amúgy meg otthon depressziózik. Mondtam neki hogy menjen el jogsit csinálni, és egészen elképesztően gyerekes válaszokat kapok. "Ő nem akar kocsit mert nem akarja hogy amiatt legyen barátnője!!!"


Dolgozni nem megy, mert nincs semmi munka (holott rengeteg lehetőség van), mindennel van valami baj, sok idő, nehéz, szigorú, kevés pénz, nem tud mellette tanulni (egyébként sem tanul soha).


Lányoknál abszolút esélytelen mert ápolatlan és egy olyan lány után megy akivel 6 éve barátok és 5x lekoptatta már, emiatt is depressziós és képtelen ezt elengedni.


Kérdeztem a karácsonyt is, azt mondta szar minden nem is érdekli, jönnek a rokonok akiket gyűlöl (aztán persze kiderült hogy senki nem ment hozzájuk mert a szüleink beszéltek azóta telefonon :D). Hívtam szilveszteri buliba Budapestre, ő nem jön mert biztos nem lesznek csajok, drága. Most amikor mondtam, hogy 100-an leszünk bérelt helyen, sok csajjal, akkor már egyből megjött a kedve, csak hogy limitált volt a létszám és már nem fért be.


Erre is kiakadt hogy mégegy szilveszter ahol egyedül lesz.



Van 2 tesója akik tök egészségesek, szülei is nagyon jó arcok ő meg lelki beteg.


Tudok én vmit kezdeni vele?


20F


2017. dec. 26. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el szpihológushoz.
2017. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Figyi,szarul érzi magát,van ám ilyen is,még ha neked furcsa is.Ne kioktasd,meg tukmáld az akaratodat rá,hanem legyél segítőkész,de más módon,más megközelítésben.Példa : azt mondja nekem egy barátom,hogy : miért vagy ilyen lusta már,semmire nem fogod vinni,blabla,csináld már ezt meg azt.Nem lesz kedvem megcsinálni ebben a helyzetben,mert amúgy is magam alatt vagyok,nem hiányzik a szentbeszéd.De ha azt mondják nekem,hogy : Figyi Bözsi,megértelek mit érzel,de szeretnék neked segíteni hogy kicsit jobb legyen az életed,ha nincs pénzed kisegítelek,csak gyere el a buliba,tök jó lesz,majd ketten tök jól elpoénkodunk,azt mkit leszarunk magasról,vagy elmegyek veled megkérdezni 1-2 melót,kapd fel a ruhádat,induljunk,segítek,így nekem sokkal jobban lenne kedvem fejlődni :)
2017. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem tetszik ahogyan hozzáálsz, úgy hangzik mintha azért tartanád ezt a fiút, h mellette f.asz.ag.yereknek érezhesd magad. Legyél vele jóban, beszélj vele néha, nem kell egymáson csüngeni és nem kell helyette megtervvezned az életét, majd ő eldönti, mit akar.
2017. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet rajta segíteni csak akkor ha ő is akarja de ő nem akarja, ne foglalkozz vele.
2017. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
24/7? Sokat láttam már, de ez elég érdekes time signature.
2017. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem lógok vele, mert 450km-re lakom tőle.


De vele nőttem fel és jó lenne elmenni vele bulizni meg ha 3 havonta találkozunk akkor ne egy roncsot lássak benne.

2017. dec. 26. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:
az mit jelent, hogy ápolatlan? Szülei nem veszik észre,hogy gond van. én megértem,hogy segíteni aksrsz, meg jót, próbálj meg vele közvetlenebb lenni.
2017. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ápolatlan, mert nem mos hajat, sem fogat, így sárgák és a lehellete sem a legfrissebb. Zsíros a füle, koszos a körme stb.
2017. dec. 26. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha ő nem akar segíteni magán, akkor te sem tudsz. Pláne 450km- ről.
2017. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!