Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az hogy nem bírok...

Miért van az hogy nem bírok szoros emberi kapcsolatokat kialakítani? Haverságnál többet szeretnék. Más is van így? Hosszú nyavalygás következik, köszi ha elolvasod! Írd le a te sztoridat is, ha van.

Figyelt kérdés

Van egy haveri társaság, akikkel összeszoktam járni. Velem együtt vagyunk 8-an. Kb. 5 éve már hogy időnként összejárunk, házibulit szervezünk, szülinapozunk stb.

Eleinte havi 3-4 alkalommal (szinte minden hétvégén) összejártam velük, aztán volt egy hosszabb időszak amikor hónapokig nem is találkoztunk, aztán megint sűrűbben, majd ritkábban stb. Tehát ez időszakonként változott. 4-5 hónapja ismét az az időszak van, amikor viszonylag sűrűn találkozom velük és most már tudatosan is erre törekszem hogy ez így is maradjon.


Azonban nagyon kívülállónak érzem magam. Néha úgy érzem hogy nem is ismerem őket igazán. Sok mindent nem tudok még róluk és ők sem rólam. Pár hete az egyik lány például nagyon rácsodálkozott amikor megtudta hogy én főállásúként dolgozom és nem gyakornokként, hisz még egyetemre járok. Ezen meglepődtem, pedig neki és a többieknek is elújságoltam amikor megkaptam az állást, emlékszem hogy kérdezgették is hogy bírni fogom-e a kettőt együtt. Ez apróság, de én úgy gondolom hogy akik régóta BARÁTOK, azok tudják azt, hogy mivel foglalkozik a másik. Sőt, azt sem tudják hogy mit tanulok az egyetemen, még a szakterületet sem, nem hogy a pontos szakot, kivéve 2 embert. Néha van, hogy nagyobb eseményt szerveznek, ilyenkor nem csak a "szűk kört", hanem másokat is meghívnak és ilyenkor sokszor 15-16-an vagyunk. Ekkor már klikkesedünk ugye, ami természetes, viszont tök mindegy hogy melyik klikkhez megyek oda dumálni, mindig értetlenkedve néznek rám hogy mit akarok tőlük, mintha semmi keresnivalóm nem lenne ott.

Ebből a 8 főből van, aki azt sem tudja hogy mit dolgozok vagy hogy hol. Én bezzeg az összesről tudom.

Tegnap volt szilveszteri buli, kb 10-en voltunk. Van egy lány, nevezzük Arielnek, ő eredetileg nem volt része ennek a társaságnak. Ismerte az egyik srácot, rajta keresztül megismerték a többiek. Pár alkalommal találkozott velük a tegnapi buli előtt és úgy veszem észre hogy jobban ismerik őt, mint engem. Meg népszerűbb is nálam, ami persze nem baj, meg nem is érdekel hogy ki mennyire szeret kit, ez nem verseny.

Valahogy nekem nem sikerült elmélyítenem a kapcsolatomat velük.

Szóval sokszor csak felesleges keréknek érzem magam, mintha csak megszokásból hívnának már, de valójában a személyem nem is érdekli őket és amúgy nem is akarnak közelebbről megismerni. Persze nem arra vágyom, hogy én legyek a társaság középpontja és ez a másik 7 ember imádjon engem és rajongjon értem, de szerintem engem sajnálnának a legkevésbé, ha mondjuk örökre otthagynám őket. Van olyan "tag", akivel az elmúlt 5 év alatt például egyetlen egyszer sem cseteltünk Facebookon, telefonáltunk egymásnak vagy írtunk sms-t. Igazából szerintem a számom sincs meg neki, de az övé meg van nekem...

Olyan nagyon ritkán van, hogy külön találkozok 2-3 emberrel a társaságból, általában csak az ilyen közös bulikon szoktam résztvenni. Pedig a többiek szoktak külön is összejönni...


Sokszor magányosabbnak érzem magam egy ilyen buli után, mintha el se mentem volna egyáltalán. Ekkor jövök rá hogy ők tulajdonképpen nem is a barátaim. Szörnyű érzés.


24 vagyok, többiek 22 és 28 közöttiek.



#barát #magány #azt sem tudják hogy ki vagy
2018. jan. 1. 22:14
 1/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
Részvétem. Én sem vagyok jó a barátok megtartásában. Elkopnak mellőlem, nem keresnek ha márnincs suli vagy közös pont. És amikor hallok felőlük, az fáj. Pl hogy a középiskolai barátnőm akivel együtt mentünk egyetemre, 5 évig egy szobában aludtunk, szinte a nővérem volt már nem az életem része. De a másik szobatársunkkal folyton beszél és ki is utazott hozzá a világ túlfelére... akkor elgondolkodok, hogy velem mi lehet a baj, engem miértnem lehet szeretni? Tiszteni? Kötődni hozzám?
2018. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Sajnos ez gyakran előfordul,hogy emberek akikkel évek óta összejárunk,a barátainknak tartjuk őket,mégsem tudnak rólunk alap dolgokat.Ha folymatosan összejárok valakivel számomra alap,hogy tudom mivel foglalkozik,mikor van a születésnapja meg néhány fontosabb információt is róla.Nekem is volt két lánby akikkel 5-6évig időnként összejártunk általában két hetente volt,hogy ritkábban.Ők ketten régebb óta ismerték egymást,jobban részt vettek egymás életének eseményeiben-amikből én kimaradtam.Az egyikük születésnapi köszöntőket se küldött általában.Ha személyesen is köszöntöttem ő hónapokkal később köszöntött vagy nem is köszöntött.Emellett sok rejtett,fondorlatos megnyilvánulása volt.Eltávolodtam tőle,már nem érdekel.Egy ellenérzés van bennem az irányába.Szinte mindig magáról beszélt,ha kérdezett is,feleltem de mintha üveg fal lett volna közöttünk,látszott a válasz már nem érdekli,nem jön át neki.

Elég személytelen világban élünk.3hónapja járok egy önismereti csoportba ahol 6-an vagyunk és havonta kétszer jövünk össze.Ott is van aki nem képes megjegyezni öt ember nevét és kicsit sértő tud lenni mikor a foglalkozás közepén megkérdezi mi is a neved.

Olyan érzésem nekem is volt már bizonyos emberekkel,társaságokkal kapcsolatban,hogy találka után rosszabbul éreztem magam,mert akkor jöttem rá milyen üresek is ezek a kapcsolatok.Ez annyiban változotthogy másként kezdtem el megélni az emberi kapcsolataimat.Amit kapok azt adom.Ha a másik nem tesz a kapcsolatért én sem teszek.Vannak akikkel csak szinházba,moziba meg egyéb rendezvényekre járok el.Van akivel sétálni járunk el,stb.

2018. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam az írásodat, de sajnos nem tudok tanácsot adni. Átérzem a helyzeted, bár az enyém még is más... a végeredmény ugyanaz, szinte feleslegesnek,idegennek érzem magamat a társaságban és emiatt magányossá is válok.

Gondoltam, hogy nem töröm magam a barátságra akkor, próbáltam másokkal esetleg összeismerkedni, de sajnos abban a helyzetben ragadtam, hogy mostmár a volt társasággal még olyan szinten sem vagyok jóba mint régebben, az újban meg szintén az ismeretlen, annyira senki nincs vele jóban tag vagyok, csak itt már megszokásból sem hívnak meg, csak ritkán becsúszok egy-két összejövetelre, ha valaki megemlíti vagy úgy alakul.

Elég kellemetlen, annyival könnyebb a helyzetem, hogy én még csak 18 éves vagyok, lassan megyek egyetemre és reménykedem, hogy ott jobban ki fogom tudni alakítani a baráti társaságomat!


18/L

2018. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell kényszeresen "barátokat" keresni. Tudomásul kell venni, hogy barátságból több is van egy élet során és többnyire egyik sem tart élethosszig. Egészséges lelkületű ember ezen nem akad fenn.
2018. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha több létszámú a társaság akkor nem igazán tudtok egymásra figyelni mert többen vagytok. Ilyenkor nem az egyénekre terelődik a figyelem, milyen mély a kapcsolat, hanem mindenki mindenkire figyel felszínesen, és inkább az a lényeg mit csináltok, miről beszéltek.


Ha kapcsolatot akarsz elmélyíteni, akkor személyesen kell beszélgetni másokkal, kettesben vagy hármasban, személyes témákról.


Pár nappal ezelőtt ismerkedtem még épp egy új sráccal. Mindketten 6 fős baráti társaság tagjai vagyunk, de mi ketten nem találkoztunk eddig, csak most.


Eleinte az egész csapattal együtt beszéltünk, szórakoztunk, de volt amikor kimentünk cigizni, akkor például ő meg én voltunk kint. Elkezdett mesélni valamit, én kérdeztem tovább mert érdekelt, és néha említettem magamból is egy kicsit hogy ismerjen.

De nagyon személyes dologról beszéltünk (szexről és a barátnőiről), én pedig mindig úgy szóltam hozzá hogy éreztettem vele nagyon figyelek.

Utána visszamentünk a csapatba, és máris érezni lehetett hogy ő már kialakított egy sokkal pozitívabb képet rólam.


Később is beszéltünk többet, nagyon sokat mesélt én pedig közben próbáltam tanítani (pl. mesélte hogy a barátnője kicseszett vele, és éreztettem vele hogy a barátnője volt a rossz és nem ő.) ezzel folyamatosan egyre jobban érezte magát miattam.


A srác folyamatosan dicsért utána hogy mennyire szeret, és milyen jó beszélgetni velem.

Egy nap kellett ahhoz hogy rohadt mély kapcsolatunk legyen.

Alkalmazkodnod kell egyes emberekhez úgy, hogy közben saját magadhoz hű vagy. Add magad, magadból adj mindig egy kicsit még ha nem is érdeklődnek, és pozitív visszajelzést adj mindenkinek.


"Ebből a 8 főből van, aki azt sem tudja hogy mit dolgozok vagy hogy hol."

Ez nem erről szól. Ha nem jó érzés valakivel az alap beszélgetés, jó hogy nem fogják érdekelni hogy mit dolgozik a másik. Felszínes lenne az egész, mintha buszon ismerkednél meg valakivel ami semmi érzelmi kapcsolatod nincs de kell téma amiről beszélsz ezért megkérdezed a munkahelyét.


Érzelmek számítanak amikor mélyíted a kapcsolatot, akármiről beszéltek is csak jó érzése legyen a másiknak, hogy milyen lazán lehet veled dumálni bármiről.

A baráti körömben nekem fejezik ki legjobban hogy szeretnek, mert a többiek ítélkezőbbek. Én kimutatom hogy bármit elmondhatnak, nincsenek tabuk, nincs szégyen, ezért árad belőlük a szó.


Tehát, persze hogy a csaj népszerűbb nálad. Nem az lesz a népszerűbb aki több ideig van ott, hanem aki jól alakítja az érzelmi kapcsolatát másokkal.

2018. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, most már én is afelé hajlok, hogy persze, megyek velük találkozni stb de ha ők a haverságnál többet akarnak majd akkor ők is tesznek lépéseket. Eddig nagyon egyoldalú volt a dolog.


3-as: Az egyetemen biztos hogy lesznek barátaid! Sok sikert! :)

2018. jan. 1. 23:11
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös: Köszönöm a tippet, amúgy egy darabig csináltam is azt, hogy mindig oda mentem 1-1 vagy 2 emberhez és külön beszélgettem velük, megadva számukra a teljes figyelmet és érdeklődést, hülyéskedtünk stb, aznap este tényleg közelebb is kerültünk egymáshoz, de 2 hét múlva kb ugyanott voltunk mint előtte.
2018. jan. 1. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!