Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, hogy eltűnjön...

Mit tehetnék, hogy eltűnjön az életemből?

Figyelt kérdés
Volt egy munkatársam akivel 15évvel ezelőtt barátok lettünk. A családom is nagyon megszerette őt és rendszeresen járt hozzánk. Egy idő után külföldre költözött és ott ment férjhez, interneten tartottuk a kapcsolatot. Velem és a mostohaanyámmal is levelezett néha telefonált. Pár év múlva megromlott a kapcsolata a férjével és innentől folyton pszichés problémái voltak. Vagdosta magát, sírógörcsei voltak, csont soványra éheztette magát. Ha hazajött pár hónapra kb. Körbeugráltuk, próbáltunk neki segíteni, főztünk rá, programokra vittük. Kb. Mintha családtag lett volna. Ő folyton azt mondta mi vagyunk a legjobb barátai és mindig számíthatunk rá. Aztán a m.anyám kórházba került. Tudta de fel sem hívta egy levelet sem küldött. Én meg akkor lettem rosszul amikor épp hazajött és együtt sétáltunk. De csak magáról beszélt és még meg is sértődött, hogy lemondtam a másnapi közös programot a betegségem miatt. Azóta sem kérdezte meg, hogy vagyok pedig kórházba kerültem és megműtöttek. Ezek után megkértem, hogy tünjön el az életünkből. De a szüleimet azóta is hivogatja és közösségi oldalon olyan posztokat ír, hogy a legjobb barátai stb stb. Ami szörnyű ízléstelen és bosszantó.
2018. jan. 17. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Élősködő, önző ember. Nyilván komoly mentális problémái vannak a leírtak alapján, de ez nem befolyásolja, azt hogy csak kihasznál titeket.


Tudod ott rontottátok el, hogy családtagként kezeltétek. Akár mennyire jó bárát valaki a 2 lépés távolságot mindig megkell tartani.

Tapasztalatból írom, bár ez nem segít.

Nálam és a családomnál az segített hasonló helyzetben, hogy tiltottuk minden hol közösségi oldalakon, illetve a telefont nem vettük fel neki, akár hogy fenyegetözött, hogy kárt tesz magában és a gyermekeiben.

Aztán talált másokat egy idő után,akiket kihasznált lelkileg, anyagilag és érzelmileg.

Majd rövid időn belül az új barátok is szembesültek a ténnyel, hogy a hölgy kizsákmányoló és csak magára gondol.

Giminazista barátnőm volt, az édesanyjával jó körülmények közt élt, de egy pohar víz nem sok annyival nem kinálta meg soha az embert ő nálunk evett ivott ott aludt pénzt adtunk neki mikor a az édesanyja meghalt az édesapjával nem tartotta a kapcsolatot mert új családja volt csak mi voltunk neki amivel vissza élt, úgy viselkedett mint egy családtag, majd lett egy "komoly" barátja terhes lett és meglopott minket és itt telt be a pohár nálunk.

Mint kiderült nem mi voltunk az egyedüleik.

Hát ilyen ez nyújtod a kissújjad és az egész karod kéne.


Szüntessetek meg minden kapcsolatot vele telfont nem felvenni és talál más "balekokat" idővel.

Kitartás!

2018. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szüleimnek hiába van meg a véleményük róla nem teszik rá a telefont. Tudják mit gomdolok ezért ha nem kérdezek rá nem mondják el ha hívta őket. Ők azt momdják ez régi ismerettség ezért idvariasak vele de már nem tekintik barátnak. A m.anyám meg szerintem még mindig sajnálja. Pedig legitóbb már odáig jutott a dolog, hogy nyilvánosan ócsárolt és rágalmazott meh.rosszhíeremet keltette az apám adatlapján 6nappal egy életmentő műtétem után. Csak azért mert megkértem, hogy szálljon le a családomról. Nekem ebből nagyon elegem van és tejetetlen vagyok mert egy mahamutogató hazidozóról vsn szó aki az internetet használja mások bosszantására és zaklatására. Sajnos vannak akik bedőlnek még neki ahogy mi is tettük. Pedig már 30 elmúlt, nem kisgyerekről beszélünk.
2018. jan. 17. 18:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul komfliktust próbál teremteni köztem meg a szüleim között a hazugságaival. Nem tudom vele felvenni a vesenyt, mertnúgy hazudik mint a vízfolyás én meg csak az igauat tudom mondani és az kevés. Már volt, hogy engem szúrtak le, hogy miért mondtam neki ezt vagy azt...amiből egy szó sem volt igaz.
2018. jan. 17. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:

A szüleid jó emberek lehetnek hisz tolerálják a megnyílvánulásait csak tudod a sajnálat és a jó viszony megtartása egy idő után felőrölehti a családi jó viszonyotokat, hisz ő valamilyen formában, de a leírtak alapján rivalizál veled...

A szüleid meg hagyják mert sajnálják gondolom az eddigi megélt sérelmei miatt.


Ez sajnos olyan patthelyzet, felnőtt embereknek nem tilthatod meg kivel tartsák a kapcsolatot mégha jót szeretnél akkor sem tudsz mit csinálni a legjobb, ha nem csinálsz semmit próbáld meg teljesen kizárni az életedből legalább magadat óvd, majd idővel ez a kapcsolat megszakad, vagy jócskán halványulni fog a szüleid és közte, egy idő után ők is befognak sokkalni hidd el.


Jó egészséget :)


Aztán majd az idő előre haladtával,ha lehetőséged lesz rá írd meg ide, hogy alakultak az események.

2018. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok...köszi 🙂
2018. jan. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!