Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell barátkozni?

Hogy kell barátkozni?

Figyelt kérdés
A való életre gondolok, mert neten azért jóval könnyebb a dolog. 20 éves vagyok, soha nem voltak barátaim, pedig egyébként jó arc vagyok (szerintem). Általános suliban azért nem voltam jóban senkivel, mert csendes gyerek voltam és kiközösítettek, csúfoltak az osztálytársaim. Gimnáziumban lett egy-két ember, akikkel beszélgettünk, de ahogy elballagtunk, mindenkivel megszakadt a kapcsolat. Egy lány maradt, akivel egyetem alatt is beszéltünk, de neki nemrég barátja lett, úgyhogy már nem foglalkozik velem, nem hibáztatom emiatt. Egyetemen másfél év alatt nem beszéltem senkivel, mert nem voltam gólyatáborban, a bulizós-lerészegedős programokban nem vettem részt, így a többiek nem igazán voltak rám kíváncsiak. A csoporttársaimmal annyi a kapcsolatom, hogy köszönünk egymásnak (van, akivel még ennyi sem). Hiába próbáltam velük beszélgetést kezdeményezni, soha nem tűnt úgy, hogy érdekelném őket. Ritkán találkozom olyan emberrel, aki tényleg szimpatikus, de igazából nem is nagyon találkozom emberekkel, csak ülök a szobámban és a szükséges helyekre járok el (órák, könyvtár, bolt, bank...). Nem járok soha szórakozni, mert ott is csak ülnék tök egyedül, ami elég ciki lenne. Vizsgaidőszakban írtam egy pár ismerősömnek, hogy hogy állnak a vizsgákkal, néhányan nem is válaszoltak, vagy ilyen egy szavas választ adtak, volt, aki csak szó nélkül letiltott... Senki nem kérdezett vissza, hogy én hogy állok. Amúgy is mindig csak én írok másoknak, ők lesz*rnak engem. Létezik olyan, hogy valaki annyira unalmas, hogy emiatt az egész életét úgy kell leélnie, hogy senki nem foglalkozik vele? Vagy mi ez, mit csináljak? Úgy érzem, kezdek megbolondulni az egyedülléttől, csak ülök a szobámban és tanulok, napok óta nem szóltam senkihez. 20/L

2018. jan. 17. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Teljesen magamra ismertem. Nekem is ugyanez volt a sulis menetrend. De egyébként is azt szoktam mondani, hogy suliban nem érdemes barátkozni, mert ott általában a hely köt össze, nem a szimpátia. Van kivétel, de kevés ilyet látok. Inkább az a tipikus, hogy szétmennek az emberek a suli végén, és viszik magukkal a barátságukat is.


Nálam általában úgy működött a dolog, hogy mikor voltak magányosabb napjaim, heteim utána vagy itt ismerkedtem emberekkel, vagy olyanok találtam meg, akikre nem is számítottam. Volt, hogy egy atomparaszt lánynak egy normális barátnője írt rám, hogy velem is ilyen-e.. Vele azóta vagyunk barátok, pedig előtte is ismertük egymást.


Szóval egyrészt bízhatsz az ilyen véletlenekben is. Másrészt van esetleg valami elfoglaltságod, ami nem a szobán belüli tanulás?:)


23

2018. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálod azt, hogy kimodulsz a szobádból és egyelőre csak sétálgatsz olyan helyeken, ahol sok az ember? Park, szórakozóhelyek..stb. Figyeld meg egyelőre az embereket, aztán ki fog alakulni, lesznek barátaid, előbb csak ismerősök, majd barátok lesznek azok, akikkel tényleg kijössz.


De amúgy a leírásodból az tűnik ki, hogy túl kritikus vagy az emberekkel szemben ("...ritkán találkozom olyan emberrel, aki tényleg szimpatikus,..."). Ne skatulyázz be senkit előre. Pár mondatból, egy idegen arcból nem tudod leszűrni, milyen ember a másik, ahhoz meg kell őt ismerned, beszélgetned kell vele. Egy (sok) beszélgetésből meg már olyan személyes dolgok is kiderülhetnek, amik hatására akár unszimpátiából szimpátiába is átcsaphat a dolog).

2018. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még valami az emberekkel kapcsolatban, ezt jól fogadd meg:


"Ne fuss olyan szekér után, amelyik nem akar felvenni".


Majd lesz olyan szekér, amelyik fel fog venni, de SENKI miatt ne változz meg, úgy értem, hogy ne fordulj ki önmagadból, mindig őszintén magadat add a másoknak, mert aki agy elfogad, az fog barátod lenni hosszú távon is, aki meg így, ahogy vagy, nem fogad el, az menjen is

2018. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Muszáj sulin belül barátkoznom, mert máshová nem járok. Szívesen járnék néha szórakozni, beülni valahova esténként és beszélgetni, kávézni, teázni de egyedül nem tudok semmi ilyesmit csinálni, és amúgy is felesleges lenne, a saját társaságomat a szobámban is élvezhetem.


Már nem is nagyon kezdeményezek, mert tényleg unalmas vagyok, egy érdekes ember pont lesz*rja az olyanokat, mint én. Nem tudom senkinek elmesélni, hogy mit csináltam hétvégén vagy hol voltam nyaralni, mert nem csinálok semmi érdekeset. "Ördögi kör" ez a dolog, mert ha lennének barátaim, akkor elmennék velük szórakozni, moziba, ide-oda, és kevésbé lennék unalmas, dehát így nyilván nem fogok senkivel összebarátkozni.

2018. jan. 17. 20:04
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 tudom, és ilyen téren viszonylag erős vagyok, mindig is úgy voltam vele, hogy inkább leszek egyedül, minthogy megváltozzak csak azért, hogy egy társaság befogadjon. Csak így 20 évesen már kezd krvára kiakasztani, hogy nincs a világon egy olyan szekér sem, ahová én kellenék.
2018. jan. 17. 20:06
 6/16 anonim ***** válasza:

"egy érdekes ember pont lesz*rja az olyanokat, mint én"


De ezt Te gondolod, hogy a másik érdekesebb, mint Te. Egyáltalán nem biztos, hogy így is van valójában...jellemezz kérlek egy számodra érdekes embert...mitől érdekes a számodra? Külső-belső tulajdonságokat is írj.

2018. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Csak így 20 évesen már kezd k*rvára kiakasztani, hogy nincs a világon egy olyan szekér sem, ahová én kellenék."


Akkor vagy nagyon különleges lehetsz, úgy értem, az átlaghoz képest szokatlan, vagy esetleg túl mufurc, tüskés és félnek tőled az emberek.

2018. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"jellemezz kérlek egy számodra érdekes embert...mitől érdekes a számodra? Külső-belső tulajdonságokat is írj."

A külső nem igazán érdekel, legalábbis én nem a kinézetük miatt szoktam érdekesnek tartani embereket. Belsőre: okos, értelmes, művelt, több témához is hozzá tud szólni, vannak hobbijai. Jó a humorérzéke, jól tud kommunikálni.


"Akkor vagy nagyon különleges lehetsz, úgy értem, az átlaghoz képest szokatlan, vagy esetleg túl mufurc, tüskés és félnek tőled az emberek."

Szerintem egyik sem vagyok, normálisnak tartom magam. Nem tudom, miért félne tőlem bárki is, nagyon csendes, visszahúzódó vagyok, egy társasában általában észre sem vesz senki. Külsőre sincs semmi különös bennem, átlagos testalkatom van, viszonylag visszafogottan öltözködöm és sminkelek.

2018. jan. 17. 20:28
 9/16 anonim ***** válasza:

A kinézetedet látni kéne, így leírásból elképzelek magamnak valakit, és biztosan más vagy :D


Buli, szórakozás neked milyen szinteken megy? Főleg mivel elvileg visszahúzódó vagy.

Akik ilyen helyekre járnak, általában bírják a felületes bájcsevegéseket is. Te mennyire szeretsz elmélyülten beszélgetni? Mert ha neked sem megy ez annyira, akkor megismerni is csendesebb helyen lehetne olyan embert, akivel lehet menni beülős helyekre.

2018. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, miért félne tőlem bárki is, nagyon csendes, visszahúzódó vagyok"


Azért, mert így nem tudják, mit gondoljanak rólad. Egy nagy rejtély vagy a számukra :-)Amit nem ismerünk, attól pedig félünk általában.

2018. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!