Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi tévő legyek, ha elvesztette...

Mi tévő legyek, ha elvesztettem a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés

15/f vagyok, atletizalok, ahol megismertem egy lányt, akivel iszonyatosan jóba lettem. Már két éve tart a barátságunk, pont amióta megkezdtem középiskolás pályafutásomat.

A suliban lett egy nagyon jó haverom, akivel szintén nagyon jóba lettem, habár a csaj (nevezzük B-nek), mégis fontosabb nekem.

Kb másfél hónapja úgy alakult, hogy a srác (P) itt bulizott a városban, ő pedig messzibb lakik, és kérte hogy had szálljon meg nálam egy estére. Én viszont B-nél voltam, megkérdeztem, hogy ide jöhet-e, ő meg mondta hogy igen. Azóta bánom azt a napot..

Akkor jóba lettek, elkezdtek irogatni, majdnem minden este hívásban is dumáltak.

És ez nekem nagyon rosszul esett/esik is, és ez nagyon meglátszott rajtam.. görcsölt is a hasam, hány ingerem volt..

Mások örülnek, ha a legjobb barátai jóba lesznek, viszont ez engem zavar.. rohadtul féltem attól, hogy B számára közömbös leszek, le fog cserélni P-re, vagy ilyesmi.. pláne, hogy mondta is B, hogy egyre szimpibb lesz neki P.

És ezt, hogy emiatt szarul voltam, észre vette B, és addig faggatott, míg nem elmondtam neki.. gondoltam hogy elmondom, csak nem lesz belőle akkora baj.. hát igen, pofára estem.

A csajnak szar érzése lett attól, hogy így érzek, ezért nincs annyira kedve irogatni P-vel, mondta, hogy beszéljek vele.

Viszont hozzáfűzte, hogy ezentúl sokkal inkább egy harmadik személlyel fog lógni (B-nek én és egy lány voltunk úgy mond fontosak, ő rá gondolt.)


És most egyántalán nem tudom mit tegyek.. P-t ugyan úgy legjobb barátomnak gondoltam, de B nekem fontosabb..

Most fogalmam sincs mit tegyek.. nem akartam elveszíteni, nagyon fontos ő nekem, visszacsinálni meg nem tudom.. valszeg féltékeny lehettem P-re, és ez lett a vége.


Nagyon, de nagyon kérlek, hogy segítsetek, nem akarom, hogy így végződjön!🙁



2018. jan. 18. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet, hogy kicsit többet érzel a lány iránt, mint barátság?
2018. jan. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, köztünk csak barátság van. :)

De pont ezaz, hogy nem akármilyen, éppen ezért zavar ez az egész annyira..

2018. jan. 19. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyászold meg, és utána menj tovább! Az élet megy tovább. Ha ő már nem akar az életed része lenni, vedd tudomásul, értsd meg, és engedd el. Barátkozz meg a gondolattal

(Amúgy én még nem olvastam el a kérdés kifejtését)

2018. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HaEv ***** válasza:

Drága Kérdező Fiatalember!

15 évesen még azt hiszi az ember, hogy a barátságok örökké tartanak. Hát nem.

Amit viszont itt írsz, néhány sebből vérzik. A két legjobb barátod egymásra talált és jó barátok lettek. Neked kell magaddal letisztázni, hogy ez miért baj. Ha a barátságba nálad nem fér bele az, hogy a barátod mással is jóban lehet, akkor ezt önzésnek hívják. Nem tulajdoníthatod ki magadnak egyik embert sem!

Azonban mivel fiúk vagytok és te egy lányról beszélsz, komolyan gondolkozz el azon, amin a lány is elgondolkozhatott, hogy vajon te biztos, hogy csak barátságot érzel?

Nem beszélve arról, hogy ennek a lánynak nagyon kellemetlen ez a helyzet - és akkor még csak a barátság lehetőségét néztük. Nem akar közétek állni, és ez nagyon nagy érettségre utal! Megértem, hogy megijedtél, hogy el fogod veszíteni,mert egy ilyen felelősségteljes gondolkodású ember barátsága valóban nagyon értékes lehet.

Megoldás: fogadd el, hogy jóban vannak. Fogadd el, hogy a lány úgy döntött, nem veletek fog barátkozni. És tanulj ebből. Legközelebb máshogyan csináld. Nem körülötted forog a világ! Az emberek időnként mást tesznek, mint amit te szeretnél. Tanuld ezt meg!

2018. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!