Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért mindig az ilyen emberek...

Miért mindig az ilyen emberek találnak meg, miért ilyenek a "barátaim"?

Figyelt kérdés

Nem sok barátom van, elég visszahúzódó vagyok, viszont nem hagyom magam.

Van pár barátom, akiket már jó ideje ismerek, de egyben hasonlítanak, hogy vagy irigyek rám, vagy versenyezni akarnak velem.

Ezt minden nagyképűség nélkül mondom. Nincs irigylésre méltó életem, sőt, meglehetősen nehéz, mégis próbálom a legjobbat kihozni belőle. Ha próbálok előre jutni, próbálnak visszahúzni.


Egyedül nevelem a gyerekem, iszonyú nehéz. Egyik barátnő sincs ilyen helyzetben, tehát abszolút nem érzik át, milyen ez.

Úgy gondolom a barátoknak motiválni, segíteni kéne egymást, nem visszahúzniuk.

Azért nagyjából leírom mire kell gondolni.

Pl.

Akarok venni egy nagyobb értékű dolgot, azzal kapcsolatban, amit szeretek csinálni. A barátnőm, nem szereti azt csinálni, de mégis vesz (hitelből), hogy neki legyen az amit én szeretnék. (Ezt egyébként rendszeresen eljátssza mindennel, amit kiejtek a számon, új ágy, új telefon, új diéta, stb stb )


A másik.

Gyere ide, gyere oda, menjünk ide, jöttök, van kedved?

Ha nemet mondok napokig nem beszélünk, mert megsértődünk, ám ha én hívom nem ér rá. Ha felajánlok egy másik időpontot, biztos benne, hogy ne fog ráérni, de állítja, hogy nem sértődött be (pedig de, egész nap otthon ül) .

Elvárná, hogy kisgyerekkel órákat utazzak hozzá, ő viszont nem teszi meg ezt fordított esetben.


Csak ilyen emberek vesznek körül.

Ha az elején jól ki is jövünk, mindig ez a vége, féltékenység, irigység. Nem örülnek a sikereimnek, a boldogságomnak, tőlem pedig elvárják.

Sok ilyen embert építettem már le, de most maradjak teljesen egyedül barátok nélkül? Senkivel nem beszélni, senkivel nem találkozni? Mit tennétek?

Próbáltam már velük beszélni erről, hogy zavar, de hiszti a vége.

Most megpróbálom minél felszínesebbé tenni a kapcsolatot, mert ez nem mehet így tovább. Vélemények?



2018. jan. 22. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ilyeneket le is kell epíteni... :/

Nekem a párom családjából lettek ilyen "rokonaim" de én még csak le sem tudom építeni őket.

Az nem megoldás hogy egyedül maradsz, addig kell keresni amíg egymásra nem találtok az igazival. :)

2018. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem találkoztam még ilyesmivel. Kevés barátnőm van, (4) de rájuk mindenben számíthatok, és együtt örülnek velem. Pedig megtörtént már, hogy olyasmi történt velem, amire akár lehetne is irigykedni, velük is volt olyan, hogy őszintén szerettem volna a helyükben lenni, de azzal együtt nem bántuk a másik sikerét, sőt...


Van viszont egy “kényszerbarátnőm” a férjeink jóban vannak, mi eléggé nem bírjuk egymást, de a fiúk miatt udvarias pofát vágunk a négyes találkozókon. Na ő viszont ilyen, pi_csáskodó, irigy, féltékeny, néha a fejébe veszi hogy az egész világ az ő férjét, az ő életét akarja... nem lehet, hogy a te ismerősed is ilyen kényszer szülte barátságok? Főleg amelyik mindig otthon ül, talán csak azért van veled, mert más nem viseli őt el. Ez esetben viszont érthető, ha rosszul viseli a te jó életedet, mert ez azt jelenti számára, hogy jobban megvagy nélküle. Vagy valami ilyesmi, nem látok bele az agyhalottak gondolatmenetébe :) A lényeg az, hogy inkább csak elviselitek egymást, hogy legyen kivel kimozdulni, de ez nem barátság. Szerinted?

2018. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Érdekes módon a példáid nem illusztrálják annyira a leírtakat, hol van itt az irigység és visszahúzás? Inkább úgy tűnik, mintha te kombinálnál összefüggéstelen dolgokat és belemagyaráznád.

Az első példád: engem nem érdekelne, hogy mit vesz, szerintem az irigység nem itt kezdődik. Nekem irigység miatt ment tönkre örökre a barátságom egy családi baráttal, aki mocskolkodott, lehordta egy ismerősőmet, elítélte, csak mert zokon vette, amikor egyszer dicsekedni hallotta őt.

Második példád: ez inkább önzőség, de ennyiből nem állítanám, hogy lehúznak téged.

2018. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, lehet ilyen kényszer barátság, második. :(


Írok akkor rövid mondatokat, amiből talán érzékelhető lesz.


-Neked sosem lesz saját lakásod, egyedül miből tartanád fent?

-Kocsival akarsz dolgozni járni? Addigra nem lesz autód. (2 hónap múlva lett autóm, nagyon szép, meg sem mondani róla, hogy nem új, természetesen mikor elmeséltem, akkor "dejoneked" volt a reakció)

-Úgysem kapsz jó munkát, majd gyárba mész vagy takarítani. (mindketten ilyen helyen dolgoznak)


Ha valami jó történik nem érzem, hogy velem örülnének. Csak a száj húzogatás van, meg a téma terelés. Én tudok másnak örülni, nekem miért nem lehet?


Most hirtelen ennyi ugrott be, de ha agyalnék ömlene a sok beszólás, meg hiszti.


Az egész kapcsolatunk arról szól, hogy ássam el magam, mert egyedül egy gyerekkel nem jutok sehová. Én ezt nem így látom. Nem hátráltat a gyerekem, sőt.

Mégis csak azt kapom, hogy "neked nem adnak hitelt, mert nincs annyi jövedelmed gyed alatt", de az én gyerekemnek mégis mindene megvan, hónap végén is marad pénzem, nem hónap közepén izzadok hogy nincs pénz pelenkára.

2018. jan. 22. 12:52
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja a másik a gyerekeink versenyeztetése.

Az a kedvencem.

Ha az övé csinál valami újat, körbe kell ugrálni, ha az enyém, akkor kapok egy mosolygós fejet.

Az enyém már sokat beszél, az övé semmit. Ez most tabu, míg az övé el nem kezd beszélni. Az övé előbb indult el, mint az én gyerekem, de ő állandóan ezzel jött.

Tehát nemcsak, hogy én nem lehetek jobb valamiben, vagy nekem nem lehet jobb, a gyerekeinknél is ugyan ez van..

2018. jan. 22. 12:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ajánljam-e magam, vagy sem. Egyátalán hajlasz-e a bárhol ismerkedem dolog felé, vagy elzárkózol előle. Előre leszögezem, barátnőd nem lehetek. Lehet egy férfi jobban megértene, nem akarna versenyezni, nem irigykedne? Ki tudja. Az ismeretleneket irigylem, mert elérték a céljaikat, nekem pedig még célom sincs. Irigylem, mert van kihez szólniuk, nekem meg jóformán nincs. A földön fetrengve üvöltük, hogy miért van mindenkinek párja és nekem ebből miért jutott eddigi életemben? Ha valakivel napi szinten találkoznék, talán ha valakit tényleg a barátomnak nevezhetnék, ugyanígy éreznék? Belénk, belém van ez az érzés építve? Tényleg tudnék őszintén örülni egy ismerősöm sikereinek? Ki tudja. Előző munkahelyemen az összes kollegámnak volt valakije, csak nekem nem. Napi szinten találkoztunk, mégsem az irigység töltötte be a teret, mint egy szomszéd, az utca embere, vagy egy régi osztálytárs esetében.

Az irigység, a versengés mindenkiben benne van. Az irigységet kitárgyalatam, a versengést nem. Versenyezni utálok, mert mindig vesztek. Nem próbálok jobb autóval, jobb telefonnal, jobb munkahellyel, jobb kapcsolatokkal felvágni, mert mindig alul maradok.

Nem tudom miért válaszoltam. Segíteni nem tudtam, talán csak megerősítem: valahol ott van az a személy, akire vágysz, csak nagyon nehéz megtalálni, minden esetre sok sikert hozzá! Vedd észre azt, aki esetleg az ajtón kopogtat, esély bármikor, bármire van, még ha nem is egy nő személyében.

2018. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog tetszeni a válaszom, kérdező, de majd egyszer talán, egy nyugodt pillanatodban ha végiggondolod, megleled a logikát benne.

Evolúciós okokból a nők barátságába mindig valamiféle irigység is beleszól. A barátság az őskorból ránk maradt atavisztikus érzelem. A többtonnás mamutra vadászó, vagy az ellenséges hordákkal hadakozó ősembernek az egymásra utaltságából alakult ki. Nekik nagyon nem volt mindegy, hogy a mellette kőbaltát szorongató hordatag milyen érzelmeket táplál irányába, hogy vajon megvédi-e a seggét, ha bajba kerül, vagy csak a sajátját igyekszik menteni?

A nők abban a korban gyűjtögettek. Nekik a másik nő nem segítség, nem társ volt ebben, hanem konkurencia. Vetélytárs, aki, ha nem siet, felszedi előle/előtte a kevéske gombát, magvakat.

2018. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miquel:

Olvass, mielőtt ostobaságokat írsz. Az ősemberek kisebb hordákban, csoportokban éltek, azokat a magvakat a nők együtt gyűjtögették, mint ahogy a férfiak is együtt mentek vadászni. Ennyit rólad, meg a műveltségedről. A nőkről is ennyit tudsz? Talán neked ilyen picsuló csajok jutottak, akik folyton rivalizáltak, még nem jelenti azt, hogy minden nő ilyen.

2018. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Úgy vélem, kedves utolsó, hogy sikerült megtanulnom olvasni. Több mint 50 éve, és tekintve, hogy akkoriban könyvekből szereztük az ismereteinket, másképp olvasok, mint te. Mert amíg az interneten szörfözni kell, és elég a felszínes ismeretek megszerzése, míg a könyv elmélyülést kíván. Amit az általad nehezményezett hozzászólásomban írtam, azt is olvastam egy többszáz oldalas tanulmányban.

Akikek ismerősen cseng a nevem ezen az oldalon (főleg a párkapcsolatok kategóriában), azok tudják, hogy nagy rajongója voltam/vagyok a női nemnek. Számtalan olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amiben mi, férfiak a nyomukba sem érhetünk. Ezzel együtt barátnak csapnivalóak, ezt el kell ismerni. Sokat tanultam a nőkről. A legtöbbet tőlük maguktól, a számos kapcsolatomon keresztül, de rengeteg cikket, etológusok tanulmányait is átnyálaztam, hogy jobban megismerjem őket. Hogy megfejtsem, miért különböznek annyira a férfiaktól mind lelkivilágban, mind gondolkodásmódban. Így tudtam közel kerüli hozzájuk, ennek köszönhettem a náluk elért sikereimet. És tanulom még most is őket, pedig évtizedek óta boldog házasságban élek.

Neked is azt javasolom, hogy tanulj a másik nemről, ha azt szeretnéd, hogy széppé tegyék az életedet. És főleg tanulj meg normális, emberi módon kommunikálni embertársaiddal.

2018. jan. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

* addig a könyv elmélyülést kíván.

** Akiknek

2018. jan. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!