Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 7 éves kapcsolatban az addigi...

7 éves kapcsolatban az addigi egyetlen és legjobb barátnőm sokáig elhanyagolt az új barátja miatt, most próbáljuk visszahozni ami régen volt, de nagyon rossz érzéseim vannak?

Figyelt kérdés

Szóval ő az első barátja, és csúnyán elhanyagolt miatta, hónapokig szüneteltette a barátságunkat, úgy, hogy én azt sem tudtam miért. Igazából az élete egy nagyon fontos részéből tudatosan kihagyott. Nemrégen rájött, hogy vissza akarna kapni, és mivel nekem is nagyon hiányzott ő, próbálkozunk rendbetenni a kapcsolatunkat, de bennem rettenetesen rossz érzések vannak. Bizonytalanság, hogy semmi nem lehet már a régi, amikor olyan gyönyörű volt a barátságunk, félelem, hogy újra megcsinálja velem, irigység is (mindig is sokkal jobb élete volt, mint nekem) és jó nagy adag féltékenység a barátjára... vagy a kapcsolatukra, nem is tudom. Hogy miatta háttérbe szorultam, ezt nagyon rosszul viselem.

Hol jó kedvem van emiatt, hol elszomorodom, ha ezek előtörnek. Túl leszek ezeken valaha, el fognak múlni? Mit tegyek, hogy ezek ne motoszkáljanak bennem amikor csak eszembe jut az egész?

23L



2018. jan. 24. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia, én 30 felett vagyok, volt egy barátnőm akivel 14 éves korunk óta jóban voltunk, osztálytársak voltunk és suli után is kapcsolatban maradtunk.

Aztán közös munkahelyünk lett és akkor kezdett ellenem fordulni, folyton szidott másoknak, eléggé eldurvultak a dolgok.

Aztán sok év után felkeresett fészbukon és próbálta volna rendbehozni a dolgokat mert gyereke született....és valamiért emiatt úgy érezte, hogy rendbe kell tennie a dolgait. Ezt mondjuk nem értettem, mi az összefüggés.

Próbálkoztunk, de továbbra is éreztem rajta, h néha indulatos, lekezelő, h vissza kell fognia magát, h ne szóljon be... Úgyhogy elengedtem ezt az egészet, nem vagyok már kíváncsi rá. Egy barát nem viselkedik így, és szerintem ezt te is jól tudod.

2018. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazi barátok akkor is barátok, ha ritkán találkoznak. Én nem haragudnék meg azért egy barátnőmre, mert egy-két hónapig éppen nem találkozunk.

Mindenki éli a saját életét. És közben, ahogy van időnk, kedvünk találkozunk. Ettől persze még telefonon, neten lehet tartani a kapcsolatot.

Ne azon gondolkodj, hogy neki mije van, és neki van barátja, kapcsolata, hány hete nem találkoztatok. Ha szeretsz vele lenni, akkor találkozzatok.

2018. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem, miért csinálta ezt, de látom rajta, hogy tényleg rendbe akarja hozni a barátságunkat, bocsánatot is kért, próbálkozik is, én is szeretném, csak hogy küzdjem le ezeket a csúnya érzéseket :( Vagy idővel elmúlnak majd?
2018. jan. 24. 09:24
 4/12 A kérdező kommentje:

Mi minden nap beszéltünk és nagyon gyakran találkoztunk. Megosztottunk egymással mindent. Ezek után azért nagy vágás volt hirtelen 5 és fél hónapnyi szünet, teljesen bizonytalanságban, azt sem tudtam él-e még, vagy itthon van-e Magyarországon.

Mindez a srác miatt... Akivel most már bizalmasabb kapcsolatban van, mint velem valaha volt (nyilván).. De miért esik ez ilyen rosszul és mit tegyek ellene?

Amúgy nekem is van párom.

De sok dolgot csak a barátnőmmel tudtam/tudok megbeszélni. Rossz érzés, hogy ő esetleg nem érez így.

2018. jan. 24. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként én is átéltem már hasonlókat.

Szemtől szembe kellene megbeszélni az ilyesmit, nem neten.

Nekem is rosszul esne az ilyesmi, bár nálam - úgy gondolom - a másik fél ki tudná védeni ezen rossz érzéseket, ha a kapcsolat-megszakítás előtt közölné, hogy "megérkezett az életembe a szerelem, ez van, lehet hogy most nem fogjuk tartani a kapcsolatot egy ideig, de ez nem végleges".

Szerintem ha mindenki kapna egy ilyen mondatot, a rossz érzések jelentős részének elejét lehetne venni, persze biztosan így is rosszul tud esni a dolog, de nekem így tálalva kevésbé esne rosszul.

2018. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem is Magyarországon él?


Valószínűleg azért esik rosszul, mert ahogy írod, ő az eddigi egyelten barátnőd. Ha pedig féltékeny vagy a kapcsolatára, akkor te nem vagy elégedett a saját kapcsolatoddal.

2018. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De, itt van, csak mielőtt megszakadt a kapcsolat, mondta hogy gondolkozik rajta hogy kimegy.


Ezek az érzések el fognak múlni idővel? Most csak a friss seb miatt érzem ezeket? Nem akarom még a végén én megmérgezni a kapcsolatunkat a hülye érzéseimmel. :(

2018. jan. 24. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy őszinte beszélgetés talán segíthetne,hogy miért tette azt amit tett?Mi indította arra?A kapcsolat helyrehozásánál felvetődik a kérdés,hogy minden rendben van-e közte és a barátja között és nem csak azért akarja újra ezt a barátságot,mert a párkapcsolata bizonytalan és nem akar egyedül maradni az érzéseivel és mivel volt régen egy jó barátnője,aki megértette most újból jó lenne neki a barátság.De ez csak egy feltevés.Ha rossz érzéseid vannak akkor az valamire utalhat,lehet furcsán hangzik,de a lelkünk néha előre jelzi,ha valami nincs rendben.A leírásból az tűnik ki,hogy nagy benned a bizalmatlanság,félelelem a kapcsolatot illetően.Biztosan nagyon mélyen érintett a dolog,hogy a barátnőd se szó se beszéd fél évig nem jelentkezett.Ezt kellene tisztázni.Sokszor nem elég a sajnálom.Magyarázatot is kell adni a dolgokra,hogy az érthetővé váljon,olykor még az okozott kárt is jóvá kell tenni.Ez a háttérbe szorultság érzése jelentkezhet más dolog miatt is.Érezted-e már valaha úgy a múltban,hogy háttérbe szorítottak: pl.szüleid,testvér,más barátok,bvagy bárki?Az is előfordulhat,hogy régi múltbéli seb szakadt fel benned annak hatására,hogy a barátnőd elhanyagolt,mert valamikor régen már tapasztaltál ilyen érzést a barátnődtől függetlenül is.Érdemes ezen is elgondolkodni.Biztosan túl leszel rajta,el is fog múlni,de nem azonnal.Ha benned ez továbbra is ennyi tépelődést okoz érdemes lenne átbeszélned a dolgot egy mentálhigiénés szakemberrel vagy pszichológussal.Az sokat segítene,hogy mélyebben és összefüggéseiben lásd át a helyzetet és gyorsabban megoldást is hozna.De lehet a barátnőddel való őszinte beszélgetés is segítene,ha ez kivitelezhető és t is készen állsz rá.
2018. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Jaj istenem, gyerekek... mindenki átment már azon, hogy a friss szerelem elvette az eszét, és csak a párjával akart lenni, mert rózsaszín felhők, és minden nap szex, és ő a lelkitárs, stb... ilyenkor bizony a barátok háttérbe szorulnak egy időre. De ha előjön a másik bűnbánó pofával, hogy “ne haragudj, elhanyagolatalak, de most már itt vagyok” akkor felesleges durcizni. Ha szereted, ha tényleg a barátod, akkor nem kell játszmákat csinálni.
2018. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem mindenki, például én sem az exemnél, sem a jelenlegi páromnál nem hanyagoltam el sem őt, sem mást. És akkor megbeszéltük, hogy ő sem tesz majd ilyet, mert szerinte is nagy szemétség. Erre megtette.

Azt külön "köszönöm", hogy az érzéseimre játszmaként és durcázásként tekintesz, mint írtam engem is zavarnak, mert szeretnék benne hinni újra, és nem akadályozni, hogy minden olyan legyen, mint régen, de erre nem válaszoltál... Ha már ilyen nagyon okos vagy, áruld már el azt is hogy szabaduljak meg tőlük! Mert ha elnyomom magamban újra és újra elő fognak törni...


Ellenben az előtted válaszoló kommentje igen hasznos volt! Köszönöm!

2018. jan. 24. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!