Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért gondolok mindig mást...

Miért gondolok mindig mást ugyanarról az emberről?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel kapcsolatban nem tudom eldönteni, hogy hogyan viselkedjek.


Nincs vele bajom, sok témáról lehet vele beszélgetni, viszont leginkább akkor érzem csak, hogy szükségem van rá, amikor magam alatt vagyok. Ez pedig azért van, mert nagyon érzelemdús ember, és meg tud nyugtatni.

Viszont amikor jó a kedvem, olyankor nem szorulok lelki támogatásra. És olyankor meg nem érzem úgy, hogy annyi témánk lenne.


Igen, ez eléggé kihasználásnak tűnhet kívülről, de tényleg nem tudom, hogy miért van ez, és rosszul érzem magamat ettől az egésztől.


Szerintetek mit csináljak? Beszélgessek vele továbbra is, vagy inkább ne?


2018. jan. 27. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek. Én is ilyen érzelemdús ember vagyok, és ha megtudnám, hogy az adott ember "végülis lelkiszemetesládának" használ, akkor nagyon rosszul esne.


Fel kell magadban tenni a kérdést, hogy ... ha nem lennének lelki problémáid akkor tudnál nélküle élni?


Ha igen, akkor ez nem barátság. Őszintének kell lenni és hát nem "önzőnek" lenni.

Ha nem, akkor pedig barátság és ezt megtudod vele értelmesen beszélni.

2018. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor számodra ő inkább kicsit olyan mintha a személyes pszichológusod lenne.Ha őt ez nem zavarja,szívesen teszi akkor lehet folytatni.De ha ő elkezd téged másként,személyesebben megélni akkor bántóvá fog válni számára a viselkedésed.

Személyes tapasztatlatot tudok erről mondani.Engem erre használt egy ismerősnőm,mostmár csak annak nevezem,mert rájöttem nem nevezhetm barátnak.Ő örült ha kb.kéthetente találkoztunk,de mindig nekem kellett a hozzá mennem.Utána mikor távolodtam kezdett írni nem azonnal,meg mikor összefutottunk mindig invitált,hogy menjek hozzá kávéra,meg jó lenne beszélgetni.Egyszer még azt is mondta ki van éhezve az ilyen beszélgetésekre.A gond az volt,hogy mindig minden róla szólt.Alap információkat,tiszteletet se adott meg.Szóval ő barátnak tartott,de nem viselkedett annak megfelelően,mert nem belőle fakadtak ezek az érzések.Pl.nem hívott meg összejövetelekre,nem köszöntött születésnapomon,másokat tudom,hogy igen.Egy idő múlva megelégeltem a dolgot és mostmár csak egy ismerősként tekintek rá és annak megfelelő témákról is beszélek vele,nem mélyedek bele mély lelki dolgokba vagy olyankor terelem a témát.Meg már nem is keresem a társaságát,mert nincs kedvem már hozzá.

Visszatérve a kérdésedre folytathatod vele,ha őt nem zavarja,ha viszont idővel elkezdene távolodni tőled,akkor inkább hagyjad.

2018. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szavaidból úgy veszem ki, hogy bűntudatot érzel emiatt.

ha így van, próbálj nyitni felé, érdeklődj a hogyléte felől, nyújts támaszt Neki. Próbáld viszonozni a segítségét. Meglehet Őt nem zavarja, mégis egy idő után mindenki vágyik arra, hogy az Ő problémáit is észrevegyék.

2018. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!