Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Cseszegetnek az egyetemi...

Cseszegetnek az egyetemi haverjaim, hogy kikkel haverkodom. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Múltkor csináltam házi bulit, ahova meghívtam az egyetemi barátaimat, és a gyerekkori barátaimat is. Lényeg hg a gyerekkori barátaim szakmunkások, szeretnek füvezni, és ez zavarja az egyetemistákat. Állandóan azt vágják hozzám, hogy nem mérnök emberhez méltó, hogy ilyen emberekkel barátkozom. Milyen példa leszek én a társadalomnak stb stb... ezt nem tudom hova tenni. Azért mert lesz egy diplomám, tagadjam meg a barátaimat? Ez nem én vagyok.

2018. jan. 27. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket megtagadni, csak ne hívd őket egy társaságba. És mondd meg az egyetemi haveroknak, hogy te bírod azokat a másik haverjaidat, és legyenek szívesek nem rosszat mondani rájuk. Mindenkinek szíve joga, hogy füvezik-e, és hogy kivel barátkozik.
2018. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megtagadd őket, csak ne keverd a kettőt.
2018. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ne hívd meg őket egy helyre. Amúgy ezen kívül semmi közük hozzá.
2018. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha az egyetemista "barátaid" nem birják a régieket meg a viselkedésüket nem barátok akkor. Nekem sose volt ilyen bajom, mindig szivesen voltam barátaim haverjaival is, jókat dumáltunk, ittunk, füveztünk és spanok lettünk. Attól hogy ők nem füveznek nem kell elitélni őket mert lehet 3 év múlva ők meg alkeszok lesznek. Attól hogy szakmunkások lehetnek nagyon jó emberek, nekem a volt oszt. társaim 50%-a szakmunkás és értelmesebb néhány érettségizett és diplomás embernél. Én itt erős lenézést is érzek a dologban... Ne keverd a kettő társaságot, de én a helyedben inkább a szakmunkásokkal lennék jóba, ha ők nem mondtak rosszat a másik oldalra mert legalább igazak és ez nagyon sokat számit később kire számithatsz :)
2018. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha az egyetemista "barátaid" nem birják a régieket meg a viselkedésüket nem barátok akkor."


Ez ilyen formában kijelentve baromság. Attól, hogy barátok vagyunk X-el, még nem kell jóban lenni X összes barátjával.


Nekem például van egyetemi barátom akivel együtt járunk túrázni, nagyobb kirándulásokra, folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Mellette van olyan barátom, akit ő nem is ismer. És fordítva, neki vannak bulizós, piálós haverjai. Többször hívott már engem is, de én személy szerint nem érezném jól magam abban a társaságban.


Másik barátomnak mondható ember például keresztény körökbe jár, hétvégenként templomba és vallásos. Mellette egyszer nem akarta rám erőltetni a vallását. Én meg akármennyire hülyeségnek tartom az egészet, nem fejtem ezt ki neki és nem bírálom a vallását.

2018. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Az egyetemista barátaid egy idő után eltűnnek. Èn is egyetemet vègzett ember vagyok, szakmunkás barátokkal, akikben 15 ève nem csalódtam. Az èvfolyamtársaim nevère sem emlèkszem, pedig egy ideig tartottuk a kapcsolatot.
2018. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul eléggé provokáció szagú az egész kérdés, mert alapból felállít egy "füvezős szakmunkás" vs. "úriember egyetemista" ellentétet.


Nem mellesleg a kérdező maga is ítélkező ha piáról, cigiról van szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


És rendszeresen egyetemisták ellen hangolja a népet:

Harvardra csak pénzesek járhatnak:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Újabb egyetemista vs. szakmunkás kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Ja, és érdekes, hogy egyszer "szülők nyakán" élő egyetemista, máskor meg drága sportkocsi tulajdonos:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

2018. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!