Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyetlen barátom is elveszí...

Az egyetlen barátom is elveszítem?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon elutasító vagyok és kevés embert engedek magamhoz közel, a kérdésben szereplő embert már 10 éve ismerem, de csak az elmúlt években kezdtem el jobban megfigyelni a kapcsolatunkat. Én mindent megteszek neki, hagyom, hogy neki legyen igaza, hogy elkerüljük a veszekedést, ő dönt minden közös programunkról, és hogy nekem mihez legyen kedvem. Már egyre elviselhetetlenebb, de van egy másik oldala, és amikor normális nagyon jól elvagyok vele mert mintha csak ikrek lennénk, ugyan úgy gondolkodunk, beszélünk, a járásunk még a kinézetünk is majdnem egyforma, nem egyszer hittek testvéreknek minket. Nagyon kedvelem, mert rendes ember csak van egy évek óta érzelmileg elfojtott nőügye és szerintem az emészti és válik egyre ingerültebbé. A nőről, akit nem tud elengedni állandóan beszélgetünk, úgyhogy a dolog részletes kibeszélése már megtörtént, sokszor. Mit kellene tennem, hogy mindkettőnknek jó legyen, hogy el tudja engedni a nőt és hogy végre lenyugodjon, mert ha továbbra is ilyen marad, szerintem véget vetek ennek, mert még a magány is jobb, mint egy barát aki állandóan csak lehord és beosztja az életem.
2018. febr. 3. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az egyetlen barátodat is elveszíted. A többi meg rinya, mit csináljunk, ha elviselhetetlen az egyetlen barátod és a többieket is valamiért elutasítod?
2018. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kemény és lényegre törő válasz, de igaz. Azért utasítom el az embereket, mert ők sem kedvelnek engem, meg én sem őket.
2018. febr. 3. 16:56
 3/7 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ahogy elnézem, ő nem a barátod! Ő az életed irányítója. Mindent megteszel neki, ő dönt, csak hogy elkerüljétek a veszekedést... Mert?

És miért vagy elutasító? Miért van az,hogy kevés embert engedsz magadhoz?

Ez a fickó nem barát! Bokszzsáknak használ. Ha most nincs is nője, majd lesz és akkor fogod elveszíteni.

Tessék valódi barátokat keresni, és ne egy mininapoleont, aki irányít téged. Légy felnőtt, önálló! Esetleg egy nő?

2018. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 Nem akartam keménynek hangzani, de úgy gondolom, hogy nem valami szerencsés eset az, ha magadban eldöntöd, hogy mindenkivel elutasító leszel, és az egyetlen barátod ilyen.


Azt tudom ajánlani, hogy tedd rendbe a dolgokat vele is-> légy őszinte vele, bárhogy is reagál, ha nem tetszik neki az őszinteséged, akkor nem éri meg a barát címet.

Nekem is volt olyan barátom, aki rosszul bánt velem, de miután eltávolodtam tőle, észrevette magát és megváltozott, azóta kibékültünk és jófej velem. Bár nem várok tőle semmit, csak azt tudom, hogy a sz*rt nem fogom tűrni senkitől.


Közben próbálj meg nyitott lenni másokra is, biztos léteznek jobb emberek is. Miből gondolod, hogy senki sem kedvel téged?:D Lehet, hogy voltak rossz tapasztalataid, de az túlzás, hogy szerinted emiatt mindenkit elkell utasítani.

2018. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem+... bár javítottam a kapcsolatomat a nárcisztikus barátommal, ettől még nem vagyok elájulva a kapcsolatunktól így sem:) tehát mindenképp pozitív számomra, ha másokkal is tudok ismerkedni és nem az egyetlen barátomtól várom az áldást és örök üdvözletet!:))
2018. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2# leginkább csak rossz tapasztalataim voltak, mivel számukra érthetetlen vagyok, hogy az én koromban (18), nem akarok szórakozni, ismerkedni. Állandóan hívtak helyekre, én el is mentem, de nem élveztem, úgy hogy később ha hívtak, már nem mentem sehova. Most már nem is hívnak, mert úgyis tudják a válaszom. A barátnő ügy az én esetemben érdekes, ugyanis nincs igényem olyanra, akinek kiönthetném a lelkem és reggelente mellettem ébredne meg egyéb érzelmi kielégülést biztositó dolgokra. A szexet meg az lehet, hogy ketten az igazi, de egyedül is megoldom és kihasználni meg senkit sem szeretnék emiatt. Barátokat nehéz találnom, mivel nem is járok el nagyon, az osztályom rémes, az iskolámba járók még rosszabbak, tipikus mai tinédzserek akiket ki nem állhatok. Most lehet, hogy álszentnek tűnhetek, de tényleg elborzasztanak, ezért nem is keresem a társaságukat. A "barátom" osztálytársaival, aki egyébként másik intézménybe jár, mentünk el régebben helyekre, de ők nem kedvelnek igazán, mert nem vagyok valami beszédes, mivel teljesen mások az érdeklődési köreink nem nagyon tudok beleszólni a beszélgetésekbe. Volt egy alkalom, amikor elmentem kikérni a söröm és mire visszaértem az asztalunkhoz mindenki eltűnt...
2018. febr. 3. 18:09
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Tehát nincsenek barátaid, mert nem akarsz ismerkedni, értem.
2018. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!